Zprávy

Arleta má singl Wasted

Arleta má singl Wasted

redakce | Zprávy | 01.04.2024

Po uvedení coveru písně Davida Kollera Čas nejde vzít zpátky pro osvětový seriál Adikts rapperka Arleta ukazuje opět novou tvář. Nyní spojila síly s raperem a producentem Badboy Berlinem a společně nahráli sérii čtyř tracků, v nichž odkrývá sílu svého hlasu. První z nich se jmenuje Wasted a již nyní je k dispozici na všech streamovacích platformách. Vyšel v distribuci vydavatelství RedHead music.

více o Arletě zde

Singl Wasted je první autorskou novinkou po tvůrčí krizí Arlety. Zároveň je jejím pomyslným restartem, kdy více projevuje svůj hlas od dřívějšího temného šepotu. Zachovává si však hloubku textu i svůj sexismus. „Badboy Berlin mi v rámci vnímání vlastního zvuku velmi pomohl vydat se úplně novou cestou. Otevřel mi hodně nových možností, jak nahlížet na svůj vlastní hlas, jeho polohy i následnou prezentaci,“ chválí si spolupráci Arleta.


Wasted vznikl během čtyřdenního soustředění, kdy se Arleta a Badboy Berlin zavřeli do domácího studia. Přináší pozitivní atmosféru, která u Arlety není obvyklá. „Tak v půlce tvorby jsme si říkali, jestli vibe není až příliš happy. Jirka pravil, že potřebujeme nějaký temný moment. V následující minutě mi volala sestra, že právě nechali uspat mého poníka. Tahle informace nevyvolala zcela požadovaný výsledek, nicméně finální podoba se dle našeho názoru hodí na cesty autem, tágem, vlakem, prostě cesty životem. Nakonec přeci všechno bude oukej – existencialista, hédonismus, ale pořád zůstává jakási prchlivá naděje,“ popisuje rapperka. Song pak doprovází vizualizér, který připravila sama Arleta.

Info

Arleta
Fb interpretky

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

Aiko vypouští další singl

redakce 15.04.2024

Aiko už na své poslední desce ukázala, že směřuje k rockovějšímu zvuku a chce využívat těžších kytarových riffů.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

The Valentines vydávají debutové album

redakce 12.04.2024

Písně v sobě kombinují kytary, synťáky a mix indie popu, indie rocku, 80s zvuků a moderního popu

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace