Zprávy / Pozvánky

Kabinet múz v květnu

Kabinet múz v květnu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.05.2024

Přinášíme redakční výběr květnových koncertů v brněnském klubu Kabinet múz. Začneme v pondělí (6. 5.) americkou rockovou skupinou Cloakroom pocházející ze severozápadní Indiany, předskočí domácí Panenské plameny s novou deskou Bleus. Den na to (7. 5.) se těšíme na komponovaný večer Softspot, který tentokrát nabídne křest debutového alba hyperfolk-trapové dvojice mezi patry klid, rozbitý post glitch Mila a djský set slovenské elektronické hvězdy Kodiki, jehož nevšední selekce roztančí každý taneční parket.


Pražská trojice Role z aktuální tuzemské kytarové scény přiveze (8. 5.) garážový indie pop, podpoří je slovenští Bad Karma Boys. 16. května proběhne křest nové desky Manon meurt, která vede s velkým náskokem v redakčním výběru toho nejlepšího z letošního festivalu Sharpe. Kapela spojila síly se silnou producentskou osobností, novinka Unravel vznikala pod taktovkou britského hudebníka a producenta Eddieho Stevense (Moloko, Zero 7, Róisín Murphy). Večer otevře Marjari s kapelou.

Severní nástupiště se vrací do Kabinetu (20. 5.) s novou deskou Orel, netopýr a pes, která vyšla na Silver rocket v půlce dubna. Předskočí v Brně ukotvená dvojice Jakub Šimanský a Tomáš Niesner. Brněnská alternativně popová kapela Kule dokončuje nový singl a vrací na pódia (25. 5.), do Kabinetu múz spolu se skupinou čtyř muzikantů Časovač a dirty zvukem ze Znojma Chora Sfakion. Legendární baskytarista Mike Watt do Kabinetu múz dojede (28. 5.) s avantgardním rockovým projektem Il Sogno Del Marinaio. Večer doplní Party Trasher a křest Sun+Dead - duo otce, hudebníka Václava Havelky (Please the Trees), a jeho syna Šimona Havelky - kde na dvou ze tři skladeb hraje na basu právě Mike Watt!

Australský mistr hudebního vyprávění Jack Ladder, kterého jste mohli slyšet na naší Full Moon Stage loni na Colours, se vrátí do Česka. V Kabinetu múz vystoupí 26. května, den předtím v pražské MeetFactory. Protokol o Ladderovi hledejte v aktuálním čísle časopisu Full Moon. Na závěr měsíce (30. 5.) doporučíme žánrové přesahy, zvukové experimenty a živelnou rock’n’rollovou energii Madhouse Express, stálici brněnské alternativní scény Panoptikum a Len Pecen & MiniArt.

Info

Kabinet múz
web klubu

foto © Tereza Kunderová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Andy the Doorbum v kopřivnické Galaxii

redakce 21.06.2024

Zapomenuté modlitby a magično nikdy nezrozeného kmene. Folkové litanie a originální kostýmní a světelná show.

Avéčko: Seaslugs

redakce 20.06.2024

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii.

Glory Affairs x Glück x Lunchmeat x Rare x Wrong present Till The Last

redakce 19.06.2024

Na třech stagích se představí jednadvacet hudebních projektů, které budou doprovázeny na míru šitým světelným designem.

Black Eyed Peas v Praze

redakce 19.06.2024

Skupina neustále překonává hranice žánrů a přináší svěží a inovativní hudbu svým fanouškům po celém světě.

Molchat Doma přivezou novou desku

redakce 18.06.2024

Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu.

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace