Články / Seriály

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce | Články / Seriály | 25.01.2021

Slovenský label Aliens Production patří už roky k nejaktivnějším vydavatelstvím a distrům temné elektroniky, EBM, IDM, ambientu a dalších příbuzných směrů. Krom špiček silné slovenské scény tu vycházejí i alba českých projektů, stejně tak i lidí z Německa, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí. Bohatý katalog labelu tak v roce 2020 nabídl novinku Reload českých Frontier Guards, úderné album Self-Rust maďarsko-amerického projektu Human Vault, z archivu oprášenou tvorbu slovenského EBM kultu Morbid Fancy, současný slovenský EBM zvuk na desce Insomnicons od Last Influence of Brain nebo "26 pribehov undergroundovej elektroniky" v podobě pestrého a skvěle kurátorsky ošetřeného výběru Document 2. Za vším stojí od počátku Ryby, který je i členem projektu dISHARMONY. Ten nám okomentoval některé z aktuálních tracků, které jsme mu vybírali tzv. na tělo.

Front Line Assembly – Unknown

Unknown. Veľmi slabé. Uvidíme, aký bude celý album. Táto ochutnávka je ako talianske disko s poopičným refrénom na záverečnú v bare. FLA je moja srdcovka, ale tento song je gepel.

Lenka Dusilová – Vlákna

Najlepšia česká speváčka. Páči sa mi jej nevinnosť, zároveň temnota v hlase a experimentovanie v hudbe, čoho príklad je aj skladba Vlákna.

The Bug feat. Dis Fig – Come

Často mi ľudia hovorili: „To sa nedá Peter počúvat, tie tvoje plechariny! To je hudba?“ Čo by potom povedali na tento monotónny pochod z čínskej vývarovne???

Martin Gore – Mandrill

Martin je späť! A prekvapivo dobrý. Plechovo experimentálny a minimalistický. Skvelé, ako vie jeden motív hýbať celou skladbou. Geniálne.

Ľahká Múza – Tien bolesti (2020 Lahká Múza remix)

Slovenský kult! Hrubá hýbajúca temnota v gotickom šate! Katedrálne a pochmúrne tak, ako to vedia len oni. Prijal by som počuť aj nejaký nový materiál. Som zvedavý, ako by vyzerali temné básne týchto padlých anjelov v dnešnom svete!

My Name Is Ann – Falling Down

Celkom príjemný analóg pop. V poslednej dobe registrujem kopy podobných záležitostí. Asi bude treba zamakať, aby presvietili žánrovú konkurenciu.

Dive – Blackstar

Tracky Black Star alebo Inside Your Head mám radšej. Tá ma dostala. Ale áno, tento kráľ minimalizmu a silných basových liniek je späť a nový album je asi to najkomplexnejšie, čo urobil, keďže je tam na Dirka až priveľa kombinácii a zvukov. Nutnosť pre každého elektronika tento album mať!

Jesu – Sleeping In

Sleeping in hlboký gitarový drone. Priznám sa, že to počujem prvý krát. Tá skladba má peknú temnú atmosféru. Pre mňa osobne ale tento štýl nie je. Čiže dvakrát si ju nepustím. Spevák je asi po rozchode, či nie?

Cairnem – Cralexip

Ako je krkolomný názov interpreta, tak je podobný aj hudobný štýl. Experimentovanie s činelou ma moc neberie. Zdá sa mi, že ako skladba začne, tak aj končí. Niečo sa vygrcalo v strede skladby, ale nič zaujímavé. Asi som málo umelecký a starnem.

Forbidden Society – Hypno

Štyri pivá, štyri rumy a som do pol pása na parkete a jedu. Hmm… moc kreativity som v tejto skladbe nenašiel.

Info

Aliens Production
web labelu a distra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Singls: Glaare - Young Hell

Jiří Vladimír Matýsek 02.03.2021

Američané Glaare se po třech letech vrací s novým albem. Jak ukazuje první singl Young Hell, zasněnost debutu se mění v krvavou noční můru.

Vstupní prohlídka: Minoq

redakce 01.03.2021

Loni v létě jsme narazili na osobitý cover skladby Piggy od Nine Inch Nails. Nahlédnout značku Minoq, za níž stojí slovenský producent Miňo Holík, nebylo jednoduché.

Katetr: Lockdown dance, česká pošta a dospělí kluci

Jarmo Diehl 28.02.2021

Pandemické tanečky mají různé podoby, ale téměř ze všech čiší optimismus. Skořápky na řece i hustý slova pro řídké publikum.

Pod pultem Kabinetu #6

redakce 26.02.2021

Zpěváka a kytaristu Vellocet Roll jsme posledně viděli s velkými kufry plnými vinylů. Které by vybral v Kabinet Records?

Vstupní prohlídka: Dominik Suchý

redakce 23.02.2021

„Snažím sa robiť hudbu, ktorá znie, ako keď vidíš Rothkove obrazy, čítaš Kunderu, pozeráš Interstellar, počúvaš Pärta...“ Poznejte Dominika Suchého z Tittingur a Weltschmerzen.

Katetr: Pozitivní energie, preejakulační syndrom, smíření

Jarmo Diehl 21.02.2021

Kanye West a Kim Kardashian jsou rozvedení, Hugo Toxxx masturbuje, nic co by vybočovalo z mezí tohoto světa.

Co právě v elektru kutěj: "Jsem v píči. Prší a venku se setmělo..."

Richard Kutěj 19.02.2021

Únorový díl novinek na elektronické experimentální scéně není veselý, zato je pestrý.

Tak daleko, tak blízko: Inau

redakce 16.02.2021

Můžete ho pamatovat z neklidné noiserockové dvojice Kontroll, ale možná jste registrovali až jeho osobitý rap coby Inaua.

Vstupní prohlídka: Nina Berglová

redakce 15.02.2021

Čerstvá tvář u Slnko records Nina Berglová se pohybuje mezi jazzem, klasickou hudbou, elektronikou i popem. Kdo ji v její tvorbě inspiroval?

Katetr: Zas nový tetování (srdce)

Jarmo Diehl 14.02.2021

Každá emoce je politika. Pak není divu, že v jednom zátahu posloucháme kapely Zrní i Kurvy Češi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace