Články / Seriály

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce | Články / Seriály | 25.01.2021

Slovenský label Aliens Production patří už roky k nejaktivnějším vydavatelstvím a distrům temné elektroniky, EBM, IDM, ambientu a dalších příbuzných směrů. Krom špiček silné slovenské scény tu vycházejí i alba českých projektů, stejně tak i lidí z Německa, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí. Bohatý katalog labelu tak v roce 2020 nabídl novinku Reload českých Frontier Guards, úderné album Self-Rust maďarsko-amerického projektu Human Vault, z archivu oprášenou tvorbu slovenského EBM kultu Morbid Fancy, současný slovenský EBM zvuk na desce Insomnicons od Last Influence of Brain nebo "26 pribehov undergroundovej elektroniky" v podobě pestrého a skvěle kurátorsky ošetřeného výběru Document 2. Za vším stojí od počátku Ryby, který je i členem projektu dISHARMONY. Ten nám okomentoval některé z aktuálních tracků, které jsme mu vybírali tzv. na tělo.

Front Line Assembly – Unknown

Unknown. Veľmi slabé. Uvidíme, aký bude celý album. Táto ochutnávka je ako talianske disko s poopičným refrénom na záverečnú v bare. FLA je moja srdcovka, ale tento song je gepel.

Lenka Dusilová – Vlákna

Najlepšia česká speváčka. Páči sa mi jej nevinnosť, zároveň temnota v hlase a experimentovanie v hudbe, čoho príklad je aj skladba Vlákna.

The Bug feat. Dis Fig – Come

Často mi ľudia hovorili: „To sa nedá Peter počúvat, tie tvoje plechariny! To je hudba?“ Čo by potom povedali na tento monotónny pochod z čínskej vývarovne???

Martin Gore – Mandrill

Martin je späť! A prekvapivo dobrý. Plechovo experimentálny a minimalistický. Skvelé, ako vie jeden motív hýbať celou skladbou. Geniálne.

Ľahká Múza – Tien bolesti (2020 Lahká Múza remix)

Slovenský kult! Hrubá hýbajúca temnota v gotickom šate! Katedrálne a pochmúrne tak, ako to vedia len oni. Prijal by som počuť aj nejaký nový materiál. Som zvedavý, ako by vyzerali temné básne týchto padlých anjelov v dnešnom svete!

My Name Is Ann – Falling Down

Celkom príjemný analóg pop. V poslednej dobe registrujem kopy podobných záležitostí. Asi bude treba zamakať, aby presvietili žánrovú konkurenciu.

Dive – Blackstar

Tracky Black Star alebo Inside Your Head mám radšej. Tá ma dostala. Ale áno, tento kráľ minimalizmu a silných basových liniek je späť a nový album je asi to najkomplexnejšie, čo urobil, keďže je tam na Dirka až priveľa kombinácii a zvukov. Nutnosť pre každého elektronika tento album mať!

Jesu – Sleeping In

Sleeping in hlboký gitarový drone. Priznám sa, že to počujem prvý krát. Tá skladba má peknú temnú atmosféru. Pre mňa osobne ale tento štýl nie je. Čiže dvakrát si ju nepustím. Spevák je asi po rozchode, či nie?

Cairnem – Cralexip

Ako je krkolomný názov interpreta, tak je podobný aj hudobný štýl. Experimentovanie s činelou ma moc neberie. Zdá sa mi, že ako skladba začne, tak aj končí. Niečo sa vygrcalo v strede skladby, ale nič zaujímavé. Asi som málo umelecký a starnem.

Forbidden Society – Hypno

Štyri pivá, štyri rumy a som do pol pása na parkete a jedu. Hmm… moc kreativity som v tejto skladbe nenašiel.

Info

Aliens Production
web labelu a distra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Bruno Bassi (The Gluts)

redakce 17.10.2021

Bubeník skupiny The Gluts, Bruno Bassi, se s námi podělil o jedenáctku písniček, které ho formovaly. Jak se to na něm projevilo, se můžete přesvědčit za pár dní v pražském…

God and Eve: Tak to pusť…

redakce 15.10.2021

Co říká Boh Vajec na novinku od Die Mannschaft? A který track vás donutí myslet na obřízku?

Track týdne: NOUS, Laraaji, Arji OceAnanda - Giving Praise

Jarmo Diehl 13.10.2021

Kruh je nekonečný? V podání Christophera Bona a jeho spolupracovníků (Thor Harris, Greg Fox ad.) určitě. Všední rituály a nevšední zážitky.

Vstupní prohlídka: Kolektivní Halucinace

redakce 11.10.2021

Kolektivní Halucinaci baví písně od minnesengrů Krále Václava II. až po Lennona a McCartneyho, Dylana, Janotu, Typlta nebo Lyrika a Beneho.

Vstupní prohlídka: The Sidewaves

redakce 27.09.2021

Na internetech se toho o nich příliš nedočtete, tak jsme šli přímo ke zdroji. Indiepopoví The Sidewaves.

Tak daleko, tak blízko: Pavel Štorek

redakce 19.09.2021

Pavel Štorek je uměleckým ředitelem festivalu mezinárodního festivalu současného umění 4+4 dny v pohybu. Kde se sám rád pohybuje?

Douška vydavatelská: Real Music House

redakce 15.09.2021

Vydavatelství Real Music House je na slovenské hudební scéně jedenáct let a za tu dobu vydalo více jak sto nahrávek.

Pod pultem Kabinetu #9

Jakub König 13.09.2021

Kittchen má rád kitchen v moravském velkoměstě, taky chvíle s kafem před klubem, anebo nákupy v místním vinylovém krámku. Co si nakoupil v Kabinetu múz?

10 + 1 = Irena Havlová

redakce 04.09.2021

Irena Havlová nám dala poslechnout pár písniček oblíbených i formativních, do nichž se rádi propadneme. Stejně jako do koncertů Havlových.

Kam na rajz s Ondřejem Bezrem

redakce 02.09.2021

Hudební publicista, portrétista, dramaturg a muž dlouhých uší se chystá nejen na vlastní festival.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace