Články / Seriály

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

Ryby (Aliens Production, dISHARMONY): Tak to pusť...

redakce | Články / Seriály | 25.01.2021

Slovenský label Aliens Production patří už roky k nejaktivnějším vydavatelstvím a distrům temné elektroniky, EBM, IDM, ambientu a dalších příbuzných směrů. Krom špiček silné slovenské scény tu vycházejí i alba českých projektů, stejně tak i lidí z Německa, Maďarska, Polska, Ruska a dalších zemí. Bohatý katalog labelu tak v roce 2020 nabídl novinku Reload českých Frontier Guards, úderné album Self-Rust maďarsko-amerického projektu Human Vault, z archivu oprášenou tvorbu slovenského EBM kultu Morbid Fancy, současný slovenský EBM zvuk na desce Insomnicons od Last Influence of Brain nebo "26 pribehov undergroundovej elektroniky" v podobě pestrého a skvěle kurátorsky ošetřeného výběru Document 2. Za vším stojí od počátku Ryby, který je i členem projektu dISHARMONY. Ten nám okomentoval některé z aktuálních tracků, které jsme mu vybírali tzv. na tělo.

Front Line Assembly – Unknown

Unknown. Veľmi slabé. Uvidíme, aký bude celý album. Táto ochutnávka je ako talianske disko s poopičným refrénom na záverečnú v bare. FLA je moja srdcovka, ale tento song je gepel.

Lenka Dusilová – Vlákna

Najlepšia česká speváčka. Páči sa mi jej nevinnosť, zároveň temnota v hlase a experimentovanie v hudbe, čoho príklad je aj skladba Vlákna.

The Bug feat. Dis Fig – Come

Často mi ľudia hovorili: „To sa nedá Peter počúvat, tie tvoje plechariny! To je hudba?“ Čo by potom povedali na tento monotónny pochod z čínskej vývarovne???

Martin Gore – Mandrill

Martin je späť! A prekvapivo dobrý. Plechovo experimentálny a minimalistický. Skvelé, ako vie jeden motív hýbať celou skladbou. Geniálne.

Ľahká Múza – Tien bolesti (2020 Lahká Múza remix)

Slovenský kult! Hrubá hýbajúca temnota v gotickom šate! Katedrálne a pochmúrne tak, ako to vedia len oni. Prijal by som počuť aj nejaký nový materiál. Som zvedavý, ako by vyzerali temné básne týchto padlých anjelov v dnešnom svete!

My Name Is Ann – Falling Down

Celkom príjemný analóg pop. V poslednej dobe registrujem kopy podobných záležitostí. Asi bude treba zamakať, aby presvietili žánrovú konkurenciu.

Dive – Blackstar

Tracky Black Star alebo Inside Your Head mám radšej. Tá ma dostala. Ale áno, tento kráľ minimalizmu a silných basových liniek je späť a nový album je asi to najkomplexnejšie, čo urobil, keďže je tam na Dirka až priveľa kombinácii a zvukov. Nutnosť pre každého elektronika tento album mať!

Jesu – Sleeping In

Sleeping in hlboký gitarový drone. Priznám sa, že to počujem prvý krát. Tá skladba má peknú temnú atmosféru. Pre mňa osobne ale tento štýl nie je. Čiže dvakrát si ju nepustím. Spevák je asi po rozchode, či nie?

Cairnem – Cralexip

Ako je krkolomný názov interpreta, tak je podobný aj hudobný štýl. Experimentovanie s činelou ma moc neberie. Zdá sa mi, že ako skladba začne, tak aj končí. Niečo sa vygrcalo v strede skladby, ale nič zaujímavé. Asi som málo umelecký a starnem.

Forbidden Society – Hypno

Štyri pivá, štyri rumy a som do pol pása na parkete a jedu. Hmm… moc kreativity som v tejto skladbe nenašiel.

Info

Aliens Production
web labelu a distra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Tomáš Škoda

redakce 08.06.2023

Na široké cestě jste mohli potkat Tomáše Škodu, fotí všechno od ilegálních techno parties až po vážnou hudbu, potkat jste ho mohli i v brněnském Boru, kde byl jako doma.

Šejkr #106: „i'm helpless before the fire…“

Michal Pařízek 02.06.2023

„Existuje něco jako ‚kvalitní hudba‘? Pokud ano, jak je možné ji poznat?“ Tyto a podobně zvídavé otázky padaly při úterní debatě se studenty na pražském gymnáziu Na Zatlance.

Pořadatelská: Adam Martiška (Habrovka)

redakce 29.05.2023

Festival Habrovka svou atmosférou navozuje pocit velkého pikniku a je určen pro malé i velké diváky. Pár otázek, pár odpovědí. A pár kroků ke svatému Františkovi.

Douška vydavatelská: Daniel Kozlík (Analog Freaks)

redakce 26.05.2023

Co vydalo a co chystá slovenské hardcore-punkové vydavatelství Analog Freaks?

Pořadatelská: Broněk Slezák (MišMaš párty)

redakce 24.05.2023

Těšíme se na 28. ročník MišMaš párty, ke které v redakci chováme velké sympatie, a povídáme si o ní s jedním z organizátorů.

Vstupní prohlídka: I Love You Honey Bunny

redakce 22.05.2023

I Love You Honey Bunny se vrátili z evropského turné s novou deskou. Ještě je můžete zastihnout v Praze, Brně i jinde.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

Šejkr #105: Joyride

Michal Pařízek 19.05.2023

„Počkej, moje DJka Karin je Češka, musím vás hned seznámit.“ S Richardem Fosterem si povídáme v tallinnském klubu Uus Laine, kolem nás prochází rapper Bemz...

Pořadatelská: Barbora Šubrtová (#5PROSTOR)

redakce 17.05.2023

Dnes ji můžete snadno vystopovat za programem holešovického Výstaviště, a to nejen za akcí #5PROSTOR, která je zrovna na svém začátku.

Pořadatelská: Tengri (Martin Průša)

redakce 08.05.2023

Pražskou skupinu Tengri můžete znát z koncertních pódií, ale projevují se i mimo ně, tedy pořadatelsky, jakkoliv se sami za promotéry nepovažují.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace