Zprávy / Pozvánky

J. Bernardt uvede v Praze novou desku

J. Bernardt uvede v Praze novou desku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 02.05.2024

Belgický zpěvák, skladatel, hudebník, producent, inženýr, programátor, člen alternativní rockové kapely Balthazar a taky sólový interpret – to všechno je Jinte Deprez aka J. Bernardt. V roce 2016 si dala kapela Balthazar pauzu a z Jinteho se tak stal J. Bernardt. Do pražského Futura zamíří s novou deskou 8. prosince.

Zatímco debutová deska J. Bernardta Running Days byla směsí především elektroniky, tak s novinkou, která vyjde v polovině května, zabrousí J. Bernardt do pravého hudebního oldschoolu. Novou desku postavil kolem kapely složené ze svých přátel a pouští se na ní do poctivé hudební tvorby plné dramatických emocí. A přesto, podle zatím vydaných singlů, nechybí na nové desce ani technologické vychytávky a neotřelé nápady.


Nová deska se jmenuje Contigo, což ve Španělštině znamená – s tebou. Je to dramatické, barevné, vzrušující a přesvědčivé dílo. Díky nádherným melodiím, vokálům a vychytávkám mistra studiové tvorby, hudebního vynálezce i zpěváka bude, alespoň podle toho, co je zatím k poslechu, deska živá, originální a posluchače prostě bude bavit. Contigo je totiž o něčem, co každý člověk dobře zná. Je o rozchodu a zkoumá všechny jeho fáze: šok, smutek, vztek, popření, bolest i přijetí. A přitom je stále „krutě romantická“.

Pro někoho takový popis může být příliš komplikovaný, může se zdát, že je to něco neproveditelného, co na desku prostě nejde dostat. Ale každý, kdo si někdy skladby J. Bernardta poslechl, ví, že to možné je a že album bude přesně takové, jak ho tvůrci popisují. Přijďte se přesvědčit naživo.

Info

J. Bernardt (be)
8. 12. 2024 20:00
Futurum, Praha
Fb událost

foto © se svolením D Smack U Promotion

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Jann, Been Stellar i Sam Tompkins v Praze

redakce 10.06.2024

Jak zní New York dnešních dní? Been Stellar v sobě mají dravost The Strokes i melodramatičnost The 1975... Tři jména v režii Fource.

Puuluup v letním saunoví Nuuk

redakce 09.06.2024

Misionáři hudebního nástroje talharpa, který vypadá jako obří kráječ na vajíčka, ale zní jako ta nejdivočejší tancovačka i sladká ukolébavka zároveň.

Jessica Pratt přiveze do Futura nové album

redakce 09.06.2024

Podmanivý folk, který láká posluchače k návratu do minulosti, ale zároveň je moderní.

Model/Actriz a Lip Critic poprvé do Česka

redakce 07.06.2024

Živá vystoupení Lip Critic jsou v kontrastu s hyperstylizovanou produkcí desek zaměřená na improvizaci a experimentování.

Červnový Kabinet múz

redakce 07.06.2024

Silný večer slibuje spojení islandské kapely Gróa, slovenských Shallov a Dominika Proka. Od nekontrolovaného hněvu až po formulovanou existenciální úzkost. A dál.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace