Články / Seriály

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce | Články / Seriály | 23.05.2024

Selection jsou pořadateli hudebních událostí pro nováčky i etablované umělce. Neomezují se na jeden hudební žánr, ale snaží se přinášet širokou škálu hudby, aby oslovili fanoušky napříč styly i žánry. „Naším cílem je zajištění maximálního zážitku a komfortu pro návštěvníky i pro umělce. Každá hudební událost má být prostě neopakovatelná a nezapomenutelná," zní jejich statement. Oslovili jsme produkčního a bookera Michaela Šimona s několika otázkami.


Co chystáte další dny a týdny?
Určitě bych zmínil červnový open air koncert kanadské vousaté partičky The Dead South. Navíc se nám podařilo domluvit legendárního Ivana Mládka a jeho Banjo band, který vystoupí před nimi, takže se je na co těšit. Dále upozorním na comeback kapely Gossip, která vystoupí 26. 6. v pražské Roxy. Myslím, že vidět energickou Beth Ditto naživo bude velký zážitek.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Charlotte Adigéry & Bolis Pupul v Berlíně minulý listopad. Unikátní vtipná elektronika reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur.


Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Charlotte Adigéry & Bolis Pupul na Pop Messe. Taky bych moc rád viděl Annu Vaverkovou s kapelou v Praze. Vydala fenomenální debut a rád bych ho slyšel naživo.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Dobrý sluha a zlý pán... A rád si píšu s kamarádama na Messengeru.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Blízko. A nejraději do jídelen, kde se potkaj úředníci v saku s dělníkama v monterkách. Na tác, rychlovka a nečekáš na placení.

Info

Selection
Fb

foto © se souhlasem Michaela Šimona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lang Biank

redakce 11.07.2024

„Ve výběru jsem zmapoval svou cestu hudebním světem, od rockových kapel až po současnou fascinaci elektronikou, jazzem a hudbou z Brazílie,“ dodává k selekci níže.

Pořadatelská: Tomáš Suchánek (Bukolika)

redakce 08.07.2024

Zakladatel komunitního festivalu zve na nejprogresivnější a nejneobjevenější místní i zahraniční hudebníky na poli klubové a elektronické hudby.

Pořadatelská: Tomáš Bálint (Fraj)

redakce 05.07.2024

Manon meurt v Novej Cvernovke - s ich platňou v ruke som pod pódiom opäť zažíval pocit, ktorý mi hudba spôsobuje už len zriedkavo – absolútne zimomriavky.

Pořadatelská: Štěpán Bolf (Creepy Teepee)

redakce 01.07.2024

Velkoryse komentuje austinský festival SXSW, pražské koncerty a místa a sdílí pár tipů, kam na jídlo a pro desky. Rozhovor.

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky. Pár otázek pro šéfa.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace