Akce

Tindersticks přijedou s novou deskou

Tindersticks (uk)
30. 09. 2024 20:00
Divadlo Hybernia, Praha

Britská kapela Tindersticks loni oslavila 30. výročí od vydání prvního alba, ve svých aktivitách ale určitě neplánuje polevovat. Na podzim letošního roku se vrací s novou deskou, kterou doplní rozsáhlé evropské turné. V jeho rámci dorazí i do Prahy, konkrétně 30. září 2024 do Divadla Hybernia.

Tindersticks není třeba dlouze představovat, v ČR zahráli již mnohokrát. Projekt se dal dohromady v Nottinghamu v roce 1991 a úspěšní byli již se svojí první stejnojmennou nahrávkou. S vydáním druhého alba upevnili svůj typický zvuk, který byl při koncertech podpořen silnou sekcí smyčců či přímo orchestrem. Po krátké pauze, kdy se členové věnovali svým sólovým projektům, se kapela vrátila na scénu v roce 2007 a v následujících letech vydala sedm řadových nahrávek.


Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě. Podle prohlášení členů se jedná o nejsilnější nahrávku od alba No treasure but hope, jehož vydání a následné turné poznamenala pandemie.

Info

Tindersticks (uk)
30. 9. 2024 20:00
Divadlo Hybernia, Praha
Fb událost

foto © se svolením Charmenko Czechia

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace