


Naštvaná a rozbouřená (Colours of Ostrava 2026)
Třetí den ostravského festivalu je o osobnějších promluvách vystupujících, blízcí si lidé jsou i při hledání úkrytu před bouřkou, po vyčištění vzduchu je i v blátě lépe.

Turné doprovází i zpráva o chystaném pátém a zároveň finálním studiovém albu, kterým kapela uzavře více než desetiletou hudební cestu.
Jedna z nejvýraznějších irských kapel současnosti Kodaline oznámila své poslední světové turné Farewell Tour 2026, v jehož rámci vystoupí 5. prosince v pražském SaSaZu. Turné doprovází i zpráva o chystaném pátém a zároveň finálním studiovém albu, kterým kapela uzavře více než desetiletou hudební cestu.
Kodaline se během své kariéry vypracovali z pouličního hraní v Dublinu až na vyprodané koncerty a haly po celém světě. Jejich emotivní skladby a charakteristický zvuk si získaly miliony fanoušků napříč kontinenty a zařadily kapelu mezi nejúspěšnější irské hudební projekty posledních let.
Spolu s oznámením turné kapela sdílela i osobní vzkaz fanouškům, ve kterém potvrzuje své rozhodnutí ukončit společnou kapitolu. „Po více než dekádě jsme se rozhodli, že nastal čas se s Kodaline rozloučit. Víme, že to může být překvapení, a pro nás je to stejně emotivní. Vše, co jsme s vámi sdíleli, nám navždy změnilo život,“ uvedli členové kapely. Ve svém prohlášení zároveň připomínají cestu, kterou společně s fanoušky prošli – od hraní na ulicích až po velká světová pódia. Farewell Tour 2026* tak představuje poslední příležitost zažít Kodaline naživo a rozloučit se s kapelou, která definovala jednu generaci emotivního pop-rocku.



Třetí den ostravského festivalu je o osobnějších promluvách vystupujících, blízcí si lidé jsou i při hledání úkrytu před bouřkou, po vyčištění vzduchu je i v blátě lépe.



Třetí den Colours of Ostrava začal v tropickém vedru, které vystřídalo varování před bouřkami a krátká evakuace, po níž se program opět rychle rozběhl.



Ani proměnlivé počasí nezastavilo Colours: od divadla přes rozličné hudební světy až k Mobymu.



Keď aj počasie začne improvizovať, dobrý lineup si poradí.



Cyklus Sonitus pokračuje druhou stovkou koncertů, tentokrát došlo na dialogy folklorní i ty, co znějí do ztracena.



Na slunci je těžké se hýbat, ale noc to na Colours vynahradí.