Články / Seriály

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

Douška vydavatelská: Ancestral Vision (Unizone)

redakce | Články / Seriály | 04.04.2024

Ancestral Vision je producent, DJ, sound designer, moderátor a spoluzakladatel vydavatelství Unizone a stejnojmenné show na Radiu 1. Původně klubová noc věnovaná taneční elektronice se přetavila v label roku 2019 a od té doby se Unizone vyznačuje pečlivě vybíranými tituly s výraznými vizuály.


Co nového
Pokud budu mluvit sám za sebe, tak u mě teď panuje zdravá euforie, protože se mi po x letech podařilo dotáhnout debutové EP, které vyšlo u leedského labelu LOFS. Beru to jako menší osobní vítězství, protože jsem během těch let několikrát zahodil z půlky hotový release a začal odznova.


Co chystáme
Zatím to vypadá, že i letos si Unizone udrží své průměrné tempo, co se vydávání týče. To znamená, že máme naplánováno něco kolem tří releasů, což mně přijde jako takové zdravé množství.

Před pár týdny jsme vydali debutové album Evergreen, které nám poslal brazilský multiinstrumentalista, zpěvák a producent Winebathory a na kterém se objevuje několik hostů z okolí Sao Paula. V něčem ta deska možná vzdáleně navazuje na Drain Gang nebo současnou vlnu trance revivalu, ale ze všeho nejvíc je to silná autorská věc. Oproti minulým releasům je to žánrově zase trochu úkrok stranou a já mám velkou radost, že se paleta našich releasů rozrostla o další odstín, rádi překvapujeme.

Na přelomu jara a léta pak chystáme společné EP Maxe Dahlhause, který se na náš label vrací s novým projektem (v roce 2022 mu u nás vyšlo A Cracked System EP), a makedonského producenta Kronoma, což bude prozměnu takové 4K hi-def techno.

Krom jiného také dáváme s naší skvadrou dohromady program letošního ročníku festivalu Bukolika, který už několikátým rokem společně dramaturgujeme a který letos proběhne 26. až 28. července v Přelouči.


Co vidím a slyším jinde
Novinky ze scény samozřejmě sledujeme ostřížím zrakem, o čemž se může každý přesvědčit v naší show na Radiu 1, na jejímž webu najdete i všechny playlisty. Právě jsem se vrátil z berlínské show, kterou zandal Oneohtrix Point Never a Freeka Tet. Pro mě splněný sen, Lopatin je pro mě naprosto zásadní na tisíc způsobů. Show byla geniální v tom, jak může být experimentální elektronika zábavná, a přitom zůstat seriózní. A pak je tu ještě jedna bomba na spadnutí – Lanark Artefax. Skotský producent oznámil nové EP a já fakt nemůžu dospat, strašně moc se těším.

Info

Unizone
Bandcamp vydavatelství

foto © Jakub Červenka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Protokol: Brother Michael (Psymon Spine)

redakce 16.05.2024

V našem protokolu jsme vyzpovídali klávesistu a producenta Brother Michaela, abychom nahmátli hlubší kořeny kapely.

Kam na rajz s Bárou Hodonickou (Regiony)

redakce 15.05.2024

„Jedinečná atmosféra, očekávaná i naprosto náhodná setkání dělají z divadelního Hradce to jediný místo, kde v červnu chce a musí být každý,“ říká ta, která žije kulturou.

Vstupní prohlídka: Lament

redakce 13.05.2024

Apokalyptické vize i sociální kritika, poezie, u které se tančí. A dvojice Lament v naší čekárně u příležitosti aktuálního alba.

Pořadatelská: Tomáš Jarkovský (Regiony)

redakce 11.05.2024

Na jaké divadelní představení a festivaly nás pozve vášnivý divadelní nadšenec a ředitel Draku? Regiony a nejen ty.

Vstupní prohlídka: Jonathan Roy

redakce 06.05.2024

„Je to alternativní, psychedelické, popové i písničkářské. Zvláštní a zároveň cool,“ láká zpěvák. Na desku i na koncert v Kasárnách. Vstupní průklep.

Pořadatelská: Ivo Lorenc (MeetFactory)

redakce 02.05.2024

Kytarista několika brněnských kapel a produkční MeetFactory v pořadatelské rubrice.

Protokol: Alex Stephens (Strawberry Guy)

redakce 26.04.2024

Jahodový kluk se s námi podělil o nejdůležitější alba, hudební guilty pleasures a písně, u kterých pláče jeho srdce. V květnu ho uslyšíte v Praze.

Preview: Dunk!festival

redakce 25.04.2024

Lineup štandardne ponúka velikánov žánru ako This Will Destroy You, sleepmakeswaves, Emma Ruth Rundle, ako i menšie, no nemenej zaujímavé projekty z celého sveta.

Vstupní prohlídka: ||ALA|MEDA||

redakce 24.04.2024

Jejich čerstvá novinka Spectre 02 vyšla minulý týden pod labelem Brutality Garden. Už tento týden ji můžete slyšet naživo na bratislavském Sharpu, o týden později v Praze, v červenci na…

Pořadatelská: Martina Lesner (United Islands of Prague)

redakce 18.04.2024

Položili jsme několik otázek hledačce nových talentů, bookerce a dramaturgyni festivalů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace