Akce

Sedmé Bučení

Bučení 7
02. 08. 2024 17:00 - 03. 08.
Přespolní, Lubná u Poličky

Bučení je festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění. Jeho sedmý ročník proběhne 2. a 3. srpna 2024 na platformě Přespolní v Lubné u Poličky a vystoupí na něm umělci a umělkyně ze zahraničí i české a slovenské scény.

Na hlavním podiu pod stanem se během dvou dnů vystřídá přes deset živých vystoupení a DJ setů—například londýnský hudebník a producent cajm, zvuková umělkyně působící v Brusellu Giulia Rae, hudebník a výzkumník působící v Helsinkách Aleksandar Koruga, postklubová hudebnice LilaTesla, brněnský hudebník a producent sxilence a další. Noční DJ sety obstarají neli vanilli, cajm a četa djs z Radia Obscura.


Kulturák Archa, ve kterém bude v průběhu festivalu probíhat zvuková instalace Justina Bennetta, bude také druhou scénou pro multikanálový zvuk a projekce—Andrejs Poikāns, gobi_10k. Část produkce se také odehraje v lokálním kině—projekce filmu Cauchemar: Spectral Shapes on Infrared od autorstva Lukáš Prokop (h5io6i54k), Holy Similaun, Seraphim, DJ YTP, Ronce, AV instalace DŽYNA Lucii Nimcové a Davida Petráše a AV projekt Special circumstances II vizuálního umělce Jana Šrámka (Kolouch) a producenta Mikuláše Odehnala (Lišaj). Vyřazené zásobníky na obilí (5 Sil) využije Danya Pilchen pro svoji zvukovou instalaci vytvořenou během své residence v Kurníku.

Součástí programu bude také interaktivní výstava na téma „Obsese“ od nizozemského kolektivu porridge garden, autorské čtení Nely Bártové a vysílání Radia Obscura.

Info

Bučení
2.–⁠3. 8. 2024
Přespolní, Lubná u Poličky
Fb událost

foto © se svolením festivalu Bučení

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace