Zprávy

Sýček vydal singl

Sýček vydal singl

redakce | Zprávy | 02.07.2024

Česko-slovenská kapela Sýček vydává první singl Jaro léto podzim zima k chystané studiové desce IV. Druhé album kapely po sedmi letech na podzim 2024 v česko-slovenské koprodukci na hudebních labelech Polí5 a Vlna Records za podpory www.soundczech.cz. Kapela desku nahrála a smíchala v Jámor studiu Ondřeje Ježka. Artwork celé desky je v režii výtvarného umělce Štěpána Blaschka.


„Text k písni jsem napsal za zimních večerů s básníkem Egonem Bondym zachumlaný do peřin při čtení detektivek. Song reflektuje mužskou únavu a trapný pocit lenosti na pozadí společenských událostí čtyř ročních období, aniž by se zdráhal opustit naději na krásné zítřky,“ říká k chystanému singlu zpěvák a kytarista skupiny Libor Staněk II. Autor klipu je Matej Melicherčík z kapely Krstní Otcovia.

fotogalerie z loňského vystoupení v Táboře zde

Vydání limitované edice vinylů proběhne v kooperaci s Českou ornitologickou společností a bude reflektovat fakt, že Sýček je jedním z nejohroženějších druhů sovy na českém území. Sýček svou desku poprvé představí na letních festivalech Vivat Vila V., Pelhřimovy, břeclavské Piksle v bratislavské T3. Na podzim kapela chystá speciální tour v Německu, Slovensku a České republice. Hlavní křest proběhne v říjnu v pražské MeetFactory společně s kapelou Sabot.

Info

Sýček
Fb kapely

foto © Sebastian Vošvrda

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Dovolená podle Moře dní

redakce 19.07.2024

Čas léta, čas dovolené. Ne vždy je ale kam a s kým. Co se stane, když si lidé zbydou? Moře dní vydávají singl a videoklip Dovolená.

Bob Dylan v Praze

redakce 19.07.2024

Americký zpěvák a skladatel Bob Dylan se vrací do Prahy, aby potěšil své fanoušky nezapomenutelnými koncerty. Hned třemi.

Poison Ruïn si vezmou Bike Jesus

redakce 18.07.2024

Crust punk inspirovaný oi!, postpunkem a dungeon synthem, s velkým důrazem na melodie a temnou středověkou estetikou, s lyrikou odkazující na anarcho ikonografii.

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace