Články / Seriály

Vstupní prohlídka: God and Eve

Vstupní prohlídka: God and Eve

redakce | Články / Seriály | 28.06.2021

Jádro kapely God and Eve tvoří Eva Sajanová a Richard Grimm (který působí i jako Boh Vajec v koncertní sestavě Raptora Kocha). Oba studují hudební kompozici, Richard na pražské HAMU a Eva na bratislavské konzervatoři. Hudebně míchají art pop i jazz a debutové EP Creation jim vyšlo letos v únoru u slovenských Slnko Records. Čerstvou krev bude možné spatřit na festivale Pohoda on the Ground. O nejlepších chlebíčcích i směřování světa čtěte ve vstupní prohlídce.

Co tě inspirovalo k hudebnímu stylu, který hraješ?
EVA: Všetko, čo som kedy počula. Dosť veľký vplyv mal na mňa Rišo a ostatní ľudia, ktorými som sa obklopovala, keď som mala pätnásť.

RICHARD: Helena Vondráčková a J.A.R. Najviac asi pesnička od J.A.R. s Helenou Vondráčkovou. Otec mal v aute ich kazety a ja som to jak decko miloval. J.A.R. mám rád doteraz.

Čím se bavíš/živíš vedle hudby?
EVA: Ja sa vo voľnom čase veľmi veľa trápim. Hudbu už dlho aj študujem, teraz to budem vymieňať za film.

RICHARD: Hudbu študujem a snažím sa s ňou začať aj konečne živiť, lebo sa jej venujem celkom dlho. Keď zrovna nerobím niečo spojené s tým, tak chodím na mätové limonády. Som taký jednoduchý chalan.

Co je nejhoršího na hraní v kapele/hraní bez kapely?
EVA: Na hraní v kapele je najhoršie to, že sa vždy strápnim, lebo neviem ostatným povedať, čo hrám za akordy. A ešte to, že nemôžeme hrať žiadne koncerty, lebo niekto z kapely hrá vždy nejaký iný koncert s inou kapelou. Na hraní bez kapely je najhoršie asi to, že by sme toho veľa tak celkovo nezahrali.

RICHARD: Neviem väčšinou odpovedať na otýzky typu “čo je najhoršie/najlepšie na…”. Mám skúsenosti aj s hraním v kapele aj s vytváraním vecí samostatne alebo písaní hudby pre niekoho iného. Všetko má svoje pozitíva aj negatíva a nemám nejaký preferovaný typ. Keď ludia tvoria kolektívne, vedia sa dostať po veci, na ktoré by sami neprišli, no zároveň, keď si niečo robím sám, nikto mi do toho nekecá a nemusím robiť kompromisy. Som rád, že mám takéto rôzne prostredia.

Co bezpečně rozhodí tvoji pozornost?
EVA: To, že sa ma Rišo pri každej otázke pýta, čo to akože znamená a na čo sa ho pýtajú.

RICHARD: Táto otázka.

Bez jakého jídla a pití by se neměla obejít žádná koncertní backstage?
EVA: Ja som nikdy v koncertnej backstage nebola, ale doma ma naučili jesť veľa a všetko, sľubujem, že budem vďačný interpret.

RICHARD: Neviem, ale veci zadarmo mám rád. V Stromoradí nám dali raz šunkové chlebíčky a fakt boli dobré.

Za co utrácíš peníze/čas, co se týče hudby?
EVA: Teraz som si kúpila Nord a Marek Buranovský mi to vyčíta.

RICHARD: Raz za čas si kúpim nejaký zlý nástroj za 100 eur, odložím ho do Senickej skúšobne, môj otec si k nemu zatiaľ vytvorí citový vzťah a ja ho už nemôžem nikdy predať.

Jak bys charakterizoval současný svět ve třech větách?
EVA: Ach jaj. Nevadí. Juchú, hurá, paráda.

RICHARD: Jeden veľký bordel, nenudím sa v ňom.

Info

God and Eve
[[link label:"fb kapely" url:"fb kapely

živě:
Pohoda on the Ground
7.–11. 7. 2021
letiště, Trenčín
web festivalu

foto © se souhlasem God and Eve

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pořadatelská: Gabriela Knýblová (Ostrava Kamera Oko)

redakce 27.09.2022

Vedle toho přináší doprovodný program, který se svým záběrem a dramaturgií vyrovná leckterým hudebním nebo výtvarným podnikům. Přibližuje nám ho ředitelka Ostrava Kamera Oko.

Pořadatelská: Marcela Steinbachová (Film a architektura)

redakce 25.09.2022

Festival Film a architektura zamíří do desítek míst nabídne téměř čtyři desítky filmů s tématem architektury a urbanismu. Pár dalších slov zakladatelky akce.

3na3: Štefan Cima (Žižkovská noc)

redakce 21.09.2022

Už zítra začíná náš oblíbený pražský festival Žižkovská noc, který je každý rok jiný, a stejně pořád svůj, osobitý, překvapující. Krátký rozhovor.

Tak daleko, tak blízko: Filip Blažek (Vintage No Introductions)

redakce 19.09.2022

Kde má Filip Blažek další horizonty a vyplatí se zajít za ním do Vintage No Introductions? Pojďme.

Tak daleko, tak blízko: Andrew Combs

redakce 11.09.2022

Osobitý písničkář Andrew Combs vydal před měsícem album Sundays, které bylo napsáno po psychickém zhroucení uprostřed pandemie. Kudy za stabilitou?

Tak daleko, tak blízko: Tomáš Niesner

redakce 07.09.2022

Tomáš Niesner přednese v MeetFactory svou konfesi Americký primitivismus - výstřední a neobvyklý hudební styl vs. česká folková tradice, a rovnou pokřtí i desku. Všechno dobré.

David Havas, Viktor Palák (Lucidní kino): Věrné obrázky našich hlav

Jarmo Diehl, Zuzana Malá 02.09.2022

V září začne filmový cyklus Lucidní snění. Jeho sudičkami se stali naši redaktoři Viktor Palák a Jakub Peřina a také David Havas, vedoucí kina Ponrepo.

Tak daleko, tak blízko: Vladimír Merta

redakce 31.08.2022

Kutnohorský festival A Day of Sound představuje pěknou příležitost nahlédnout do civilních pohledů mistra na svět kolem něj.

Vstupní prohlídka: Nika

redakce 29.08.2022

Na sklonku letošní zimy vydala ostravská písničkářka Veronika Boráková alias Nika autorské album Flesh and Soul, které velmi srdečně přijala nejen žánrová média.

Tak daleko, tak blízko: Barbora Chalupová

redakce 25.08.2022

Režisérka Barbora Chalupová (V síti, Zákon lásky) má dnes premiéru svého krátkého hraného filmu. Zeptali jsme se, co vidí mimo objektiv, třeba z okna, kam chodí na snídani a kam…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace