Zprávy / Festivalové

Flowdan v Panském dvoře aneb Raveyard Festival

Flowdan v Panském dvoře aneb Raveyard Festival

redakce | Zprávy / Festivalové | 13.08.2023

Letošní ročník Raveyard Festivalu se vrací k jednodennímu formátu, nabídne ovšem o to intenzivnější zážitek, a to opět hned na třech stagích.

Letos poprvé se na Raveyard Festivalu objeví světové rapové jméno, a nebude to nikdo jiný než britský MC Flowdan. Je zakladatelem grimeového uskupení Roll Deep, za svou kariéru spolupracoval s takovými umělci, jako jsou např. Foreign Beggars, The Bug, Zed’s Dead, Chase & Status, IMANU nebo Skrillex, a v rámci jeho live vystoupení můžeme čekat průřez styly jako grime, trap, dubstep nebo drum’n’bass a jeho nekompromisní, vysokou kadencí nabitou flow. Do světa drum’n’bassu nás zavede i další světové jméno, producentské a DJské duo Magnetude. Jejich členy jsou ruská neurofunková superstar Rusty K a britský producent Jay Overtech. Jejich zvláštní a netradiční postoj k drum’n’bassové hudbě a mistrovský sound design vychází určitým způsobem z ruské d’n’b kultury, ale mezi svými vzory uvádí například i filmového hudebního skladatele Ennia Morriconeho.

report z loňského ročníku zde

Pražskou rapovou dvojici Mutanti hledaj východisko není pravděpodobně potřeba našemu publiku příliš představovat – byli hlavní hvězdou nultého ročníku Raveyard Festivalu. Skladby podané s naléhavostí a často propojené do kompaktního celku, hraničícího až s divadelní performance, zároveň ale i spousta nadsázky a humoru, to vše podbarveno hutnými elektronickými beaty, slibují opět silný zážitek. I další rapová hvězda představuje v rámci tuzemské scény velmi neobvyklý úkaz – je to rapperka Arleta, jejíž netradiční hypnotický a introvertní projev s hutnými subbasovými beaty v textech nabourává sexistická dogmata, která v tomto žánru často panují, nevýhýbá se ovšem například ani klimatickým apelům. Většina její tvorby je spojena s producentem Davidem Herzigem, ale spolupracovala například i s Hugo Toxxem nebo Fvck_Kvlt. Její kvalitu dokládají i loňské nominace na ceny Vinyla nebo Apollo. Poslední dva roky byla její tvorba velmi plodná, na posledním EP Star Stable spojila síly s dvorním producentem projektu yeezuz2020 a Rohony - mdmx.


Zbytek hudebního programu obstarají DJové různých žánrů a stylů, v čele s drum’n’bassovými jmény, jako jsou SLWDWN, Beast:freqnz B2B Cockroach, Fallen Gemini nebo Annahell B2B Crystal. Chybět samozřejmě nebudou ani zástupci pořádající Mindicted Crew a další lokální DJs.

Info

Raveyard Festival
19. 8. 2023 14:00
Panský dvůr, Boskovice
Fb událost

foto © se svolením Raveyard Festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NODO přinese sérii světových operních premiér

redakce 30.05.2024

Výjimečné postavení v programu zaujímá opera Hořký konec Russolův, pocta futuristickému umělci Luigimu Russolovi, ve které zazní futuristické hlukové nástroje intonarumori.

Festival Magick Musick představí osm kapel

redakce 30.05.2024

Zahrají kapely v ose žánrů alternative – hardcore – metal.

Brutal Assault rovněž kompletní

redakce 29.05.2024

Přibylo dalších dvacet kapel, ani letošnímu ročníku se ale nevyhnuly změny v obsazení.

Festival Alternativa má kompletní program

redakce 29.05.2024

Hlavní hvězda letošního ročníku, norská hudebnice a spisovatelka Jenny Hval, se představí v prostoru ARCHA+.

Habrovka jako útěk z ruchu velkoměsta s Nerez, post-hudbou nebo Lazer Vikingem

redakce 28.05.2024

Z maringotky zahraje kočovný soubor Budenebudekůň představení Cirkus Faust, Loutky bez hranic zase lákají Na dvorek diváky od 0 let.

Festival KAMEN!CE pěkně doširoka

redakce 28.05.2024

I takhle může vypadat městský festival. Do KAMEN!CE přijedou Digitalism, Jana Kirschner, Dan Bárta nebo MC Gey.

Colour Meeting představuje program

redakce 27.05.2024

Naštvanost a zoufalství městských proletářů vkládají do své hudby další Britové, Stick in the Wheel.

Ruinfest na hradě Rabí

redakce 27.05.2024

Ruinfest je ideální příležitostí pro fanoušky alternativní a elektronické hudby, aby se setkali a sdíleli svou vášeň s ostatními.

JazzFestBrno ozdobí Al Di Meola, Kamasi Washington nebo José James

redakce 26.05.2024

Americký zpěvák, kytarista, skladatel a producent José James, který vystoupí v klubovém prostředí Cabaretu des Péchés.

Program festivalu MikuLOVE

redakce 25.05.2024

Festival již tradičně představí kapelu z Japonska - tentokrát Plastic Dogs, avantgardní formaci saxofonistky Ono Ryoko.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace