Články / Seriály

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

Pořadatelská: Ivo Voříšek (Cool v plotě)

redakce | Články / Seriály | 01.09.2023

Multižánrový festival Cool v plotě dává prostor samostatně vystupujícím umělcům z celého světa, to už čtenáři Full Moonu ví nějaký ten rok, tedy ti, co obdivují sílu tvůrčího individua. Cool v plotě se pohybuje mezi mnohými žánry a je doplněn o autorská čtení, slam poetry, tanec nebo hudební workshopy a busking. Letos tomu nebude jinak, což nám potvrdil ředitel festivalu Ivo Voříšek, který nás zároveň pozval na další, nejen festivalová místa.

více o festivalu zde

Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Následující dny, týdny budou ryze pracovní. Mimo poslední resty a práce na našem festivalu Cool v plotě dělám ještě na Město lidem lidé městu v Českých Budějovicích, Pivních slavnostech v Písku a také ve Sladovně a na Krásných setkáních v píseckém Balzám Café. Nejvíc energie ale musím vynaložit na 14. ročník Coolu v plotě. Line-up je zase pestrý a našlápnutý – Fejká, Simon Goff, Haru, Tomáš Sedláček, Yasha 96, Eniesa, Ivy Z a spousta dalších. Takže práce, práce a práce, ale velmi milá.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Upřímně řečeno většinu léta jsem trávil spíše v přírodě a na horách. Ale pracoval jsem při tom i na Krásných setkáních v Balzám Café, kde byla většina koncertů velmi příjemných. Za zmínku stojí skvělí Hm... a minulý týden výborní Ohm Square, kterým dělal kvalitní support Fanky B, kamarád žijící delší dobu v zahraničí, toho času na Kanárských ostrovech, který perfektně ukázal, jak se dají mixovat různé žánry elektronické hudby. Z počátku léta nesmím zapomenout na pohodový, téměř domácí festival ARTORZO v krásných kulisách hradu Krakovec, s pestrou a zajímavou hudbou, který mimo jiné pořádá můj parťák z Coolu Milan Špiller. Zcela náhodou jsem se taky ocitl v zapadlém jesenickém Starém městě na festivalu místní firmy Probio a byl jsem velmi překvapen odvážným a pestrým hudebním doprovodným programem, milými lidmi, nabídkou občerstvení a atmosférou.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Mé hudební obzory jsou poměrně doširoka. Od hardcore přes postrock až po elektronickou hudbu a jazz. Když jsem byl mladší, ovlivňovali mě 10:15 Promotion, D Smack U, 007 Strahov, Bunkr, Chmelnice, později i velké koncerty a festivaly. V současnosti moje cesty vedou spíše na ty menší, takže se opět těším na Spectaculare, koncerty PJ Harvey a P.I.L. Těch promotérů, kteří tvoří malé akce a festivaly a fandím jim, je celá řada, zmíním velešínský charitativní festival Houpačka, Živou vilu v Prachaticích, šumavský UBU Camp… je jich spousta a doufám, že se nikdo nebude zlobit, že jsem na něj zapomněl. Mimo jiné skoro na každém ročníku Coolu v plotě je hned několik umělců, ať již začínajících nebo známých, které je určitě dobré slyšet.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Jako člověk pracující v kultuře je samozřejmě musím používat. Ale zcela upřímně napíšu, že v posledních několika letech je beru jako zdroj špatného ovlivňování lidí, morálního balastu, do hloubky to snad ani rozebírat nebudu.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
V Písku mohu vřele doporučit např. Chapelle, Pomodoro, Do Nebe, Až na půdu a určitě indickou, ve Strakonicích Sůl a Řepu. Ve Zlíně skvělý Bůrger. Při cestování se snažím podniky vybírat podle recenzí a většinou se nezklamu. Jídlo mám moc rád a jím prakticky všechno, takže středomořská, asijská kuchyně a občas i česká klasika. Samozřejmě to nejlepší si uvaříme sami doma!

Info

Cool v plotě
8.–⁠9. 9. 2023
Písek
Fb událost

foto © se svolením Iva Voříška

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Preview: Alhambra Monkey Week 2023

Michal Pařízek 20.11.2023

Z bohatého programu vybíráme desítku jmen, stejnou měrou jako na hudbu se ale těšíme na rušné ulice andaluského města, tapas i pomerančovníky, které tam najdete skoro všude.

Kam na rajz s Ondrou Kubíčkem (NOC6)

redakce 19.11.2023

Jedním z hlavních organizátorů je Ondřej Kubíček, který má v dejvické Klubovně na starost booking, produkci i dramaturgii a který nás pozve i na další bohulibé akce nejrůznějšího charakteru.

Le Guess Who? 2023: To nejlepší

redakce 14.11.2023

Pravidelná dávka nejlepších kapel i koncertů na světě nezklamala ani tentokrát.

Pořadatelská: Tomáš Slunský (Ostrava Kamera Oko)

redakce 13.11.2023

"Pokud máte čas, určitě přijďte, ta akce si na pět dní zaslouží celé vaše srdce."

Pořadatelská: Mikuláš Hamerla

redakce 07.11.2023

Co vyznává Mikuláš Hamerla nejen v souvislosti s koncertováním dalších umělců v rámci série Softspot?

Tak daleko, tak blízko: Benedicte Maurseth

redakce 31.10.2023

Krátký rozhovor nasáklý atmosférou severských hor. Fjordy, spisovná norština a zase fjordy. A koncert v Divadle X10.

Kam na rajz s týmem Kina Brasil

redakce 25.10.2023

Událost, která kromě filmů přináší i prolínání milovníků brazilské kultury s diváky vyhledávajícími méně obvyklé a dostupné filmy.

Vstupní prohlídka: daniel b

redakce 24.10.2023

Slibný písničkář vydal před pár dny druhý singl a my už vyhlížíme debutové album, které by mělo vyjít na podzim.

Kam na rajz s Honzou Gregarem

redakce 22.10.2023

V industriálním areálu Holešovické tržnice se můžete mimo jiné těšit na unikátní scénografii a světelný design, neotřelá mezinárodní hudební jména jako Alfa Mist a další.

Vstupní prohlídka: The Valentines

redakce 15.10.2023

Indiepopová formace The Valentines vyráží na turné se slovenskou kapelou Papyllon. Jak se díváte na lavičky před pódiem?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace