Články / Seriály

Vstupní prohlídka: God and Eve

Vstupní prohlídka: God and Eve

redakce | Články / Seriály | 28.06.2021

Jádro kapely God and Eve tvoří Eva Sajanová a Richard Grimm (který působí i jako Boh Vajec v koncertní sestavě Raptora Kocha). Oba studují hudební kompozici, Richard na pražské HAMU a Eva na bratislavské konzervatoři. Hudebně míchají art pop i jazz a debutové EP Creation jim vyšlo letos v únoru u slovenských Slnko Records. Čerstvou krev bude možné spatřit na festivale Pohoda on the Ground. O nejlepších chlebíčcích i směřování světa čtěte ve vstupní prohlídce.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
EVA: Všetko, čo som kedy počula. Dosť veľký vplyv mal na mňa Rišo a ostatní ľudia, ktorými som sa obklopovala, keď som mala pätnásť.

RICHARD: Helena Vondráčková a J.A.R. Najviac asi pesnička od J.A.R. s Helenou Vondráčkovou. Otec mal v aute ich kazety a ja som to jak decko miloval. J.A.R. mám rád doteraz.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
EVA: Ja sa vo voľnom čase veľmi veľa trápim. Hudbu už dlho aj študujem, teraz to budem vymieňať za film.

RICHARD: Hudbu študujem a snažím sa s ňou začať aj konečne živiť, lebo sa jej venujem celkom dlho. Keď zrovna nerobím niečo spojené s tým, tak chodím na mätové limonády. Som taký jednoduchý chalan.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
EVA: Na hraní v kapele je najhoršie to, že sa vždy strápnim, lebo neviem ostatným povedať, čo hrám za akordy. A ešte to, že nemôžeme hrať žiadne koncerty, lebo niekto z kapely hrá vždy nejaký iný koncert s inou kapelou. Na hraní bez kapely je najhoršie asi to, že by sme toho veľa tak celkovo nezahrali.

RICHARD: Neviem väčšinou odpovedať na otýzky typu “čo je najhoršie/najlepšie na…”. Mám skúsenosti aj s hraním v kapele aj s vytváraním vecí samostatne alebo písaní hudby pre niekoho iného. Všetko má svoje pozitíva aj negatíva a nemám nejaký preferovaný typ. Keď ludia tvoria kolektívne, vedia sa dostať po veci, na ktoré by sami neprišli, no zároveň, keď si niečo robím sám, nikto mi do toho nekecá a nemusím robiť kompromisy. Som rád, že mám takéto rôzne prostredia.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
EVA: To, že sa ma Rišo pri každej otázke pýta, čo to akože znamená a na čo sa ho pýtajú.

RICHARD: Táto otázka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
EVA: Ja som nikdy v koncertnej backstage nebola, ale doma ma naučili jesť veľa a všetko, sľubujem, že budem vďačný interpret.

RICHARD: Neviem, ale veci zadarmo mám rád. V Stromoradí nám dali raz šunkové chlebíčky a fakt boli dobré.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
EVA: Teraz som si kúpila Nord a Marek Buranovský mi to vyčíta.

RICHARD: Raz za čas si kúpim nejaký zlý nástroj za 100 eur, odložím ho do Senickej skúšobne, môj otec si k nemu zatiaľ vytvorí citový vzťah a ja ho už nemôžem nikdy predať.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
EVA: Ach jaj. Nevadí. Juchú, hurá, paráda.

RICHARD: Jeden veľký bordel, nenudím sa v ňom.

Info

God and Eve
[[link label:"fb kapely" url:"fb kapely

živě:
Pohoda on the Ground
7.–11. 7. 2021
letiště, Trenčín
web festivalu

foto © se souhlasem God and Eve

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Now it’s time for you to cherish (Tour report Billow)

Jakub Zbořil 28.01.2023

Reporty z turné jsou jedním z oblíbených žánrů, který v posledních letech téměř zcela vymizel. Velmi se povedl veselské trojici Billow, ze šňůry po Japonsku.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Příběhy v tanci

Maria Pyatkina 26.01.2023

Čiperná a usměvavá Ann Van den Broek nám po představení prozradila, že šlo o napodobování jejího dlouholetého kamaráda Toma Barmana – frontmana kapel Deus a Taxi Wars.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Partnerství jako alchymistická laboratoř (Irena a Vojtěch Havlovi)

Aneta Kohoutová 25.01.2023

S Irenou a Vojtou Havlovými se potkáváme v čajovně v den oslavy Vojtových šedesátin. Je horké květnové odpoledne, když se ve dveřích objeví dvojice s obrovskými hudebními nástroji na zádech...

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Cesty do centra dění (Michal Nanoru)

František Formánek 24.01.2023

Popsat v krátkosti Michala Nanoru není snadné, tak to vezmu osobně... Rozhovor.

Nejlepší texty Full Moonu 2022: Nová vlna domácích umělkyň

Nora Třísková 24.01.2023

Na úspěchu mladých umělkyň má tak mimo jiné zásadní podíl i změna vnímání jejich pozice, ať už ze strany hudebního průmyslu nebo publika.

Vstupní prohlídka: Alen

redakce 23.01.2023

Loni na podzim vydala klavíristka, zpěvačka a textařka u Polí5 své druhém album, ve spolupráci s Martinem E. Kyšperským.

Vstupní prohlídka: Page Turners

redakce 17.01.2023

Page Turners loni odehráli pěknou řádku koncertů a už se soustředí na jarní sezónu, kterou odstartují se spřízněnými The Silver Spoon.

Žebříčky Full Moonu: očekávání roku 2023

redakce 16.01.2023

Co si přát a na se těšit v roce příštím? Velké otazníky budí nadcházející festivalová sezóna a to, kolik návštěvníku bude po pandemii na akce jezdit.

Žebříčky Full Moonu: weby roku 2022

redakce 16.01.2023

Podcasty k vaření i internety k nerdění.

Žebříčky Full Moonu: koncert/festival roku 2022

redakce 14.01.2023

Redakce hlasuje o nejlepší hudební zážitky roku a v hlavní roli jsou obvyklí podezřelí, topolový dýchánek Beseda, prosluněná Pohoda i temnější Brutal Assault. Anebo planety za.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace