Články / Sloupky/Blogy

Dada (Unsound 2023)

Dada (Unsound 2023)

Zuzana Malá | Články / Sloupky/Blogy | 10.10.2023

„Očekávejte neočekávatelné“ nebylo jen mottem setu Autechre, ale i celého Unsoundu, který si letos vzal za své přízvisko Dada. Zmiňované legendy elektronické hudby sice festivalové štamgasty tolik nenadchly, zelenáči si ale jejich set zahraný kompletně ve tmě psali mezi jeden z největších zážitků. Samozřejmě hned vedle té kopy ostatních, které zdaleka nečítaly jen hudební program, ale i ten doprovodný: babí léto, malebné uličky, nábřeží, architekturu, skvělé jídlo a vodku.


Festival krom vyčerpávajícího programu zahrnul do informací pro návštěvníky i výživnou gastromapu. Rozpínal se znovu po celém městě a nechal návštěvníky korzovat skrz naskrz historickým centrem, po nábřeží i do mysteriózní čtvrti Nová huť. A poslal nás i na místní koupák, který hostil pompézní fashion show, během níž byl představen i festivalový merch. Posteskla jsem si jen, že večerní program posledních dní se opět slil do industriálního prostoru v Kamenné, který bohužel kazily špatné bary a generické stánky.


A hudba? Pořádný namedropping čekejte od kolegů v listopadovém čísle Full Moonu, ale věřte, že bylo z čeho vybírat. U nejednoho setu jsme si říkali, že by to v Praze byl (nebo bude) nejspíš koncert pro pár lidí v Punctu, zatímco Krakov hlásí vyprodáno a publikum je nadšené. Festival každoročně přiláká spoustu nerdů, pro které je říjnový týden svátkem, a společné sdílení jen umocňuje sílu zážitku. Ať už hledáte protančené noci, obskurní kakofonii nebo mléčné bary, pojeďte příště taky!

Info

Unsound 2023
1. - 8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Zuzana Malá

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #124: „praise your cringe“

Michal Pařízek 23.02.2024

„Praise your cringe,“ hřímá Joshua Idehen z pódia lublaňského klubu Channel Zero. Motivuje, káže a směje se u toho. Emoce na praporu a dojetí.

To nejlepší z první dekády festivalu Ment (Andraž Kajzer)

Andraž Kajzer 13.02.2024

Dekáda je výročí, které je potřeba pořádně oslavit. Jako první nabízíme pamětihodné momenty přehlídky uměleckého ředitele festivalu Andraže Kajzera.

Šejkr #123: To podstatné již…

Michal Pařízek 09.02.2024

Pohledy se mohou různit, naštěstí. „Můj je ten správný.“ Ano, takhle by to mělo, mohlo být. Právě Kafka je jednou z těch osobností...

Šejkr #122: „El color de los días“

Michal Pařízek 26.01.2024

„Tohle je konec internetu. Měli bysme si zase posílat dopisy, to bude mnohem užitečnější než tenhle shit.“ Ano, na letošním Eurosonicu padaly i takovéto věty.

Šejkr #121: Nanovo

Michal Pařízek 12.01.2024

Přelom roku je mimo jiné ve znamení koncertní pauzy. Pokaždé si to užívám víc, je třeba vypnout a povolit... Na jak dlouho?

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 1. místo

redakce 04.01.2024

Výsledky nejsou nic menšího než vzrušující. Redakční hlasování o nejlepší nahrávku roku 2023 ovládli...

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 2. místo

redakce 03.01.2024

Jedno údolí je magické i skličující, to druhé syrové a vznětlivé jako troudná sojka, neukojitelný hněv.

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 3. místo

redakce 02.01.2024

Něha dvakrát jinak a třetí místa v rámci redakčního hlasování redaktorů Full Moonu. Krásně se to sešlo!

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 4. místo

redakce 01.01.2024

Kdo byl nejmladší umělkyní, která se dostala na titulní stránku Full Moonu? Redakční hlasování o nejlepších nahrávkách uplynulého roku, stoupáme pořadím.

Desky roku 2023 podle Full Moonu: 5. místo

redakce 31.12.2023

Redakční hlasování o nejlepších nahrávkách uplynulého roku startuje dvěma emotivními alby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace