Články / Seriály

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce | Články / Seriály | 25.01.2021

Slovenský label Aliens Production patří už roky k nejaktivnějším vydavatelstvím a distrům temné elektroniky, EBM, IDM, ambientu a dalších příbuzných směrů. Krom špiček silné slovenské scény tu vycházejí i alba českých projektů, stejně tak i lidí z Německa, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí. Bohatý katalog labelu tak v roce 2020 nabídl novinku Reload českých Frontier Guards, úderné album Self-Rust maďarsko-amerického projektu Human Vault, z archivu oprášenou tvorbu slovenského EBM kultu Morbid Fancy, současný slovenský EBM zvuk na desce Insomnicons od Last Influence of Brain nebo "26 pribehov undergroundovej elektroniky" v podobě pestrého a skvěle kurátorsky ošetřeného výběru Document 2. Za vším stojí od počátku Ryby, který je i členem projektu dISHARMONY. Ten nám okomentoval některé z aktuálních tracků, které jsme mu vybírali tzv. na tělo.

Front Line Assembly – Unknown

Unknown. Veľmi slabé. Uvidíme, aký bude celý album. Táto ochutnávka je ako talianske disko s poopičným refrénom na záverečnú v bare. FLA je moja srdcovka, ale tento song je gepel.

Lenka Dusilová – Vlákna

Najlepšia česká speváčka. Páči sa mi jej nevinnosť, zároveň temnota v hlase a experimentovanie v hudbe, čoho príklad je aj skladba Vlákna.

The Bug feat. Dis Fig – Come

Často mi ľudia hovorili: „To sa nedá Peter počúvat, tie tvoje plechariny! To je hudba?“ Čo by potom povedali na tento monotónny pochod z čínskej vývarovne???

Martin Gore – Mandrill

Martin je späť! A prekvapivo dobrý. Plechovo experimentálny a minimalistický. Skvelé, ako vie jeden motív hýbať celou skladbou. Geniálne.

Ľahká Múza – Tien bolesti (2020 Lahká Múza remix)

Slovenský kult! Hrubá hýbajúca temnota v gotickom šate! Katedrálne a pochmúrne tak, ako to vedia len oni. Prijal by som počuť aj nejaký nový materiál. Som zvedavý, ako by vyzerali temné básne týchto padlých anjelov v dnešnom svete!

My Name Is Ann – Falling Down

Celkom príjemný analóg pop. V poslednej dobe registrujem kopy podobných záležitostí. Asi bude treba zamakať, aby presvietili žánrovú konkurenciu.

Dive – Blackstar

Tracky Black Star alebo Inside Your Head mám radšej. Tá ma dostala. Ale áno, tento kráľ minimalizmu a silných basových liniek je späť a nový album je asi to najkomplexnejšie, čo urobil, keďže je tam na Dirka až priveľa kombinácii a zvukov. Nutnosť pre každého elektronika tento album mať!

Jesu – Sleeping In

Sleeping in hlboký gitarový drone. Priznám sa, že to počujem prvý krát. Tá skladba má peknú temnú atmosféru. Pre mňa osobne ale tento štýl nie je. Čiže dvakrát si ju nepustím. Spevák je asi po rozchode, či nie?

Cairnem – Cralexip

Ako je krkolomný názov interpreta, tak je podobný aj hudobný štýl. Experimentovanie s činelou ma moc neberie. Zdá sa mi, že ako skladba začne, tak aj končí. Niečo sa vygrcalo v strede skladby, ale nič zaujímavé. Asi som málo umelecký a starnem.

Forbidden Society – Hypno

Štyri pivá, štyri rumy a som do pol pása na parkete a jedu. Hmm… moc kreativity som v tejto skladbe nenašiel.

Info

Aliens Production
web labelu a distra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

3na3: Jan Tomšů (Zvěřinec)

Jiří Přivřel 23.07.2021

Zlínský kreativní spolek Zvěřinec zve na Slavnost v houští, festival rychlé a pomalé hudby. Co v něm číhá?

Vstupní prohlídka: Cacao Mental

redakce 22.07.2021

Zběsilá směs, unikátní koncerty, psychedelická elektro-cumbia z Milána. Ještě než v Poličce vystoupí, jsme z nich dostali pár unikátních náhledů na tento svět.

Kam na rajz s Bárou Olšanovou

redakce 21.07.2021

Festival Pop Messe se po pandemických bolestech a odkladech konečně dočká prvního ročníku. Členka pořadatelského týmu Bára Olšanová nám dala své tipy na to, kam dál o prázdninách vyrazit!

Vstupní prohlídka: Bibione

redakce 19.07.2021

Debutové album vydáné u Stoned to Death sklízí úspěchy, naživo si je můžete vychutnat třeba hned na prachatickém festivalu Vivat vila.

Tak daleko, tak blízko: Raptor Koch

redakce 18.07.2021

Multiinstrumentlista Stano Sninský zvaný též Raptor Koch hnízdí ve slovenské vesničce Jasenov v oblasti Humenné nedaleko Prešova. Jak odtamtud vidí svět?

Kam na rajz s Luďkem Strašákem

redakce 14.07.2021

Jeden z pořadatelů Folkových prázdnin a vedoucí Městského kulturního střediska Náměšť nad Oslavou Luděk Strašák zve na sympatické akce tohoto léta.

Vstupní prohlídka: Rest in Haste

redakce 13.07.2021

Písničky odráží polarizovaný a roztříštěný svět, co odráží jejich odpovědi na pár základních otázek?

Katetr: Černé díry, hebký mech

Jarmo Diehl 11.07.2021

Nové písničky na česko-slovenské scéně? Basy, lízačky, lesní mýtiny i solidní deviace. Krásní lidé budí naději. A peklo, to čeká.

Tak daleko, tak blízko: Moonshye

redakce 07.07.2021

K našim severním sousedům měla vždycky úzký vztah, což dokazuje i naše lajfstajlová rubrika Tak daleko, tak blízko.

Katetr: Věř, že bude hůř, a další popěvky

Jarmo Diehl 04.07.2021

Doba je temná a vyhlídky prachbídné, čili hledáme antisebevražedné tendence. Důvodů, proč se veselit, je více: Vesna, Ben Cristovao nebo Národní divadlo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace