Zprávy / Festivalové

Sziget posiluje

Sziget posiluje

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.07.2024

Hudební festival Sziget oznámil dva australské titány. Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k novým headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Multiplatinová Kylie Minogue vstoupila do nové fáze své kariéry v létě 2023 hitem Padam Padam z alba Tension. Letos Kylie obdržela prestižní hudební ceny BRIT Music Awards v kategoriích 'Global Icon' a 'International Artist' a není pochyb o tom, že její nadcházející vystoupení na Szigetu bude jedním z vrcholů festivalu. Na Grammy nominovaný Fisher, jeden z nejvyhledávanějších talentů na scéně, přiveze na Sziget své nakažlivé beaty a energické vystoupení se skladbami jako Losing It a You Little Beauty.


Na Revolut Stage se můžete těšit na největší mezinárodní hvězdy, místní oblíbené a začínající kapely, elektronickou a populární hudbu a vše mezi tím, a to každý den až do 4 hodin ráno. Mezi umělce potvrzené pro letošní rok patří Marc Rebillet, L'Imperatrice, Big Thief, Meute, Aurora, Apashe s orchestrem, Barry Can't Swim, Teezo Touchdown, Neil Frances, , Crystal Fighters, Kiasmos live, Overmono a Four Tet.

Na letošním Szigetu se představí také tři čeští zástupci, což je doposud největší domácí účast na velkolepé přehlídce v centru Budapešti. Jedním z nich je alternativní rap-metalový hudební producent a zpěvák Redzed, který je s 1,5 milionem měsíčních posluchačů a více než 70 miliony streamů Rave in the Grave u skladby nejposloucahnějším českým umělcem v zahraničí. Na Szigetu se také představí skladatel a multiinstrumentalista badfocus, jehož loňská deska meditating while raving byla oceněna jako jedna z nejlepších domácích nahrávek roku. Dalším českým vystupujícím na Ostrově svobody bude live techno duo Bratři, kteří si pro návštěvníky připravili nový speciální audiovizuální set, který zahrnuje i květinu Ayru. Ta na pódiu s Bratry společně i hraje.

Od chvíle, kdy slunce vystoupá nad ostrov, je dropYard plný denních aktivit. Od cvičení breakjógy až po celosvětovou přehlídku tanečníků breakdance. S blížícím se večerem dropYard ožívá jako pulzující centrum hiphopových beatů a dynamických vystoupení. Letos bude na festivalu debutovat irský rapper Kojaque známý svými bezchybnými výkony, odvahou a lyrickou ostrostí. Další posilou rapového programu je P Money, live performer a ikonické jméno ve světě britských grime MC. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou Bladerunnaz DJs, D-LOW, Gray, Joe Unknown, Kybba a další.

více o festivalu zde

Info

Sziget
7.–12. 8. 2024
Ostrov Óbuda, Budapešť, Maďarsko
web festivalu

foto © se svolením festivalu Sziget

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pop Messe za týden

redakce 20.07.2024

Vedle Leftfield, GusGus nebo Kiasmos i s konferencí o urbanismu, dokumenty, architektonickými procházkami a cyklojízdou.

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace