Články / Reporty

Křižíka popad třas Imagination

Křižíka popad třas Imagination

Vadim Petrov | Články / Reporty | 28.11.2016

Dream team podzimu 2016: Noisia – Mefjus vs Emperor – The Upbeats – Neonlight, těžko navrhnout větší jména současného neurofunku. Obaleno jako rozteklý maršmeloun v křupavé krustě ve složení Aphrodite – Rene LaVice – Gancher & Ruin (Macky Gee žel nepřijel). Oproti turbulentnímu lineupu na loňské hlavní stagi nemusí letos fanoušek se srdeční arytmií vůbec odcházet, dramaturgie je perfektní a djs předvádí to nejlepší, co od nich lze čekat.

V raných hodinách je ještě možné si odskočit na neuro stage, která se setem Hallucinátorů promění v hardcore dupárnu. Pět ze sedmi neurochirurgů potvrdí prospěšnost stopového množství hardcoru v krvi, takže šup, zatnout zuby i pěsti, běž pumpovat.

Rozpačitý jsem jen z Devastator stage – ať dělám, co dělám, ten hardstyle mi prostě zní furt stejně. Nepomáhá ani obrovská instalace ve stylu aztéckého paláce a dj s buřinkou na hlavě, spíš naopak; minutu tvrďáckého tuc tuc střídají dvě minuty trapně epického buildupu a korunu na hlavu nasadí zmíněný stage design. Připadám si jako v cirkuse, kde místo vykastrovaných lvů cvičí MDMA connoisseuři.

Organizace dramových mejdanů v Křižíkových pavilonech dosáhla v současné podobě svého vrcholu, vše šlape, jak má, nikde velké fronty, i během setu Noisie plynulý provoz na chodbách, tanečníci i djs jsou nadšení a Facebook zaplavila videa se srdíčky. Jak dál? Míchání žánrů příliš slibně nezní, zimní LIR předvedl dokonalou neuropárty, letošní Imagination se vrátil ke svým tvrdým kořenům a je to dobré, o dubstepu či EDM si můžeme ale nechat jen zdát. Větší jména než Noisia bychom asi spočítali na prstech jedné ruky. Světel se na stage o moc víc nevejde, už takhle jsou brýle téměř povinnou výbavou, stejně tak zvuk, škoda mluvit, ten je skvělý odjakživa. Dokázal bych si představit rozšíření areálu, zahrnutí Křižíkovy fontány a vytvoření venkovní chillout zóny, to by se ale akce musely konat v příznivějším ročním období.

Co tak v nejlepším přestat a soustředit se na koncepty jako je Darkshire? Nesmysl, byť jen z ekonomických důvodů. Navíc i letos byla na Imagination spousta lidí poprvé nebo tam slavili narozeniny, dokonce přijela dvacetičlenná parta unison v maskách Zombie Cats. Sebrat jim tuhle monstrklubovku by mohla jen bezcitná kreatura – o to se totiž jedná: žádný festival, prostě jenom fakt velká klubová noc, kde kvůli žádnému headlinerovi fanynky nepiští vrhajíce spodním prádlem, ale všude si člověk pěkně zatančí.

Info

Imagination Festival 2016
25. 11. 2016 Výstaviště Holešovice, Praha

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ztracené zvuky (claire rousay)

Julia Pátá 27.05.2024

Moje pozornost se přesune na jméno Elliotta Smithe. Místy je překrývá bledě modrý fender, který jemnými arpeggii a ojedinělými akordy objímá ambientní podkres.

Pečlivě organizovaný chaos (RuinsZu)

Kryštof Kočtář 26.05.2024

„Na cos to sakra přišel? Už zvukovka mi málem urvala hlavu!“ vítal mě před koncertem RuinsZu v Paláci Akropolis známý. Tedy alespoň myslím.

Fantasy v kulisách hororu (Jeden kmen + Ďyvina + Budeč)

Kryštof Kočtář 21.05.2024

Drnčivé legato niněry, bezpočet fléten sytících sál tančivým pískáním, ale také všemožné samply a moderní elektronika. V nové Melodce.

Vibrující kosti (Bell Witch)

Marek Hadrbolec 20.05.2024

Ticho nikdy není tak hlasité, jako když Jesse Shreibmann zkříží paličky nad hlavou před dalším úderem do bicích.

Jak v Motownu nezestárnout (Danny Brown)

Michal Smrčina 19.05.2024

Show je vizuálně strohá, blikačky, nic moc navíc, Brown má specifické charisma a pozornost poutá sám o sobě.

Punkom slobode na stope (Chorobopop)

Jakub Veselý 06.05.2024

Počas koncertu Ctib prezentoval myšlienku o skutočnej definícii punku, polemiku o o význame životného štýlu, ktorý nedefinuje len tvrdá hudba.

Skrýt se v tygřím obleku (Raein)

Marek Hadrbolec 02.05.2024

Raein se před Kabinetem Múz pomyslně svlékají donaha a dávají se všanc. Lidi se nedočkavě chytají cizích slov a známých melodií.

Nothing Works (Declan McKenna)

Eva Karpilovská 29.04.2024

Britský písničkář Declan McKenna se po dvou letech vrátil do Prahy, s rozrostlou kapelou zahrál tentokrát v prostorném holešovickém klubu SaSaZu.

Rezignace v nejlepším smyslu slova (Still House Plants)

Alžběta Sadílková 28.04.2024

Koncert Still House Plants se odehrál jen pár dní poté, co si jejich nejnovější deska na serveru Pitchfork vysloužila označení Nejlepší nová hudba.

Panorama války nad městem (Mayssa Jallad)

Filip Peloušek 28.04.2024

Příběh vyprávěný mezi písněmi je temnější a temnější. Oči mi jen těkají mezi drobnou zpěvačkou naprosto ponořenou do hudby a panoramatem města za ní.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace