Reklama
Reklama

Před soulovou divou Nnekou zahrají The High Corporation

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Před nigerijskou soulovou hvězdou Nnekou považovanou za novou Lauryn Hill se v pražském Lucerna Music Baru představí The High Corporation.

Reklama

Před nigerijskou soulovou hvězdou Nnekou považovanou za "novou Lauryn Hill" se 6. srpna v pražském Lucerna Music Baru představí se svojí pozitivní hudbou na pomezí soulu, hip-hopu a junglu mladá kapela The High Corporation v sestavě Ashley S. Abrman – zpěv, klávesy, Michael Lužný - kytara , Lukáš Mutňanský - basa a Petr Hanák – bicí. Svůj vznik a zaměření formace popisuje: "Potkala se dcera pastora s vyznavačem lámaných beatů, přizvali si klasického kytaristu a ctitele spodních frekvencí, přičemž s údivem zjistili, že je pojí společné hudební představy, které se rozhodli přetavit v skutečnost. Usilovně pátrají po nových zvukových barvách, hudebních směrech a způsobech vyjádření. Jejich krédem je vývoj a jejich možnosti jsou v zásadě neomezené, propojí-li se s možnostmi těch, co na ně budou čekat v publiku."

Nneka, jejíž elektrizující soulový hlas obdivují The Roots, Gnarls Barkley, Nas, Lenny Kravitz, Tricky nebo Damian Marley, patří k největším hvězdám nigerijské hudby a zpívá nejen anglicky, ale i jazykem igbo. Svými politicky zabarvenými texty se zařadila mezi nejrespektovanější hlasy Afriky a v roce 2009 získala ve Velké Británii Cenu MOBO (Music of Black Origin) jako Nejlepší africká umělkyně. Nahrála také poctu Viva Africa pro Mistrovství světa ve fotbale v Jižní Africe... to vše je nigerijská zpěvačka a písničkářka Nneka, která svým sametovým hlasem a hudbou na pomezí soulu, reggae, afrobeatu i hip hopu okouzlí 6. srpna poprvé Prahu.

Reklama

Nneka, vlastním jménem Nneka Lucia Egbuna, se narodila v deltě řeky Niger v Nigérii. Když jí bylo 19 let, začala studovat antropologii na Univerzitě v Hamburgu. "Studia jsem si financovala koncertováním na undergroundové scéně. Písně jsem skládala odmala, prostě jsem si zapisovala své myšlenky, zkušenosti a spoustu modliteb," říká. Její texty se dotýkají sociálních problémů, včetně mateřství a hledání spravedlnosti. Její kariéru odstartovalo předskakování na koncertu Seana Paula právě v Hamburgu. Nneka zatím vydala tři alba - Victim of Truth, No Longer at Ease a Soul Is Heavy. Její singl Heartbeat z roku 2009 se dostal do první dvacítky hitů ve Velké Británii. V roce 2012 založila s Ahmedem Nyeie, sierraleonským MC, nadaci The Rope Foundation, která slouží jako platforma pro mladé lidi k vyjádření svých názorů pomocí umění. Nedávno oba hudebníci vedli workshop zaměřený na práci se sexuálně zneužívanými ženami v Sierra Leone. Do České republiky přijede Nneka s právě vydaným čtvrtým albem My Fairy Tales, které se vyznačuje velkým příklonem k reggae. Deska vznikala během jejího studijního pobytu v Paříži a jde o konceptuální album, které se zaměřuje na životy afrických emigrantů a problémy, se kterými musí bojovat.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama