Články / Sloupky/Blogy

Dada (Unsound 2023)

Dada (Unsound 2023)

Zuzana Malá | Články / Sloupky/Blogy | 10.10.2023

„Očekávejte neočekávatelné“ nebylo jen mottem setu Autechre, ale i celého Unsoundu, který si letos vzal za své přízvisko Dada. Zmiňované legendy elektronické hudby sice festivalové štamgasty tolik nenadchly, zelenáči si ale jejich set zahraný kompletně ve tmě psali mezi jeden z největších zážitků. Samozřejmě hned vedle té kopy ostatních, které zdaleka nečítaly jen hudební program, ale i ten doprovodný: babí léto, malebné uličky, nábřeží, architekturu, skvělé jídlo a vodku.


Festival krom vyčerpávajícího programu zahrnul do informací pro návštěvníky i výživnou gastromapu. Rozpínal se znovu po celém městě a nechal návštěvníky korzovat skrz naskrz historickým centrem, po nábřeží i do mysteriózní čtvrti Nová huť. A poslal nás i na místní koupák, který hostil pompézní fashion show, během níž byl představen i festivalový merch. Posteskla jsem si jen, že večerní program posledních dní se opět slil do industriálního prostoru v Kamenné, který bohužel kazily špatné bary a generické stánky.


A hudba? Pořádný namedropping čekejte od kolegů v listopadovém čísle Full Moonu, ale věřte, že bylo z čeho vybírat. U nejednoho setu jsme si říkali, že by to v Praze byl (nebo bude) nejspíš koncert pro pár lidí v Punctu, zatímco Krakov hlásí vyprodáno a publikum je nadšené. Festival každoročně přiláká spoustu nerdů, pro které je říjnový týden svátkem, a společné sdílení jen umocňuje sílu zážitku. Ať už hledáte protančené noci, obskurní kakofonii nebo mléčné bary, pojeďte příště taky!

Info

Unsound 2023
1. - 8. 10. 2023
Krakov, Polsko
web festivalu

foto © Zuzana Malá

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Šejkr #118: Nevratné zápletky

Michal Pařízek 17.11.2023

Co vás pohání po těch letech v oboru, ptali se mě na kurzu kulturní žurnalistiky předevčírem v Olomouci. Že by to byl tenhle stres? Občas bych měnil.

Hádanky z Utrechtu #4: Zase jiné, zase nejlepší

Michal Pařízek 13.11.2023

Razítkem kvality je v neděli spuštěný předprodej na další ročník – dvě třetiny celofestivalových vstupenek se vyprodalo za několik hodin. Už máte ten svůj?

Hádanky z Utrechtu #3: Reiki restart

Michal Pařízek 12.11.2023

Na oltáři Janskerku stojí čtyři kotoučové magnetofony, tolik najednou jsem jich možná nikdy neviděl. Tolik jich nemá ani Amák v Golden Hive, napadne mě okamžitě.

Hádanky z Utrechtu #2: Pouliční tanec

Michal Pařízek 11.11.2023

„Která kapela vás zaujala nejvíc?“ Anketa, kterou spouští neznámý týpek na terase TivoliVredenburg začíná být čím dál vtipnější, zeptá se asi osmi lidí...

Hádanky z Utrechtu #1: Kdo tam byl?

Michal Pařízek 10.11.2023

Kdo byl uvnitř? Otázka, která trápila první den festivalu Le Guess Who? většinu jeho návštěvníků. Groote Zaal patřil celý úvodní den projektu Anonymous.

Šejkr #117: Podzim is killing me

Michal Pařízek 03.11.2023

Některé věci jsou prostě dané, dochází mi, když se před vchodem do Hybernie potkáme s Kristofem Hahnem, spontánně se obejmeme a klábosíme, jako bysme se viděli včera.

Další text o dalším posraným městě! (Timber Timbre & co.)

Soňa Pokorná 01.11.2023

Anglický punkový básník, hudebník a performer John Cooper Clarke napsal báseň Evidently Chickentown (Evidentně zasrané město), která popisuje marnost každodenního života na předměstí.

Mezi zkouškou a představením za kasu aneb Nenechme kulturu utichnout

Magdalena Fendrychová 22.10.2023

Vizi budoucnosti, v níž stát přijde o umělecké talenty, načrtl během happeningu iniciativa Nenechme kulturu utichnout na Hlavním nádraží.

Šejkr #116: Příští stopy

Michal Pařízek 20.10.2023

Zmačkáním se zlidšťuje. Vrtá mi to hlavou čím dál víc. Že by to všechno leželo v chybách, v poškozeních?

Šejkr #115: Co přichází?

Michal Pařízek 06.10.2023

Všechny oficiality už jsou vyřešeny, galerie zůstává i tak plná lidí a díky bouřkovému tlaku je tu atmosféra jak ve vyprodané posilovně...

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace