Reklama
Reklama

Pouštní Yawning Man poprvé v Česku

Neexistuje na světě kapela, která by hrála stejně jako Yawning Man. Mix instrumentálního stoner rocku, folku, surfu i orientální melodiky.

Reklama

Vůbec poprvé do Česka zavítají Yawning Man, bez velkého přehánění legendy kalifornské pouštní scény, jejichž zvuk ovlivnil takové kapely, jako jsou Kyuss nebo Queens of the Stone Age. Yawning Man vystoupí 20. září v dejvické Klubovně. A přivážejí s sebou zbrusu novou desku Historical Graffiti (2016).

Neexistuje na světě kapela, která by hrála stejně jako Yawning Man. Unikátní mix instrumentálního stoner rocku, folku, surfu, možná i orientální melodiky vznikl v roce 1986 na proslulých generator parties (koncerty uprostřed kalifornské pouště, které kromě zmíněných Kyuss daly světu třeba Fu Manchu, Nebula nebo Fatso Jetson). Trvalo ovšem dlouhých 19 let, než se Yawning Man dopracovali k debutovému albu Rock Formations (2005).

Čas v této kapele plyne extrémně pomalu – před několika týdny vyšla teprve třetí deska Historical Graffiti (2016). Pětiskladbové album, které vzniklo za jediný den v Buenos Aires, obohatilo tradičně hypnotický zvuk kapely o housle, akordeon a mellotron. Pokud vám informace o nové desce unikla, nebudete zdaleka sami. Historical Graffiti totiž vyšla bez jakéhokoliv předchozího "varování", bez reklamy, bez preorderu.

Reklama

Supportem na jediném českém koncertě budou dvě tuzemské postrock/stoner kapely – Lambda a Rest in Haste. Vstupenky jsou k dispozici prostřednictvím smsticket.cz. Další informace k dispozici na webu pořadatelské agentury River Promotions.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama