Zprávy / Pozvánky

Arleta v novém singlu

Arleta v novém singlu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.04.2023

Arleta, holka, co mění českou rapovou scénu, přináší znepokojivý, tajemný a současně křehký hlas nové generace. V novém tracku Starstable daleko více zapojuje rapový slang a vrací se k tématice koní a jezdectví, které jsou její životní vášní. Novinka, na níž spolupracovala s producentem MDMX, je pilotním singlem z očekávaného stejnojmenného EP.

Tvorba Arlety nabízí její vlastní sound a osobité pojetí nové hudební scény. Je charakteristická křehkostí, temnotou, ale i intimní atmosférou a otvírá zcela nová témata. Nebojí se zapojit drzost, explicitnost ani feministické názory. Temně vajbující singl Starstable vnáší téma kapitalismu, přiznané touhy po luxusu a penězích. „Snažím se zapojit víc rapového slangu, zjednodušit mojí message a říct komplikované věci jednodušším způsobem pro znělost i případné snazší pochopení publika,“ komentuje novinku Arleta.


Hlavním motivem nadcházejícího EP je kůň jako symbol krásy, pravdy a vznešenosti. Prolíná se všemi šesti skladbami. „Vracím se hodně ke koním a jezdectví. Od malička jsem měla svého koně, ale bohužel jsem o něj později přišla, což pro mě bylo velmi traumatické. Znovu otevření a přiznání své lásky ke koním je forma mé terapie a vyrovnání se. Název Starstable vychází ze staré počítačové hry z dob, kdy fungoval a existoval ponyclub,“ doplňuje raperka.

Avizovaný křest naplánovaný na 19. května v pražském klubu Bike_Jesus nabídne live představení všech skladeb z EP, ale i starší tvorbu. V rámci večera se na pódiu vystřídají všichni hosté, které raperka oslovila na featy jako Hugo Toxxx, Yeezus 2020, Rohony.

Info

Arleta
Fb interpretky

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce 26.05.2024

Pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní postpunkový přístup.

Aktuální trendy v programu Pražského jara - Prague Offspring

redakce 23.05.2024

Koncert pro padesát klavírů, cesta do pravěku, orchestr jako hejno ptáků. Co ze soudobé hudby si nesmíte nechat ujít na Pražském jaru 2024?

DJ BUNT. i Artemas roztančí Roxy

redakce 22.05.2024

Artemas a jeho píseň, která vykresluje obraz napjatého vztahu, nejistotu i zklamání, kralují TikToku.

V červenci přijedou Wolfmother

redakce 22.05.2024

Je to o hard rocku, tvrdé kytaře, rytmické base a pořádné sypačce na bicí. Navíc to zní naprosto oldschoolově, a přitom je to vlastně moderní.

Two Another i Bianca Del Rio v Praze

redakce 20.05.2024

Nejnovější stand-up se bude věnovat politice, popkultuře, politické korektnosti, ale nezapomene se ani ohlížet za nejaktuálnějšími událostmi.

The Interrupters v Praze

redakce 19.05.2024

Losangeleská parta v čele s podmanivou Aimee začala svoji činnost v roce 2011 a od té doby toho stihla opravdu hodně.

Alyona Alyona, Hellwana i rap workshop

redakce 16.05.2024

Akce se koná v rámci koncertní série Femme Fatale, která představuje výrazné současné zpěvačky a hudebnice. V Paláci Akropolis.

Dreampopoví Sunnbrella na pár koncertů u nás

redakce 15.05.2024

Po úspěšném působení na britské hudební scéně se David Žbirka vydává s pětičlennou dreampopovou kapelou zpátky k nám.

Prague International Bluenight o čtyřech aktech

redakce 15.05.2024

Bluesový kytarista, trojnásobný držitel ocenění kytarista roku v cenách British Blues Awards a člen Britské bluesové síně slávy Matt Schofield přijede se svým triem.

Blind Künstler v Resistor Sound Sessions

redakce 14.05.2024

Blind Künstler vystoupí opět naživo v červnu, tentokrát se speciálním sólovým setem, kde podpoří dalšího Novozélanďana Delaneyho Davidsona.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace