Články / Offtopic / / Buď promo

2000blackvoices: Pro kapelu bych prodal obě ledviny

2000blackvoices: Pro kapelu bych prodal obě ledviny

redakce | Články / Offtopic / / Buď promo | 19.10.2017

Jmenují se Filip Vlasák a Jiří Klimenta a společně tvoří 2000blackvoices. Právě nastupují do posledních ročníků středních škol a booking je pro ně všechno. Fungují přes rok a stihli přes 25 akcí s více než třiceti zahraničními kapelami a spoustou domácích. Jejich zásadní ideou je spojování žánrů a pořádání koncertů pro každého, protože dobrovolné vstupné je nejlepší vstupné. A nemají rádi kretény.

Kdo je kretén?

FILIP: Kretén je výraz pro ten odpad, který potkáš na každém pražském koncertě. Časy, kdy šlo na core scéně o muziku, jsou dávno pryč a aktuálně se pohybujem v době, kdy se na koncert chodí jen chlastat a balit pokérovaný kurvy. Scéna je z pohledu kapel, „fanoušků“ i organizátorů už tak prohnilá a pokrytecká, že jediná možnost je hledat nový potencionální fans tohohle žánru – a proto třeba z naší strany vlastně i koncerty za dobrovolný/nízký vstupy.

JIŘÍ: Všichni rasisti, sexisti, homofobové, xenofobové a tak dál a dál. Na tý části scény, na které jsme, to zní jako klišé, ale spousta lidí dělá, že jsou dobrý, i když nejsou. Takže je potřeba to opakovat.

Jaká je hudební scéna v Praze, děje se toho hodně, nebo málo?

FILIP: Akcí je u nás poměrně dost a často se sejdou i čtyři koncerty stejného žánru a se stejnou cílovkou v jeden den. Ale pokud se člověk snaží s promem a dá na akci vhodný support, je prakticky nemožné, aby přišlo třeba jen deset platících, jako je tomu v jiných městech. Každý malinký subžánr coru, rocku, metalu i rapu má své hudební, promotérské i fanouškovské osobnosti, které se s generacemi obměňují, a to je nejdůležitější, aby měl žánr určitou stabilitu a mohl růst.


V jakém nejzajímavějším prostoru jste dělali koncert?

FILIP: Nejzajímavější byla určitě náplavka a Avoid Floating Gallery, kam se žánry typu deathcore, metalcore, postHC jinak moc nedostanou. Když jsme před rokem začínali, právě „dělat různo-žánrový koncerty na místech, kde normálně nejsou“ byl hlavní cíl. Bohužel právě tady jsme narazili: za 1) lidi nejsou tolik ochotný chodit do podniků, který neznaj, a za 2) majitelé prostorů i přesto, že si hrajou třicet let na to, jak jsou volnomyšlenkářský a proti všem běžnejm stereotypům, jsou klidně schopni zrušit koncert den/dva před tim, než má bejt, protože vlastně zjistili, že to tam nechtěj, a hledaj k tomu ty nejrůznější utočný argumenty typu: tenhle člověk spolupracuje s fašistama (viz. aféra Byzo-ZNK-Řezník vs. CNPC) nebo tenhle žánr je moc hlučnej a všichni okolní si na to budou stěžovat. Přitom prakticky na tom samym místě vznikala megastage pro party, kde bylo víc než x interpretů, a nemyslim si, že přes tu aparaturu, co tam měli, by hráli o píď míň hlasitěji než přes naše dvě malý PAčka půjčený z vedlejšího výčepu (viz. zrušení Young Blood Festu na náplavce), ale takovejhle už je asi úděl a nic moc s tim člověk neudělá…

Kam vás to táhne dále?

Do budoucna máme určitě každý vyplánovaných ještě pár spotů, ale tim, že tyhle podniky nemaj povětšinou svojí použitelnou aparaturu, je třeba si dovést svou, což stojí pak ve výsledku mnohem více než si klasicky pronajmout klub s vlastní aparaturou, a v situaci, kdy studuješ a nevyděláváš ani korunu, si tyhle věci opravdu dobře rozmýšlíš.

JIŘÍ: Mym snem je stejnak koupit agregát a PAčko a rozjet sérii throw-up koncertů na zábavnejch lokacích. Je to asi tim, že většinu klubů v Praze znám, proto už mě ty místa tak neuchvacujou. Odjakživa mě bavěj koncerty v Café Na půl cesty, byl sem tam na svým prvním klubovym koncertu a o pár let pozdějc tam teď jako 2kBV provádíme řádku akcí.


Jak si představuješ zábavný lokace?

JIŘÍ: Někde venku, dotáhnout lidi krom na samotnej koncert i někam, kde ještě nebyli anebo si tam nedokážou představit koncert. Zvláštní je, že si to dokážu představit jenom s přeenergickejma kapelama, žádný uspávání hadů, který mě ne že nebaví, od kámoše Vany to poslouchám i nedobrovolně rád. Vždycky než dám akci na klasický místo, kouknu, jestli se neobjevilo nějaký nový potenciálně skvělý místo. Když kouknu do peněženky, vidim leda tak chodník, to nás trochu omezuje, přesto nikdy nedopustíme, abychom někomu nedali obnos peněz, kterej dostat má, pro správňáckou kapelu bych prodal obě ledviny.

Co chystáte?

FILIP: Větší akce typu Analepsy / Acranius máme za sebou, Carbine jsou už nějakou dobu oznámený, a i když k tomu oznámíme i pár menších koncertů, tak už moc překvapit nemůžem, ale uvidíme a třeba přijde nějaká zajímavá nabídka anebo se rozhodnem pokračovat v Youngbloodu či Plankton party.

JIŘÍ: Na pár dat se nám sešlo několik tour dohromady, takže to budou strašně překombinovaný večery.

V jakém smyslu?

JIŘÍ: Hodně různejch kapel z různejch koutů světa. Baví mě, když se na naší akci potkaj kapely, který se vůbec neznaj, hrajou něco jinýho. A když to vyjde, tak se sejdou i návštěvníci, který se neznaj a zjistěj, že si všecky ty tvrdý hudby jsou docela podobný.


Jezdíte na koncerty ven z Prahy?

FILIP: Krom letních festivalů, toho moc nedáváme, páč většina kapel, který chcem fakt vidět, má zastávku i v Praze, tak nás to zatím moc nenutí, ale už sem koukal na akce v dalšim roce a nějakej ten výlet udělám.

Kam?

JIŘÍ: Určo chcem zajet do Plzně, kámoš Václav (Bigger Than Your Ego booking) s dalším kámošem tam toho maj spoustu. Vlastně bych se chtěl podívat do všech klubů po týhletý zemi i zemích okolních, který znám jenom z plakátů.

Nejlepší koncertní zážitek letoška?

FILIP: Mě osobně se letos nejvíc líbili Cabal v Eternii a nebýt toho vstupu 150, který je na tuto akci a kapely, co tam, hrály opravdu velkej, (páč jestli je něco, co fakt nemůžu, tak je to kompenzování špatnýho proma vysokym vstupem), tak bych to hlásil jako akci roku. Ale ještě uvidíme, jestli nepřekvapí nějakej uplně malej náhodnej koncert, na kterej zabloudíme.

JIŘÍ: Cold Cave v MeetFactory, God Mother ve Fatalu, Demon Head na Půlce a Johnny Násilník v Bike Jesus na Žižkově. Ale vsadim prostřední prst, že nejlepší akce bude John Maus v Meetku.

Info

www.facebook.com/pg/2000praguebooking

2000blackvoices booking live:

24. 10. 2017 Carbine (uk), Defilement (de), FVTA, Mario The Shroomer, Kant Criticize, Fatal, Praha
www.facebook.com/events/274293529662135

11. 11. 2017 Everything We Have, Defend Your Kingdom (sk), Eldridge (sk), Café Na půl cesty, Praha
www.facebook.com/events/350477708709829

6. 12. 2017 Scourge (be), Crystalepsy, Café Na půl cesty, Praha
www.facebook.com/events/1908401049408599

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Brno je pořád cítit po Shullinech

Jirza 26.09.2023

Text doplňující titulní téma Full Moonu #149, a to textově i obrazově. Paměti The Shullins v kostce. V delší kostce, i s obrázky.

Šárka Zahálková (Offcity), Tomáš Votoček (Offcity LAB): Za velkým dobrodružstvím

Aneta Kohoutová 10.03.2022

Offcity je spolek, který chápe město jako živý organismus. S jeho předsedkyní se bavíme o zapojení veřejnosti, občanském aktivismu a kultuře a přibíráme k tomu i zástupce liberecké buňky.

Spolek Sudetikus (festival Jesnění): Jeseníky nejsou jen krásná příroda.

Jiří Přivřel 09.09.2021

Jak se žije za horami? Odpovědi najdete v rozhovoru nebo příští víkend v Jeseníku. O tamní kultuře a přípravách na festival Jesnění jsme si povídali s organizátory akce.

Aneta Kohoutová, Natálie Kratochvíle (Nuuk): Nuuk je životní postoj

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 01.06.2021

Nuuk je hlavním městem Grónska i kulturní saunou a osvěžovnou v Hradci Králové. Rozhovor o porodních bolestech, potu na magistrátě i nadějných vyhlídkách. Poeticky i napřímo.

Magdaléna Petráková (Luhovaný Vincent): Na dovolenou do svého města

Jiří Přivřel, mxm 13.04.2021

Jedinečné kulisy scénografů Dušana Jurkoviče a Bohuslava Fuchse, pečlivě připravený program a místní Vincentka jako životabudič. Festival Luhovaný Vincent letos bez nánosu.

Wrong: Scéna si cestu vždycky najde

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 19.05.2020

Co vlastně bookovat, když pořád nikdo nic neví? Zástupci promotérského a DJského kolektivu odpovídají na otázky týkající se pořádání akcí, fungování kazetového labelu a spřízněných míst i kolektivů.

Bajkazyl Brno: Chceme rozšiřovat obzory a bořit hranice

Jarmo Diehl 05.05.2020

Lidé z Bajkazylu Brno (nejen) o anarchistických základech klubu, o svobodě, odpovědnosti, udržitelnosti i DIY přístupu. Bude brzo po něm?

Punctum: Možná si uvědomíme, že toho můžeme dělat méně a s větší péčí

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 20.04.2020

Propojování uměleckých disciplín, hudba pro náročné, posouvání hranic, v Punktu je pořád co objevovat.

Buď promo: Vašek Adam (Letmo Productions)

ScreamJay 26.10.2019

Vašek Adam z Letmo Productions se v rozhovoru rozpovídal o věcech aktuálních a zavzpomínal i na to zásadní z dob minulých.

The Shullins: I tak to stálo za to…

redakce 22.03.2018

The Shullins vztyčují prostředníček všem formám diskriminace? To se snadno řekne, ještě líp se to dá na triko, ale co přesně to znamená?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace