Akce

Russian Circles a dosud největší pražský koncert

Russian Circles + REZN
12. 10. 2024 20:00
ARCHA+, Praha

Russian Circles se znovu vrací do Prahy, po vyprodaných vystoupeních v posledních letech v Lucerna Music Baru oznamují dosud největší pražský koncert. Chicagská trojice představí své stále aktuální album Gnosis v sobotu 12. října 2024 v pražském prostoru ARCHA+. Doprovod jim budou dělat rodáci Rezn, kteří u nás vystoupí vůbec poprvé.

První vlna vstupenek v omezené edici 100 ks v hodnotě 590 Kč jde do prodeje prostřednictvím sítě Goout.cz v pondělí 18. března v 11:00, po jejím vyprodání budou k dispozici vstupenky v hodnotě 690 Kč. Akci pořádá ARCHA+ ve spolupráci s magazínem Full Moon a labelem Pushteek.

Když v roce 2019 vydala chicagská trojice Russian Circles album Blood Year, nikdo neočekával, co se o pár měsíců později stane. Kvůli pandemii Covid-19 několikrát odkládané světové turné k této nahrávce nakonec proběhlo až v roce 2022, od té doby se ovšem Mike Sullivan, Dave Turncatz a Brian Cook téměř nezastavili. Stále aktuální deska Gnosis vyšla v létě 2022, od té doby skupina absolvovala několik turné, včetně vystoupení na letních festivalech a velmi úspěšné koncertní kolaborace s Cult of Luna. Samostatné evropské turné ovšem přichází na řadu až nyní a Praha v kalendáři opět nechybí.


V kapele Russian Circles se zkraje nového tisíciletí potkali kytarista Mike Sullivan a bubeník Dave Turncatz. Hned s nahráváním druhé řadovky Station (2008, Suicide Squeeze) nahradil původního basáka Brian Cook, bývalý člen legendárních Botch a These Arms Are Snakes. Sestava byla kompletní. Od surových začátků se zvuk Russian Circles organicky vyvinul k dokonalé fazóně zachycené na čtvrtém albu Geneva (2011, Sargent House), následující Memorial ovládl o dva roky později ledový chlad a došlo i na první vokální part americké zpěvačky Chelsea Wolfe v titulní písni.

„Album zní epicky, jako soundtrack k imaginárnímu apokalyptickému blockbusteru, a první singl Vorel jako ústřední hudební motiv hlavního záporáka,“ psal o albu Guidance (2016) vyhlášený žánrový web Metalsucks. Svým atmosférickým a suverénním postmetalem uhranuli Russian Circles i návštěvníky festivalů jako Roadburn, Brutal Assault nebo Dunk! (odkud pochází jejich jediné koncertní album), koncertovali také se spřízněnými hudebníky Chelsea Wolfe, Cult of Luna nebo Mutoid Man a předskakovali na světovém turné metalových velikánů Mastodon.

Osmá řadovka Gnosis (2022, Sargent House) vznikala ve spolupráci s osvědčeným producentem Kurtem Ballouem (Converge) a byla tradičně nahrána ve studiu Electrical Audio, vedeném od roku 1997 věhlasným Stevem Albinim (Nirvana, Neurosis, Pixies). Magazín Loud and Quiet o albu říká: „Gnosis ukazuje dosud nejdrsnější, doomově naládovanou tvář kapely, je přímočaré a bryskně tvrdé. Tradiční tvůrčí metodu, kdy jednotlivé skladby vznikaly prostřednictvím nahrávacích sessions, tentokrát Russian Circles nechali stranou, jednotlivé skladby přinesli členové kapely již hotové. To dává sedmi skladbám na Gnosis jedinečný pocit jasnosti a naléhavosti. Intenzivní linearita Conduit nebo drsná jednoduchost Betrayal působí pošramoceně, ovšem se soustředěností ne nepodobnou zacílení laseru, podobně jako postavy ve filmech Bély Tarra plahočící se bahnem.“

Info

Russian Circles (usa) + Rezn (usa)
12. 10. 2024
ARCHA+, Praha
Fb událost

foto © William Lacalmontie

Akce proběhne za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu Hlavního města Prahy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace