Články / Seriály

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce | Články / Seriály | 18.04.2024

Letos uplynulo dvacet let od vstupu České republiky do Evropské unie. Právě při této příležitosti se poprvé a nyní již po jednadvacáté koná festival United Islands of Prague. Pročež jsme položiil několik otázek Martině Lesnerové, hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.


Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva největší špíly?
Přece náš skvělý festival United Islands! Od 1. do 4. května představíme v centru Prahy přes sto hudebních objevů z evropské sedmadvacítky, a bude to pěkná jízda. Poslední týdny a měsíce nežiju téměř ničím jiným. Už se moc těším. Myslím, že žádný fanoušek nové hudby by na letošním ročníku neměl chybět.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Jednoznačně Athena Chlebová v pražském klubu Ty kávo. Mělo to obrovskou pozitivní energií, na kterou se napojili všichni přítomní. Je radost sledovat, když hudba baví všechny v sále. Byl to naprostý vrchol čtvrté ze série akcí United Klubovna, kterou jedeme posledních pár měsíců společně s hudebním médiem a movementem Klubovna. Moc doporučuju.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Každý koncert je vlastně dost jedinečný, a je to dobře, protože jinak by nás nebavilo na ně chodit. Ale s radostí samozřejmě sleduju, jak to dělají jinde, a občas závidím, že se jim podařilo ulovit někoho, o koho dlouho usilujeme. Věřím, že to je ale vzájemné. Myslím, že letos bude hodně zajímavé slyšet třeba Sama Smithe a Lennyho Kravitze na Colours of Ostrava nebo Bring Me the Horizon a Pendulum na Rock for People. Po letech bych si klidně zašla i na koncert The Locos na Mighty Sound. Každý si jistě najde na každém festivalu to svoje.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Beru to vlastně jako nutné zlo a používám je v zásadě hlavně jako pracovní nástroj. V soukromém životě je nepoužívám. Vlastně by se skoro dalo říct, že je bojkotuju. Život je totiž krásný i bez nich.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Jsem velkou milovnicí sushi, takže hledám všude, kam přijedu, ten nejlepší sushi bar. Máte pro mě nějaký super tip? Je úplně jedno, jestli to bude v Praze, v Brně, v Ostravě, v Šumperku nebo třeba v Berlíně. Beru všechno.

Info

United Islands of Prague
1.–⁠4. 5. 2024
Praha
web festivalu

foto © se svolením Martiny Lesner

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace