Reklama
Reklama

Wargirl představí svůj debut

fullmoonzine.cz
fullmoonzine.cz

Debutovou desku nazvanou prostě Wargirl přijede početná formace představit v rámci svého evropského turné také do Prahy.

Reklama

Hudebník a producent Matt Wignall utváří zvuk asociovaný s kalifornskou Long Beach už skoro dvacet let. Z jeho proslulého studia totiž vyšla celá řada desek, jejichž podobu měl Wignall na starosti – a to včetně jmen jako Cold War Kids nebo Mando Diao. Po letech kolaborování se ale člověku zachce vlastního projektu a přesně tohle místo poškrábala nově vytvořená formace Wargirl.

Jestli je Long Beach něčím známá, je to sluncem zalitá pláž a kosmopolitní vibe města, které je pyšné na svou diverzitu. Právě různorodost místa původu odráží složení kapely Wargirl i hudba, která jejich spoluprací vzniká – do výsledného mixu se vejdou prvky psychedelie, funku, post-punku, garážového rocku i reggae nebo disca. Vznikl tak volně uskupený kolektiv lidí, který nehraje pro zápis na vinyl, ale z momentální potřeby tvořit.

Jejich říjnová debutová deska, shodně nazvaná Wargirl, tak spojuje taneční rytmy i garážovou ostrost, navíc doplněnou o texty s komentářem k současnému světu. Modelem jim bylo třeba album Sandinista! z dílny britských The Clash. Formace ho přijede představit v rámci svého evropského turné i do Prahy. Do garáží Kasárny Karlín se podívají 20. ledna. Diverzita jen nevypadá líp, ale taky zní líp.

Tento článek je zdarma. Pořiďte si předplatné a můžete číst všechny naše články.

digital

79 Kč/měsíc
  • Základní digitální přístup, pouze na 1 měsíc
  • Veškerý obsah webu
  • Prémiové články

digital+

83 Kč/měsíc
Navíc oproti digital
  • Veškerý obsah webu bez reklam
  • Unikátní playlisty
  • Podcasty
  • Možnost odemknout 3 texty měsíčně pro ostatní
Možnost kdykoliv zrušit
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama