Články / Seriály

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce | Články / Seriály | 15.05.2024

Něco osvěžujícího z nehudebního koutku nám přináší Bára Hodonická, hlava královehradeckého divadelního festivalu Regiony. Devětadvacet let existence akce slaví tématem Chvění. Tekutost. Rovnováha., tedy pojmy, které zachycují dynamičnost a různorodost festivalu a které vstupují do prožitků skrze všechny smysly. Kam ještě nás pozve člověk žijící kulturou?


Divadelní Flora, 9.–20. 5. 2024, Olomouc
Olomouc je vždycky skvělé místo pro setkání jakéhokoliv tipu. Divadelní Flora je po AFO Olomouc dalším festivalem, který otevírá témata, pokládá otázky a zve k celospolečenské diskuzi. To by nemělo být typické jen pro Olomouc a její festivaly, ale pro nás všechny, vždy a všude. Celým programem bude letos prostupovat téma Volnost. Činohra, pohybové divadlo, workshopy, besedy. A jisto jistě nejeden vydařený večírek!

Regiony – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové, 21.–28. 6. 2024
Ze všeho nejsrdečněji pak zvu na královéhradecké Regiony. Z programové nabídky zhruba tří stovek 300 akcí – činohra, pohybové divadlo, performance, instalace, koncerty etc. – nemůžu vybrat jednu. Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý.


Y Events,19.–21. 9. 2024, Divadlo X10, Praha
Naprosto unikátní projekt, který mísí performativní umění s uměním výtvarným, zabývá se propojováním nejrůznějších uměleckých žánrů i stylů. Kurátoři nabourávají prostor, ať už ten divadelní nebo výstavní, a zvou do tzv. grey zone, sdíleného prostoru, který přináší nové perspektivy uměleckého zážitku. Přestože další ze série Y Events proběhne až v září, stojí za to si ji uložit do svých kalendářů už dnes.

Info

foto © Lukáš Veselý

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace