Zprávy / Festivalové

Festival A Day of Sound letos počtvrté

Festival A Day of Sound letos počtvrté

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.08.2022

Festival A Day of Sound se bude konat letos počtvrté. Galerie Středočeského kraje GASK zve do svých prostor v jezuitské koleji v Kutné Hoře hudebníky, zvukové umělce i publikum. Nabízí tak propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Letošní ročník, který se koná v sobotu 10. září, nabídne dvě hemisféry: jedna bude patřit songwriterům, tedy autorským písničkářům, druhá hudebním experimentátorům.

V působivém prostředí večerních zahrad GASKu vystoupí živoucí legenda mezi českými písničkáři – Vladimír Merta. O několik generací mladší pohled nabídne Kvietah, oceňovaná skupina kolem písničkářky Magdaleny Fendrychové. Zahraje také Jakub Noha, který operuje na scéně těžko uvěřitelných pětačtyřicet let a v době pandemie vydal silné dvojalbum Lovec chvil. V experimentální části uvede A Day of Sound českou premiéru dua berlínských osobností elektronické scény: Frank Bretschneider a Jan Jelinek se spojili v kryptickém duu Beispiel. Nabídnou publiku hudbu elektronické improvizace, která se k aktuálnímu světu vztahuje hledáním otevřeného tvaru. Beispiel je první spoluprací Bretschneidera a Jelineka, kteří mají za sebou v uplynulých dekádách řadu mezinárodně vřele přijatých projektů. Duo vytváří svou hudbu jako „návrhy toho, co by mohlo existovat”.

Experimentální hudební scénu reprezentuje i korejská umělkyně Jena Jang, která pro GASK připravuje audiovizuální vystoupení. Nebude chybět ani duo Boyse (Petr Vrba a Martin Nábělek) patřící k futuristickým, imaginativním a znepokojivým projektům. V jejich tvorbě se volným stylem potkává noise, free jazz a náklonnost k japonským dystopickým soundtrackům. Program události odstartuje v 16:00 autorským čtením Petra Borkovce, kterému se o hudební doprovod postará Jára Tarnovski, mj. z mezinárodně etablované elektronické kapely Gurun Gurun.

Kurátorem A Day of Sound je hudební publicista a autor oceňovaných knih o hudbě Pavel Klusák. Ten k chystané akci dodává: „A Day of Sound letos přináší publiku silné vypravěče písňových příběhů a zároveň vypravěče abstraktní, operující mimo slova a jejich významy.“

Info

A Day of Sound
10. 9. 2022 16:00
GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace