Články / Sloupky/Blogy

Dada (Unsound 2023)

Dada (Unsound 2023)

Zuzana Malá | Články / Sloupky/Blogy | 10.10.2023

„Očekávejte neočekávatelné“ nebylo jen mottem setu Autechre, ale i celého Unsoundu, který si letos vzal za své přízvisko Dada. Zmiňované legendy elektronické hudby sice festivalové štamgasty tolik nenadchly, zelenáči si ale jejich set zahraný kompletně ve tmě psali mezi jeden z největších zážitků. Samozřejmě hned vedle té kopy ostatních, které zdaleka nečítaly jen hudební program, ale i ten doprovodný: babí léto, malebné uličky, nábřeží, architekturu, skvělé jídlo a vodku.


Festival krom vyčerpávajícího programu zahrnul do informací pro návštěvníky i výživnou gastromapu. Rozpínal se znovu po celém městě a nechal návštěvníky korzovat skrz naskrz historickým centrem, po nábřeží i do mysteriózní čtvrti Nová huť. A poslal nás i na místní koupák, který hostil pompézní fashion show, během níž byl představen i festivalový merch. Posteskla jsem si jen, že večerní program posledních dní se opět slil do industriálního prostoru v Kamenné, který bohužel kazily špatné bary a generické stánky.


A hudba? Pořádný namedropping čekejte od kolegů v listopadovém čísle Full Moonu, ale věřte, že bylo z čeho vybírat. U nejednoho setu jsme si říkali, že by to v Praze byl (nebo bude) nejspíš koncert pro pár lidí v Punctu, zatímco Krakov hlásí vyprodáno a publikum je nadšené. Festival každoročně přiláká spoustu nerdů, pro které je říjnový týden svátkem, a společné sdílení jen umocňuje sílu zážitku. Ať už hledáte protančené noci, obskurní kakofonii nebo mléčné bary, pojeďte příště taky!

Info

Unsound 2023
1. - 8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Zuzana Malá

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #134: Kdo je kdo?

Michal Pařízek 12.07.2024

Rozhovor s Libuší Jarcovjákovou pro mě byl jedním ze zásadních zážitků prvního pandemického období, dělali jsme ho někdy na jaře, v době, kdy už začínalo být trochu hezky, ale ulice…

Hadí sykot (z Varů): V hudbě život. A smrt.

Veronika Havlová 07.07.2024

Nicméně od té doby hudební a obzvlášť koncertní snímky ve Varech vyhledávám, obzvlášť pokud se promítají ve Velkém sále.

Hadí sykot (z Varů): Křik perličky a jiné holčičí hysterie

Veronika Havlová 04.07.2024

Scéna, v níž se devět tetiček snaží umlčet dvojici mladých žen tím, že jim ritualizovaným sborovým zpěvem vyjadřují bezmeznou účast a lásku, je zatím jedna z nejmrazivějších, které jsem tu…

Hadí sykot (z Varů): Kdo jsme my?

Veronika Havlová 02.07.2024

Ta samozřejmost, s níž mě zařadil do skupiny “my”, a předpoklad, že přece logicky musím chodit na filmy s LGBTQ+ tematikou, když jsem sama jedno z písmen, mě trochu zarazila.

Hadí sykot (z Varů): Konec světa v hotelu Thermal

Veronika Havlová 30.06.2024

Tehdejší hvězdou byl Robert DeNiro, který při vstupu do sálu při pohledu na shromážděný dav rezignovaně vydechl: “Oh, Jesus…”

Šejkr #133: „What you fear to hear from my mouth?“

Michal Pařízek 28.06.2024

O to smutnější bylo číst text Josefa Chuchmy, který se do určité části domácí kulturní publicistiky opřel neurvale i jalově zároveň.

Preview: MFF Karlovy Vary 2024 (Machoninovi, chodecký film a Escobarův hroch)

Filip Hastík, Veronika Havlová, Štěpán Nezbeda 20.06.2024

Z letošní nabídky vybíráme dvanáct tipů napříč sekcemi, Janžurku mezi nimi nenajdete – ta bude kolem druhé odpolední u Puppu.

Šejkr #132: Řeč města

Michal Pařízek 14.06.2024

Bolognu jsem si zamiloval už loni, živé, pulsující město, kde se většina věcí odehrává venku, super jídlo i víno a hlavně právě tyhle čmáranice, kterých je město plné...

Šejkr #131: Nikdo není cizinec

Michal Pařízek 31.05.2024

Člověk potkává možná až příliš hodně lidí a (až příliš) často jim nevěnuje pozornost, jakou by si zasloužili. Není to záměr, je to prostě tak. A s písničkama je to…

Šejkr #130: Family show

Michal Pařízek 17.05.2024

„It’s not big and it’s not special.“ Nevím, proč mě ten slogan takhle chytnul, ale běží mi hlavou už týden. Spolu s Pocahontas rodinou, Big Special a dalšími.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace