Zprávy / Pozvánky

Brněnský křest Divo Institute

Brněnský křest Divo Institute

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.04.2023

Punkáč, básník, zpěvák a nezkrotný rapper Walkman G alias Johnny Násilník stojí v čele nové kapely Divo Institute, která vydala 21. dubna eponymní debut na labelu Kabinet Records. Album předznamenaly tři singly: Arktida, Jana a Tranz Karla Brauna. Křest proběhne 27. dubna v brněnském Kabinetu múz, kam dorazí také kapela The Wilderness v čele s Fvck_Kvltem a rožnovská mladá punková krev Včera bylo pozdě.


Divo Institute je undergroundový hudební projekt na pomezí hypnotického blues a tanečního western rocku, jehož frontman je během koncertů v těsném kontaktu s publikem. Punkem načichlé techno, špinavá kytara ala Kakktus, banjo, pumpující elektronika a zpěvák, který s mikrofonem v ruce dostává do tranzu sebe i dav. Násilník, Pepsi, Domp a Kilián. Tahle specifická parta sice pochází z různých prostředí a scén, ale stejně na sebe celou dobu někde naráželi. Johnny Násilník aktuálně s projektem Kakofonix, Kilián skrze Hyenxxx, Domp má Kakktus a taky kapelu Adamovo Trauma. Společně dali vzniknout novému hudebnímu projektu během výkopové práce pro lucemburského konceptuálního umělce a kurátora Marka Diva.

Jak vznikala muzika pro debutovou desku Divo Institute? Byl to dadaistický způsob lepení leporela. Texty totiž nepsal jen jeden člověk a instrumentální party taky nosili jednotliví členové kapely. Z toho pak organicky vznikaly celé písně. Kompletní materiál vykrystalizoval během dvou let za covidových časů a nahrávalo se v červnu 2022 u Amáka v Golden Hive Studios. Za jednotlivými tracky alba Divo Institute jsou osobní prožitky a deska má “omylem” koncepční nádech. Příběh, jenž začíná oslavou lásky a odvázaností, kterou střídá temnota. Atmosféra postupně houstne a eskaluje v naprostý trans. Návrat z tripu do reality a víra ve zotavení. Autorem graficky výrazného ilustrovaného a vícestránkového bookletu, který podtrhuje celé vyznění alba, je Filip Smrž.

Info

Divo Institute + The Wilderness + Včera bylo pozdě
27. 4. 2023 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © Amák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Dorian Concept & Cid Rim v MeetFactory

redakce 01.03.2024

Syntezátorový mág Oliver Johnson alias Dorian Concept se vrací do Prahy s novou deskou What We Do For Others, která vyšla loni na podzim.

Produkce hudby, Současné umění a Marketing v kultuře se Skvot Czech

redakce 29.02.2024

Exkluzivně pro naše předplatitele nabízíme 50 % slevu na všechny krátkodobé kurzy Skvot.

Frankie Rose z Dum Dum Girls ve Vrátnici

redakce 28.02.2024

Aktuální nahrávka Frankie Rose je o tom, že musíme soustředit naši společnou energii na malé věci kolem nás které máme pod kontrolou, abychom našli svou radost.

Massimo Pupillo ve své industriální poloze

redakce 28.02.2024

Neúnavný kolaborátor a baskytarista Zu představí sólový industrial dubový projekt v pražském Punctu.

Tindersticks přijedou s novou deskou

redakce 27.02.2024

Nové album tentokrát vznikalo ve španělské Gironě.

Zara Larsson zavítá do Fora Karlín

redakce 27.02.2024

Spolupracovala s umělci jako David Guetta, Kygo, Tyga, Ty Dolla $ign a Sabrina Carpenter.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace