Články / Seriály

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce | Články / Seriály | 02.05.2024

Iva Lorence můžete znát coby kytaristu hned třech brněnských kapel: Beps’n’Johnnies, Science Killer a nové skupiny Bren, kombinujicí shoegaze, blues, slowcore a no wave s českými texty. Když zrovna nehraje na kytaru, zastřešuje produkci hudebního programu MeetFactory a podílí se na organizaci festivalu Beseda. Tam ho sice moc neuvidíte, ale výsledek jeho práce pocítíte na vlastní kůži. Kam nás pozve?


Co chystáte další dny a týdny? Jeden dva špíly?
Hodně se těším na koncert Lonnie Holleyho, který bude 9. května, a pak na vystoupení Il Sogno del Marinaio, 29. května. Obě tyto události slibují hodně a je mi trochu líto, že nemají větší ohlas, protože poslední Holleyho album opravdu stojí za poslech, má super recenze a je plné hvězd jako Moor Mother, Sharon Van Etten, Bon Iver a Michael Stipe z R.E.M.. V rámci tohoto eventu vystoupí i boží brněnská kapela Whyohwhy.

Il Sogno del Marinaio jsou zase projektem legendárního Mika Watta basisty, který spoluutvářel s kapelou Minutemen kalifornskou punkovou scénu a hrál třeba s Iggym a The Stooges, mimochodem Red Hot Chili Peppers Wattovi věnovali kultovní album Blood Sugar Sex Magic. V továrně s ním zahrají Sun+Dead a pokřtí nové EP, na kterém Mike Watt hraje na baskytaru spolu s Paulem Learym z The Butthole Surfers, Slimem Cessnou, Thorem Harrisem a Chrisem Koltayem.

Největším tahákem našeho smíchovského hájemství je podle mě letní koncert Kim Gordon! Doveze novou desku, která mě rozštípala, pokud jste to ještě neslyšeli a nemáte lístky, určitě neváhejte.


Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Musím říct, že se mi hodně líbila série Woodoo, kterou připravila Kateřina Jurkovičová v Paláci Akropolis, kde jsem byl třeba na koncertě Lucy Kruger & the Lost Boys, mělo to skvělou atmošku a zvuky, které se linuly z jejich kytar, byly vyloženě inspirativní.

V MeetFactory mě rozechvěl koncert Godspeed You! Black Emperor, který jsme pořádali ve spolupráci se Scrape Sound Inc. a Silver Rocket. Byla to mohutná hudební mše, která prostoupila každou molekulou vzduchu a mě úplně vytrhla ze všedního shonu a únavy.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Rád bych zdůraznil, že je potřeba více podporovat odvážlivce, kteří se snaží udržovat nezávislou kulturu v malých městech a na periferiích! Jsem původně z Blanska, kde jsem v roce 2013 založil s kamarády malý hudební klub. Tehdy bylo mnohem více míst, která pořádala velká jména alternativní scény. Bohužel se situace od té doby změnila. Mnoho míst zavřelo, covid přidal svoje a někde už nemají sílu věřit, že se každý pátek objeví pár lidí ochotných podpořit. Chtěl bych tím povzbudit fanoušky, aby si udělali kulturní výlet mimo Prahu a Brno, a zároveň poprosit kapely, aby na malá města nezanevřely a chápaly, že to, co nedostanou na honoráři, bývá často vyváženo srdečností a láskou.

Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Vnímám je jako nutné zlo, kéž bych se obešel bez nich.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Co se týče zajímavých gastronomických zážitků, sleduju aktivity ZE MĚ projektu, jejich akce jsou prostě super. Na běžné obědy rád zajdu do Eternie, Pho Letná nebo ke Svatému Antoníčkovi na smažák. V Brně, kde taky trávím hodně času, je topka Kabinet Múz a jejich Die Küche.

Info

MeetFactory
program

foto © se souhlasem Iva Lorence

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Kam na rajz s Michalem Berezňákem (Sharpe)

redakce 16.04.2024

Jarní Sharpe, chorvatský INmusic festival, Taylor Swift v Londýně. Na jaké akce nás pozve vášnivý koncertní a festivalový manažer?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace