Reklama
Reklama

Vitalic přiveze nový projekt Kompromat

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Výsledné strojovosti tanečních tracků stavěných na analogových syntezátorech přispívají i chladné německo-francouzské texty Rebeky Warrior.

Reklama

Nejsledovanější dvojice aktuální francouzské elektronické scény, Kompromat, zažije českou premiéru. Nový projekt taneční legendy Vitalica a hudebnice Rebeky Warrior se představí 29. listopadu na Flédě.

Přiveze skladby z čerstvého alba Traum und Existenz, které pro uznávaného producenta z Dijonu představuje splněný sen. Kolekce desítky nekompromisních tracků posouvá Vitalicův rukopis směrem k temnému berlínskému technu a synth-punku. Kompromat je zhmotněním hudebních snů francouzské taneční ikony Vitalica. Věhlasný producent a multiinstrumentalista se v novém projektu oprostil od veškerých tvůrčích pout. Po letech spřádání plánu a nápadů do šuplíku našel tu správnou parťačku na jejich realizaci. Spolu s hudebnicí Rebekou Warrior stvořili duo, které čerpá z temných post-industriálních kořenů. Čerstvé debutové album Traum und Existenz představuje jasný důkaz Vitalicovy neutuchající invenčnosti. Přestože si francouzský tvůrce zachovává jasně rozpoznatelný rukopis, desítku nových skladeb osvěžují vlivy synth/modular-techna a EBM. Výsledné strojovosti tanečních tracků stavěných na analogových syntezátorech přispívají i chladné německo-francouzské texty Rebeky Warrior.

Umělecké dráhy francouzské dvojice se poprvé protnuly v roce 2012. Zpěvačka a hudebnice Julia Lanoë (aka Rebeka Warrior), známá z kapel Sexy Sushi a Mansfield. TYA, hostovala na Vitalicově rázném tracku La mort sur le dancefloor. S odstupem několika let Pascal Arbez-Nicolas (aka Vitalic) pochopil, že právě ona může představovat chybějící střípek, který zapadne do jeho dlouho připravované hudební skládačky. Společně stvořili Kompromat jako multimediální projekt plný retro-futuristických odkazů. Podmanivě temnou prezentaci dua doplňují kostýmy a bohaté vizualizace, jenž společně utváří až mystický charakter koncertních vystoupení.

Reklama

fotogalerie z minulého koncertu zde

Vitalic jako autor proslul spojováním rozličných elektronických žánrů, zejména techna, disca, synth-popu a new wave. S hudbou začínal v prostředí francouzského tanečního undergroundu koncem 90. let. První EP Poney vydal v roce 2001 u věhlasného německého DJ Hella na labelu International DeeJay Gigolo Records. Debutové album OK Cowboy (2005) se dodnes řadí k výstavním příkladům přirozené symbiózy temného electra s popově chytlavými bangery. Pozici evropské taneční hvězdy si Vitalic vydobil s čtveřicí následujících desek, které vyvrcholily albem Voyager (2017). Právě to naposledy v Česku prezentoval na beznadějně vyprodané Flédě. Kromě toho francouzská legenda vydala více než dvě desítky singlů a také nespočet známých remixů interpretů jako Moby, Björk, Röyksopp nebo Jean Michel Jarre.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama