Zprávy / Nové desky

Kluci z garáže mají EP

Kluci z garáže mají EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.05.2024

Kluci z garáže je projekt tří digitálních producentů-písničkářů BoLs/sLoBa (Matěj Dvořák), sxilence (Matteo Ruggiero) a Toyota Vangelise (Václav Peloušek), kteří drží prst na tepu aktuálních trendů klubové a elektronické hudby a vytvářejí eklektický žánrový mix zakotvený silným songwritingem a popovou chytlavostí. Vzniká tak klubový boyband s nejaktuálnějším sound designem ohledávající žánrové mutace UK garage, reggaetonu, Baile funku či anime soundtracků.

V textech na debutovém EP Kluci z garáže se stahují do prostoru garáže, který poskytuje dostatečné odstínění od online světa a vyjadřují potřebu odhlášení se od informačního přehlcení. To nabízí dostatečné zpomalení na přezkoumání vlastní identity a metafora garáže nabývá podobu místa, kde je ještě sotva signál, který jedna z postav na přebalu desky snaží ulovit na stylizovaný flip-phone.


EP je výsledkem roční spolupráce, kdy se trojice navzájem potkávala ve studiu a na koncertech, a navazuje na už dřívější společné skladby, které budou také součástí nového živého vystoupení pod hlavičkou Kluci z garáže. Trojici tracků doplňuje remix od progresivního brněnského DJe a producenta Counta. O mix a finální producentskou supervizi se postaral Oliver Torr, mastering zaštítil Gaex a o artwork se postarala lublaňská umělkyně Farah Sara Kurnik.

Info

Kluci z garáže – Kluci z garáže (2024)
Bandcamp kapely

Živě:
06. 06. 2024 Praha, Bike Jesus
07. 06. 2024 Brno, Kabinet múz

foto © Farah Sara Kurnik

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Karol Mikloš zverejnil singel avizujúci septembrový album

redakce 31.05.2024

Retrospektívna pieseň prekypujúca emóciami sa zásluhou textára Pavla Bartoša vracia na bratislavské ulice deväťdesiatych rokov.

Nový singl Niny Kohout

redakce 29.05.2024

Ve Flavoured & Eaten jsou slyšet prvky funku, mluveného slova à la Laurie Anderson a hudební produkce, která udržuje diváka v absolutním střehu během celé skladby.

Zdeněk Lichnovský na Bad Names

redakce 28.05.2024

Vyhořelý umělec vydává první sólo singl z debutové desky. Spolupracuje s Martinem Nouzou a Lenkou Zbořilovou.

Sun+Dead u Polí5

redakce 26.05.2024

Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club a další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace