Zprávy

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

Zrní se vypravili na Sladkej výlet

redakce | Zprávy | 10.02.2021

Rok po vydání pilotního singlu Neposlušnost ze své aktuální desky Nebeský klid kapela Zrní vydává novinku Sladkej výlet.

Jedná se o první ze tří skladeb Zrní, které původně měly být už součástí šestého řadového alba, nakonec se na něm ale neobjevily. Následovat v březnu bude vydání skladby Inaugurace a v dubnu písničky Milimetr. Všechny tři skladby Zrní připravovali během soustředění před nahráváním Nebeského klidu, ve studiu je s producenty Ondřejem Ježkem a Jonatanem Pastirčákem nahráli, ale nakonec je na desku z různých důvodů nezařadili. Do studia Jámor se kapela vrátila letos v lednu, aby písničky dokončila. Singl Sladkej výlet vychází v době, kdy se výletovat moc nesmí. Právě proto. A proti původní verzi získal úplně nový text.

„Skládání tohohle songu patřilo k silnejm momentům našeho soustředění před Nebeským klidem. Popěvek s melancholickou atmosférou se nám všem líbil a ujal se ho Jukla, kterýho zasáhl nejvíc. Udělal z něj refrén, ke kterýmu dodělal akordy do slok. Všem se dařilo něco vymejšlet, ale mně to nějak nefungovalo. Nemohl jsem do slok za boha najít melodii ani text, nevěděl jsem si rady s tou veselou atmosférou a nezvládl jsem to na desku dodělat,“ říká frontman kapely Zrní Honza Unger.

Nebeský klid Zrní ve vlastním nákladu a v distribuci Supraphonu vydali 6. března 2020. Turné k desce bylo už dvakrát odloženo, její křest kapela, pokud to epidemiologická situace dovolí, chystá 1. dubna na brněnské Flédě a 17. dubna v pražském Divadle Archa.

fotogalerie z vystoupení Zrní na Střeše Radost zde

Info

Zrní
Fb kapely

foto © archiv kapely

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #56: Sound44

redakce 10.04.2021

Výběr tracků Sound44 vychází ze zájmu o oduševnělou hudbu, pramenící z žánrové různorodosti. Na co se tančí na jižní Moravě?

Mlsné medvědí příběhy podle Prokopa Holoubka

redakce 10.04.2021

Hudba obsahuje jak programované elektronické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo i reálné ruchy, slyšíme tam disco i tklivé melodie s klarinetem.

První klip Hrubé Hudby vzdává hold Horňácku

redakce 09.04.2021

Natáčelo se na Horňácku, odkud vyvěrá samotná podstata hudebního projektu Hrubá Hudba autorského dua Hradil – Mička.

Pkrek s triphopovým singlem

redakce 09.04.2021

Producent použil tvrdé bicie a hororové zvuky, ktoré vytvoril hlavne na experimentálnych nástrojoch, ktoré má z Talianska.

Full Moon #120 na Spotify

redakce 08.04.2021

Čtěte s playlistem! Aktuální Full Moon je věnován především výtvarnému umění, nechybí ale ani pravidelný přísun nové hudby.

Ďábel a Moonspotter nosí techwear

redakce 08.04.2021

Hlavní postava je člověk pozorující, jak svět kolem něj hoří a on se svobodně rozhodne toho neúčastnit. Žánrově se deska pohybuje mezi trip hopem a dark popem.

Pohoda festival se přesouvá na rok 2022

redakce 07.04.2021

Plná verzia festivalu až o rok, v júli 2021 bude Pohoda on the Ground.

Luhovaný Vincent a doba covidová

redakce 07.04.2021

Na pomyslnou dovolenou do jejich vlastního města budou pořadatelé zvát i samotné obyvatele Luhačovic, a to prostřednictvím související pohlednicové kampaně.

Němá klasika s hudebním doprovodem: A Season of Classic Films

redakce 07.04.2021

Film nikdy němý nebyl. Ve dvacátých letech ozvučovali filmy klavíristé a hudební tělesa různorodými skladbami více či méně populární hudby.

Nauzea Orchestra má nový klip

redakce 07.04.2021

Po singlu Maso přichází Nauzea Orchestra s klipem ke skladbě Ministryně, v němž si pohrává s „laibachovskou“ poetikou po ústecku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace