Akce

Kim Gordon v MeetFactory

Kim Gordon (us)
02. 07. 2024 20:00
MeetFactory, Praha

Od releasu The Eternal, poslední desky Sonic Youth, a následného rozpadu jedné z nejosobitějších a nejvlivnějších kapel uplynulých několika dekád uběhlo už přes deset let. Kim Gordon se (nejen) o tomto období, které odstartovalo už na počátku osmdesátek, kdy kapelu založila po boku kytarových mágů Thurstona Moora a Lee Ranalda, rozepsala ve svém bestselleru Girl in a Band. Knihu, a především zmiňovanou formativní životní i hudební etapu, uzavírá příznačně slovy „I know it sounds like I’m someone else entirely now, and I guess I am“.

Rozpad kultovní noise–rockové kapely (kterému předcházel rozpad 27 let dlouhého manželství s Moorem) dal Kim prostor realizovat se nejen v psaní, ale i ve filmu a především ve výtvarném umění a experimentálních hudebních projektech Body/Head (s kytaristou Billem Nacem) a později Glitterbust (s Alexem Knostem z Tomorrows Tulips). Jako blesk z čistého nebe v roce 2019 přišlo její vůbec první sólové album No Home Record, album plné drtivých korozivních beatů, démonických hlukových textur, disonantních kytar a fragmentovaných textů, inspirované širokou škálou žánrů od no wavu přes devadesátkový hip hop, footwork i trap až po free jazz i soudobou avantgardní elektroniku.

Gordon na svůj sólový debut letos navazuje novinkou s názvem The Collective, která vychází 8. března u Matadoru a na níž opět spolupracuje s producentem Justinem Raisenem, jenž se v minulosti podepsal pod nahrávky Charli XCX, Yvese Tumora i Yeah Yeah Yeahs.

Info

Kim Gordon (us)
2. 7. 2024 20:00
MeetFactory, Praha
Fb událost

foto © Danielle Neu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace