Články / Seriály

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

Vstupní prohlídka: Karolina Beranova

redakce | Články / Seriály | 25.04.2022

Devatenáctiletá písničkářka Karolina Beranova ve své tvorbě zkoumá hranice reality, které provází myšlenkami o dospívání, hodnotách a vztazích. Elektrickou kytarou a jemnými vokály naplnila dubnové EP Please Be Gentle, a protože nás v redakci velmi oslovilo, chtěli jsme vědět více.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
Mimo hudbu se zabývám i audiovizuální tvorbou, v níž se soustředím na snovost a s ní spojenou snovou logiku. Baví mě každodenní bytí propojovat s denním sněním, i proto folk obohacuju dream popem. Inspirace proudí od malička z fascinace sny a ze zamilovanosti do táborákových vodáckých písní.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
Audiovizuálními snímky a instalacemi. Živím se zakázkami pro různé brandy, které prokládám svými projekty, pro autorská videa skládám a míchám hudbu na míru, baví mě to moc. Také medituji a cvičím jógu, kterou bych v budoucnu ráda předcvičovala.

Co je nejhoršího na hraní bez kapely?
Pokud přestanu hrát já, nebude hrát nic. Pokud se zaseknu já, zaseknou se všichni. Ale snažím se to brát spíše jako výhodu, nežli naopak.


Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
Při koncertu to může být divácká nepozornost, ale pokud by se tak někdy stalo, snažila bych se vždy soustředit na oči těch, kteří je mají na mně.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
Ovoce, voda a pokoncertový pivo. Z práce u filmu, jsem ale zvyklá nosit si radši vlastní jídlo i pití, nikdy nevíš, co tě na setu/v backstagi čeká. Určitě by v ní mělo být hlavně teplo, čisto a pohodlný gauč.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
Peníze za techniku - nástroje, domácí gear a studio sessions. Čas tak propojuji učením, rozvíjením sebe samé v nových hudebních oblastech. Ráda debatuju s hudebníky o dnešním vnímání hudby, ale zároveň o jejich každodenních životech, protože právě na nich se hudba krásně podepisuje. V dobrém i špatném smyslu, oba dva jsou pro život důležitý.

Jak bys charakterizovala současný svět ve třech větách?
Točí se dokola, rychleji a rychleji. Nohy máme na ramenou. Chtělo by to zpomalit.

Info

Karolina Beranova
Fb interpretky

živě:
teepee + Karolina Beranova
25. 4. 2022 Kabinet Múz, Brno
Fb událost

Festival Deziluze
26. 6. 2022 Pivovar Herold, Březnice u Příbrami
web

foto © se svolením Karoliny Beranove

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Beach Bum

redakce 27.06.2022

Devadesátkami ovlivněné surfrockové písničky nasáklé trávou, pařbami i oblíbenými filmy z VHS. Vstupní prohlídka na Prýglu.

10 + 1 = Hana Kotková

redakce 12.06.2022

Trvale usídlená ve Švýcarsku absolvovala celou řadu turné po celém světě po boku Yehudi Menuhina či Alberta Lysyho. Jedenáct oblíbených skladeb Hany Kotkové.

Pořadatelská: Richard Michalik (Hviezdne noci)

redakce 10.06.2022

Richard Michalik je dramaturgem akce, která mění formát a místo vícedenního festivalu nabídne jednodenní přehlídku. Slikback nebo Ziúr v třináctitisícovém městečku? Panečku!

Vstupní prohlídka: Sunbrella

redakce 06.06.2022

David Žbirka zblízka aneb co dělá a co si myslí o současném světě. Sunbrella už brzo na festivalu Metronome Prague. Melancholic love.

Tak daleko, tak blízko: Maja Milner (Makthaverskan)

redakce 02.06.2022

Makthaverskan po letech vydali nové album För Allting, nabízející 60s jangle i melancholický darkgaze. A my jsme oslovili zpěvačku Maju Milner, aby vyhlédla ze svého okna a řekla nám...

10 + 1 = Sean Nicholas Savage

redakce 30.05.2022

... a jeho výběr oblíbených písniček je neméně pestrý a působivý, stejně jako komentáře k nim. Dobrý poslech, uvidíme se na Smíchově!

Kam na rajz s Dominikou Prokopovou

redakce 27.05.2022

Dominiku Prokopovou si můžete pamatovat coby někdejší příležitostnou dopisovatelku Full Moonu z divadelních sálů, a tak není náhodou, že od roku 2015 je také ředitelkou Festivalu Habrovka.

Radio FMz: Marina Herlop, Rina Sawayama i nová Santigold

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 25.05.2022

Povznešené pártošky i éterické víly. Nové tracky z posledních dní opět nabízí dámskou volenku, vybírejte.

Tak daleko, tak blízko: David Pomahač

redakce 23.05.2022

Zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista v dubnu vydal u Minority Records druhou sólovku Neviditelný, kterou pokřtí v pražském Café V lese.

Radio FMz: Dámská jízda s Shygirl, Klarou Wodehn a Tank and the Bangas

Kateřina Cumin, Zuzana Malá, Maria Pyatkina 18.05.2022

Vybírejte z nových tracků, tentokrát je to dámská jízda.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace