Články / Seriály

10+1 = Lang Biank

10+1 = Lang Biank

redakce | Články / Seriály | 11.07.2024

Bubeník a producent Lang Biank založil kapelu The High Corporation a na pódiu vystupoval se skupinou Fallgrapp nebo zpěvačkou Katarzií, se kterou spolupracoval i na jejích písničkách. Nyní spolupracuje s raperem Louisem de Fumésem na autorských věcech, které budete moci brzy slyšet na festivalu Let v Hranicích. „Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.


Red Hot Chili Peppers - Emmit Remus
Pískově plechový zvuk a ryzí přístup k rytmu mě ovlivnil už v pubertě, kdy jsem začínal na bicí. Tohle album si stále připomínám kvůli neskutečné energii a učebnicovým groovům.


J Dilla - Lightworks
J Dilla předvedl, že i na sampleru se dá vyprodukovat beat, který má feel živé kapely, čímž navždy změnil svět beatmakingu. Ovlivnil mě nejen přístup k rytmu, ale celkově k samplování.


The Roots - Lazy Afternoon
Jako milovník hip hopu jsem si vždycky ulítával na The Roots. Bubeník Questlove jako kontrast k J Dillovi hraje naživo beaty tak přesně a konzistentně, jako by to někdo pouštěl z beat machine.


Jai Paul - Str8 Outta Mumbai
Tohle album mi poprvé pustil Fvlcrvm v roce 2016 s tím, že jde o leak demo verzí, který byl jen krátce online a nejde oficiálně stáhnout. Ke mně tedy putovalo tři roky a až do svého oficiálního vydání se šířilo bez jakéhokoliv PR, což Paula dělá jedním z nejmysterióznějších umělců vůbec. První živák odehrál až loni, na festivalu Coachella.


James Blake - Unluck
Jakožto bubeník nemůžu vynechat rytmickou třešničku. Kdo by řekl, že se dají kvintoly, zdánlivě nepřirozených pět úderů na dobu, využít tak muzikálně.


Hiatus Kaiyote - By Fire
Velký vzor, co se týká přístupu ke skládání a interpretaci s kapelou. Vkusné skladby ze zalomených, zlomených a jiným způsobem znetvořených beatů.


Monte Booker - Kolors ft. Smino
Obdivuju producenty, kteří navzdory rytmické mřížce hudebního softwaru dokážou vybočit ze zajetých kolejí, ale zároveň zůstat nohama na zemi. Kromě muzikálnosti vyniká masivním a zároveň průzračným zvukem.


Kidkanevil & Daisuke Tanabe - Frogs in a Well
Zvukomalba, album, které se nedá oposlouchat. Spojení pevných beatů britského producenta s precizními texturami a japonskou estetikou mě navždy uchvátilo a rád se k němu vracím.


Robert Glasper Trio - Jelly's Da Beener
Popularizátor jazzu, který dokázal, že i složité věci mohou být přístupné pro běžného posluchače. Baví mě, že dokáže spatřovat a interpretovat jednoduchost a krásu komplexně.


Coladera - Mandinga
Po letech objevování, zkoumání a tvorby nejen komplikované hudby mě dostala přímočarost a krása té brazilské.


Guilty pleasure: Athletic Progression - Cooked Ones, Pt. ll
Moje aktuální inspirace – virtuózové, kterým se podařilo vkusně propojit jazz se zvukem současné elektroniky.

Info

Lang Biank
Mixcloud

živě: Let
18.–⁠21. 7. 2024, Hranice
Fb událost

foto © archiv Lang Biank

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Top 5: Colours of Ostrava 2024

redakce 22.07.2024

Čtyři dny života v ikonické industriální čtvrti Dolních Vítkovic. Spousta objevů, objetí, slov a hudby.

Kam na rajz se Zdeňkem Neusarem (Beseda)

redakce 22.07.2024

„Beseda je láska na celý život, sám jsem v ní po uši už od roku 1999,“ říká Zdeněk Neusar a přidává pár dalších akcí a míst.

Pořadatelská: Barbora Mrázová (Povaleč)

redakce 17.07.2024

Oslovili jsme grafičku a produkční Barboru Mrázovou, aby nám prozradila organižační tajemství a dala pár tipů, co ještě navštívit.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace