Články / Seriály

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

Pořadatelská: Adam Godziek (Tauron Nowa Muzyka)

redakce | Články / Seriály | 10.06.2024

Jak dlouho jezdíme do Katovic na festin Tauron Nowa Muzyka? Minimálně deset let o něm píšeme ve Full Moonu, ale někteří z nás pamatují i jeho začátky, ještě než se přesunul do Slezského muzea. Do zahájení 19. ročníku zbývá deset dnů, tak jsme dali rychlou řeč s Adamem Godziekem, ředitelem festivalu. Fenomenální zpěvačka Roisin Murphy, norský saxofonista Bendik Giske - na jaká další jména nás láká? A co ještě prozradí?


Co chystáte na další dny a týdny?
V tuhle chvíli se plně věnuji přípravám našeho festivalu Tauron Nowa Muzyka. Jako každý rok bude spousta atrakcí, na programu je 48 hudebních projektů, které se představí mezi 20. a 23. červnem. Já se moc těším na koncerty Roisin Murphy, Kelly Moran nebo Bendika Giskeho.

Jaký koncert tě v poslední době nadchnul?
Určitě mě nadchne Kelly Moran v nádherném sále Polského rozhlasu. Její hudba je neobyčejná, plná emocí a magie – nemůžu se dočkat, až to zažiju.

Když se podíváš na koncerty jiných promotérů, koho bys šel podpořit, koho je nutné vidět a slyšet?
Mrzí mě, že končí Melt, fandil jsem jim od jejich začátků a mnohokrát jsem si to tam s kamarády užil. Je to škoda, že počiny jako tento, navíc se skvělou historií, končí… Moc se těším na koncert Jeffa Millse – Tomorrow Comest the Harvest, který organizujeme v Katovicích v září. Pro fanoušky techna to bude svátek.


Jaký máš vztah k sociálním sítím?
Sociální média jsou důležitým prostředkem pro řešení koncertů a festivalů. K práci je používám každý den, taky sleduju trendy a novinky od umělců. Každopádně se k tomu snažím přistupovat „hygienicky“ a dávat si i čas offline.

Kam nejraději chodíš na jídlo?
Jsem jednoduchý muž. V teplých jarních dnech nejradši obědvám v letním klubu Sztauwajery. Miluju jejich burgery a pad thai.

Info

Tauron Nowa Muzyka 2024
20.–23. 6. 2024
Katovice, Polsko
web festivalu

foto © se svolením Adama Godzieka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Ian Davis

redakce 17.06.2024

Davisova tvorba je ovlivněna folklórem, kontrapunktem, kanonickými postupy a náhodou, jak se budete moci brzy přesvědčit na premiéře ambientní opery Ephemeral Pulse, k níž napsal hudbu. Exkluzivně na Ostravských dnech.

Kam na rajz se Simonou Kumpanovou (Boskovice)

redakce 16.06.2024

Píáristka festivalu nám řekla, kam jinam se za lidmi a místy podívat, kde ztratit pojem o čase a jen tak být.

Kam na rajz s Filipem Vondráškem (Mighty Sounds)

redakce 13.06.2024

„Prázdniny servírují všelijaké výzvy a jednou takovou by mohl být výlet do Neapole na australského rodáka Xaviera Rudda.“ Pár tipů na trip.

Kam na rajz se Soňou Borodáčovou (Terén)

redakce 04.06.2024

V současné době pracuje jako intendatka platformy Terén, která propojuje divadelní oblast s dalšími nedivadelními obory a testuje hranice performativního umění. Kam nás pozve?

Protokol: Haštal Hapka

redakce 29.05.2024

Mimo jiné napsal hudbu k jednoaktové opeře pro jazzové kombo, smyčcové kvarteto a ansámbl sólistů, jejíž premiéru uvede bienále NODO. Na jaké hudbě vyrostl?

Kam na rajz s Michalem Vojcechem (Festival Habrovka)

redakce 27.05.2024

Michal Vojcech z festivalu Habrovka zve na tři letní festivaly a jeden podzimní koncert. Co to bude?

Vstupní prohlídka: Stratopilot

redakce 24.05.2024

Debutové EP odráží zkoumání okolního světa i uchování prchavých pocitů. Totéž jsme sledovali v následujícím dotazníčku.

Pořadatelská: Michael Šimon (Selection)

redakce 23.05.2024

Booker Michael Šimon zve na Beth Ditto a taky doporučuje unikátní vtipnou elektroniku reflektující témata přistěhovalectví, identity a střetu kultur. Co víc?

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace