Akce

DakhaBrakha v Praze oslaví dvacet let

DakhaBrakha (ua)
21. 11. 2024 20:00
SaSaZu, Praha

DakhaBrakha a jejich „etnochaos“ oslaví dvacet let existence na velkém evropském turné. 21. listopadu 2024 zavítají i do pražského klubu SaSaZu na dosud největší tuzemské vystoupení. Za svou kariéru se čtveřice z kyjevského divadla Dakh stala symbolem dnešní Ukrajiny – statečné, svobodné a nezávislé.

Jejich zvuk kombinuje autenticitu ukrajinské lidové písně se současnou hudbou, v provedení DakhaBrakha mají bicí anebo cello stejně výrazný prostor jako hiphopová rytmika nebo blues. Hudbě, která vzniká nasáváním různých folklorních tradic, sami říkají etnochaos. Jejich koncerty vždy doprovází také silné projekce – tak tomu bylo před dvěma lety v pražské Arše, když hráli v Mexiku, Koreji, anebo na festivalech od Glastonbury po Pohodu nebo Sziget.


„Od začátku invaze cítíme speciální zodpovědnost, jako bychom ke světu mluvili za celou zemi: děkujeme za podporu, prosíme o zbraně a sdílíme naši bolest. Ve stejnou chvíli vám ukazujeme část bohaté ukrajinské kultury. Skrze vlastní existenci vyvracíme ruský narativ jednoho národa,“ prozrazuje Marko Halanevych důvod jejich intenzivního koncertování. Kromě skladeb z šesti desek, které kapela dosud vydala, zazní v Praze i písně napsané během válečných let. Koncert doprovodí nové projekce vytvořené ukrajinskými umělci i válečnými fotografy.

Info

DakhaBrakha (ua)
21. 11. 2024 20:00
SaSaZu, Praha
Fb událost

foto © se svolením Fource

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace