Zprávy

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

Cigarette Tongue, nový singl Tolstoys

redakce | Zprávy | 24.11.2021

Někdy ani nevíme, jak se to stane, ale najednou zůstanou jen vzpomínky. Nečekaný rozchod, odloučení či smrt blízké osoby přináší traumatizující zážitek, se kterým se každý z nás vyrovnává jinak. Společným doprovodným znakem všech těchto zkušeností je smutek a melancholická nálada – a právě takovou atmosféru se Tolstoys snažili zachytit ve své nové písni Cigarette Tongue, ve které se snoubí poetický text s chladným zvukem syntezátorů a drum machinu. Bude jednou ze skladeb, které Tolstoys zahrají také na svém mimořádném pražském koncertě v prostorách klubu Fuchs2, na kterém 1. prosince zahrají společně s Katarzií.

Čtvrtý singl Tolstoys z připravované druhé desky Mirror Me vznikl velmi spontánně, během jednoho večera na zasněžené chalupě v Nízkých Tatrách. Prvním nápadem byl chladný, drsný, elektrický zvuk synťáku. „Zvukově píseň evokuje páru či teplo unikající do studeného rána přes otevřené dveře, hustý kouř z úst a smutnou, osamělou ranní cigaretu na balkoně. Ztráta se objeví náhle a i když byt je ještě nasáklý teplem milované osoby, v hrudi už cítíme chlad a příchod zimy. Pomalu se vkrádá do kostí, nedá se zastavit,“ říká Michal Smetana, baskytarista a jeden ze dvou ústředních členů kapely. Ten si společně s Elou Tolstovou také zahrál ve videoklipu, který ke skladbě Cigarette Tongue připravila studentka režie FAMU Tereza Halamová ve spolupráci s kameramankou Helenou Fikerovou a Jakubem Krejčím, který se postaral o vizuální efekty.

Klip zobrazuje velmi zblízka intimitu dvou milenců, Michala a Ely. I když je kolem chlad a zuří sněhová bouře, oni se vášnivě líbají, usmívají, jsou pestře oblečení, vyzařuje z nich teplo lásky. Najednou však Michal začne mizet jako vypařující se kouř. Ani jeden ale jakoby si toho nevšímal, nálada se nemění.

info o minulém klipu zde

Info

Tolstoys
web kapely

foto © Samuel Alex Petráš

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Timothee Quost, Aldana Duoraan a Amberg/Schmid v Punctu

redakce 08.12.2021

Večer pod taktovkou A2+ Asociace Mlok.

Novi_sad a Kurws v Punctu

redakce 07.12.2021

Dva koncerty festivalu Stimul přinášejí odlišné pohledy na hudbu, a to v pojetí úderného polského tria a řeckého zvukového umělce.

Zrcadla ve tmě uvidí diváci online

redakce 07.12.2021

Autentická sonda do duší mileniálů Zrcadla ve tmě se divákům poprvé představila na letošním MFF Karlovy Vary.

Full Moon Coffee: Guatemala plná čokolády a ostružin

redakce 06.12.2021

Je libo kávu zn. Full Moon? Očekávejte opojnou čokoládovou chuť s ozvěnami ostružin, ideální na následující studené měsíce.

Bulp a singel Mahri

redakce 06.12.2021

Samo Štefanec nedávno odprezentoval novú sólovú verziu svojej live show a taktiež oznámil, že sa vo svojej tvorbe zameria viac na klubové tanečné tracky.

Dunaj duní: živě, knihou i výběrovou nahrávkou

redakce 06.12.2021

Kapela Dunaj před koncem roku zve na koncerty, vydává limitovanou reedici Rosolu a CD-knihu Best of výběru.

Grape festival sa sťahuje do Trenčína

redakce 06.12.2021

Festival Grape zverejnil svoje nové miesto konania. Dočasným domovom mu bude letisko Trenčín, v pláne je nový areál v Trnave. Kde, kdy a s kým?

Eurosonic Noorderslag proběhne online

redakce 05.12.2021

Již v loňském roce takto nabídl evropským hudebníkům možnost představit svou tvorbu a profesionálům z hudebního průmyslu příležitost navštívit konferenci online, zúčastnit se panelů a diskusí.

LawD s novým EP

redakce 05.12.2021

EP je konceptuálně vystaveno kolem písmene F a provází ho celým projektem jak v grafické podobě, tak se odráží v textech jednotlivých písní.

Giudi představuje singl Jezinky

redakce 05.12.2021

Zpěvačka Giudi představuje singlem Jezinky světu svůj pohled na tajemnou českou mytologii.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace