Zprávy / Pozvánky

Delaney Davidson dorazí do Česka

Delaney Davidson dorazí do Česka

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.05.2024

Novozélandský písničkář a producent Delaney Davidson se v červnu chystá po pěti letech opět na turné po Evropě. Na třech českých koncertech ho podpoří Blind Künstler, v Praze také Adrian T. Bell.

Delaney Davidson objíždí svět se svým „Ghost Orchestra“, taškou plnou pedálů a zvukových lahůdek, a pohybuje se na drsných hranách bažinatého blues, rozervaného milostného country a pro jistotu přidává i pikantní post-punkový přístup. Jeho nové album Out of My Head, jak říká jeho biografie, je plné písní, které jsou „skepticky něžné, přemítavé, teskné, tíživé a úzkostné, plné nouze, odpuštění, křivého sebepřijetí, frustrace a uvolnění“.

Původně se inspiroval písněmi Hanka Williamse a skupiny Birthday Party a stylem vystupování distingovaného Johnnyho Cashe a mrtvolného Bustera Keatona, které pak syntetizoval do své vlastní osobnosti. Svérázný smysl pro humor, trochu divadlo neklidu a hlas, který je označován za „ne zrovna konvenčně krásný“. To vše dohromady vdechuje život a prostor pro niche, který si pro sebe Delaney vytvořil.


Blind Künstler je nový soundtrackový projekt v Brně žijícího Novozélanďana, Rhyse Braddocka (Gerda Blank, Metronome Blues). V jeho sólovém setu zazní nové i staré písně. Očekávejte atmosférické blues, death raga, pokřivené country písně a silně hypnotické loopy a groovy. V Praze se k oběma Novozélanďanům přidá místní Brit Adrian T. Bell (Prostitutes, Sleeper Agents), také v sólovém módu. Jeho cenami ověnčená tvorba písní se dočkala uznání v České republice a na léto plánuje vydání nového alba.

Info

Delaney Davidson
web interpreta

Živě:
18. 6. 2024 Kabinet múz, Brno
19. 6. 2024 Klub Varšava, Praha
20. 6. 2024 Honkyponk Cafe, Třebíč

foto © se svolením RDBmusic

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace