Zprávy / Nové desky

Sun+Dead u Polí5

Sun+Dead u Polí5

redakce | Zprávy / Nové desky | 26.05.2024

Sun+Dead je duo otce, hudebníka Václava Havelky (Please The Trees), a jeho syna Šimona Havelky. Od Šimonových pátých do jeho patnáctých narozenin odehráli společně desítky koncertů doma i v zahraničí, a další přibývají.

Jako dárek k Šimonovým 10. narozeninám v roce 2018 duo vydalo svoji první nahrávku cover verzí oblíbených písní. U příležitosti oslavy jeho 13. narozenin v roce 2022 natočilo duo EP, opět ve studiu Golden Hive v Praze. Tentokrát to jsou tři autorské skladby. Jedna z nich nese název Magic Drum, kouzelný buben, což je Šimonova přezdívka, kterou mu dal jeho děda Miroslav Krobot. Skladba Candle je ódou na meditační techniku, kdy meditující zklidňuje svoji mysl pozorováním plamene svíčky. Závěrečná improvizovaná skladba dostala název How To Make It Big In Macedonia. Je inspirovaná vtipnou historkou hudebníka Jana P. Muchowa ze začátku devadesátých let minulého století, který byl přizván kapelou Here, se kterou nikdy nehrál, aby s nimi na obrovském koncertu v Makedonii hrál na bubny, za kterými nikdy předtím neseděl.


Hosty na nahrávce jsou baskytarista Mike Watt, kytarista Paul Leary z The Butthole Surfers, zpěvák Slim Cessna ze Slim Cessna's Auto Club, multi-instrumentalista Thor Harris, a studiový inženýr a producent Chris Koltay, který celou nahrávku míchal ve svém studiu High Bias v Detroitu a přispěl na ni také syntetizátory.

Nahrávka vyšla 22. května digitálně u vydavatelství Polí5. Kapela ji pokřtí na dvou společných koncertech s Mikem Wattem 28. května 2024 v Kabinetu múz v Brně a 29. května v MeetFactory v Praze, kde vystoupí jako předkapela Il Sogno del Marinaio feat. Mike Watt. Šimon Havelka chystá na letošní rok také vydání debutové sólové nahrávky pod pseudonymem BearCloud. Václav Havelka v současné době chystá nové sólové album, první po sedmnáctileté pauze od posledního alba pod pseudonymem selFbrush.

Info

Sun+Dead – Magic Drum (Polí5, 2024)
Bandcamp kapely

Živě:
28. 5. 2024 Kabinet múz, Brno
29. 5. 2024 MeetFactory, Praha

foto © Aleš Král

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace