Zprávy

Klip Kvietah ohlašuje novou desku

Klip Kvietah ohlašuje novou desku

redakce | Zprávy | 19.02.2024

V současném hudebním prostředí, v němž se umělci snaží vyprávět příběhy nejen hlasem, ale i obrazy, vstupuje hudebnice Kvietah na scénu s novým videoklipem k písni Linka. Ta je předzvěstí nadcházejícího alba Díky, včely, které Kvietah plánuje uvést do světa v první polovině roku 2024.

Se zaměřením na podstatu přátelství a osobního hledání, Linka není pouze písní, ale emocionálním výjevem o utváření vlastní identity ve světě, který se neustále mění.

Ústřední postavou videoklipu je mladá dívka, jež utíká ze svého pokoje do města, ani tam ovšem pocitu samoty nedokáže uniknout. Autorka odkazuje na své přátele, kteří mají touhu někam patřit, ale zároveň necítí, že by opravdu zapadali do konkrétního kolektivu. Klip ilustruje myšlenky písně pomocí kontrastu mezi sourodou skupinou a osamělým jednotlivcem. To vše podtrhuje tajemná a zamlžená atmosféra. Scénář klipu vytvořil David Pavlis, kameru obstaral Filip Rejč a produkci zajistila Eva Flídrová. Klip propojuje myšlenku písně s tanečním souborem Dance Life Company pod taktovkou choreografa Tomáše Blatného.

Hudbu a text Linky napsala Kvietah, neboli Magdalena Fendrychová. O produkci a mix se postaral Nikola Šolaja. Skladbu zmasteroval Amák.

Info

Kvietah
Fb interpretky

foto © Tomas Worick

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bára Zmeková pokřtí novou desku

redakce 16.04.2024

O tom, že živá vystoupení Báry Zmekové jsou unikátní zážitek, svědčí i její předchozí Live at Gong.

Daniel Neighbour vydává track u Krmelec Recordings

redakce 16.04.2024

Danielův track Climax v sobě spojuje prvky minimal housu a techna.

Cari Cari a Nauzea Orchestra v Kasárnách

redakce 16.04.2024

Jak se často zmiňuje v recenzích, hudba Cari Cari je jako soundtrack nekonečných letních roadtripů a oslava osobní svobody.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Chorobopop je Svobodě na stopě

redakce 15.04.2024

Kapela na své třetí desce nastavuje dvě tváře, postpunkovou a synthpopovou.

Aiko vypouští další singl

redakce 15.04.2024

Aiko už na své poslední desce ukázala, že směřuje k rockovějšímu zvuku a chce využívat těžších kytarových riffů.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

estimates vydávají první singl

redakce 14.04.2024

Singl je předzvěstí dalších tří, které budou následovat v nadcházejících týdnech a zároveň i příslibem dalších nahrávek naplánovaných na konec roku.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Einstürzende Neubauten vydávají nové dvojalbum

redakce 13.04.2024

Nahrávka vychází z volných živých improvizací, které členové této legendární německé kapely hráli před dvěma roky na turné k tehdy aktuální desce Alles in Allem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace