Zprávy / Pozvánky

Čerstvý objev kanadské nezávislé scény Lydia Ainsworth v Praze

Čerstvý objev kanadské nezávislé scény Lydia Ainsworth v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 28.01.2015

Úplně čerstvý objev kanadské nezávislé scény se jmenuje Lydia Ainsworth a pochází z Toronta. Lydia se širšímu publiku představila vloni vydaným albem Right from Real, které zaštítil label Arbutus (TOPS, Blue Hawaii, Grimes a další). Ten se věnuje chytrému experimentálním popu, a právě do téhle škatulky Lydia Ainsworth, původně skladatelka filmové hudby, pasuje dokonale.

Jako dítě se učila na cello, což jí údajně moc nešlo, proto rozšířila svůj záběr o další nástroje včetně piana. Umělecké prostředí, ve kterém se v Torontu pohybovala, jí brzy přivedlo mezi filmaře a hned první film, ke kterému zkomponovala hudbu, byl promítán na festivalu Sundance. Později se z Toronta přesunula do New Yorku na NYU, kde díky profesorce Joan LaBarbara získala postupně odvahu zpívat, resp. experimentovat s hlasem.


Původně bedroom nahrávky jejích songů se přes Davida Ertela z kapely Solar Year dostaly k lidem z Arbutus Records. Bylo jim hned zřejmé, že téhle fanynce Kate Bush i Meredith Monk se daří při poměrně složitém komponování svých songů dosáhnout současně popovou chytlavost. Ač deska působí konzistentně svou soumračnou náladou, Right from Real je vlastně spojením dvou EP včetně singlů Hologram a Malachite. Naopak na desce nenajdete její cover Isaacova Wicked Game, který ráda hraje na koncertech a který také vyšel jako B strana singlu.

Lydia přijíždí na premiérové turné do Evropy v doprovodu smyčcového dua a bubeníka. Už z toho je jasné, že diváky na Sedmičce v pondělí 9.února čeká nevšední zážitek. Večer otevře plzeňský jednočlenný dívčí lo-fi projekt TO.

Info

Lydia Ainsworth (ca)
Support: TO 9. 2. 2015 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
Vstupné: 200,- s rezervací / 250,- na místě

www.facebook.com/events/1598591823703501
www.lydiaainsworth.com
www.klub007strahov.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Teri Gender Bender v Café V lese

redakce 23.03.2023

Teri Gender Bender přinese fanouškům své unikátní hudební zážitky, které kombinují prvky punku, experimentálních zvuků a rockové energie.

Touché Amoré se staví v Praze

redakce 22.03.2023

Touché Amoré patří ke kapelám, které nezůstávají stát na místě a troufají si přizpůsobovat svou tvorbu realitě, kterou jednotliví členové zažívají.

Dry Cleaning dorazí do Prahy s novou deskou

redakce 20.03.2023

Britští Dry Cleaning přivezou do Prahy svou nálož hypnotického postpunkového storytellingu, a to rovnou ve formě nového alba a dokonce i nového EP.

Dubnový Rachot

redakce 20.03.2023

Rachot přiveze pouštní blues, kytarové legendy, jazz i krautrock.

Bukahara v Café V lese

redakce 19.03.2023

Kapelu sice můžeme zaškatulkovat do folk-popu, severoafrických vlivů a písničkářství, ale kdo jejich strhující energii nezažije na vlastní kůži, ten nepochopí.

Jaro v Jazz Docku, Jazz čtyř kontinentů

redakce 19.03.2023

Více než deset zahraničních kapel přivítá pražský Jazz Dock v rámci jarní části svého festivalu.

Lauren Ruth Ward ve Futurum Music Baru

redakce 18.03.2023

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett.

The Soft Moon zahrá na Veľkonočnú nedeľu

redakce 17.03.2023

Po takmer štyroch rokoch sa do Bratislavy vráti americká neo-postpunková kapela The Soft Moon.

crave se v dubnu vrací se spring edition

redakce 15.03.2023

Memphis LK je dvacetiletá zpěvačka, producentka a DJka, která uhranula tiktok kombinací popových melodií a raveu inspirovaného detroitským technem, chicagským housem a UK garage.

Kabinet múz se ponoří do temného rapu a kytar

redakce 14.03.2023

Brněnský Kabinet na konci března potemní ve jménu rapu a bude se i křtít!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace