Zprávy / Festivalové

Festival A Day of Sound letos počtvrté

Festival A Day of Sound letos počtvrté

redakce | Zprávy / Festivalové | 27.08.2022

Festival A Day of Sound se bude konat letos počtvrté. Galerie Středočeského kraje GASK zve do svých prostor v jezuitské koleji v Kutné Hoře hudebníky, zvukové umělce i publikum. Nabízí tak propojení myšlenek současných galerijních umělců s těmi, kteří se vyjadřují zvukem. Letošní ročník, který se koná v sobotu 10. září, nabídne dvě hemisféry: jedna bude patřit songwriterům, tedy autorským písničkářům, druhá hudebním experimentátorům.

V působivém prostředí večerních zahrad GASKu vystoupí živoucí legenda mezi českými písničkáři – Vladimír Merta. O několik generací mladší pohled nabídne Kvietah, oceňovaná skupina kolem písničkářky Magdaleny Fendrychové. Zahraje také Jakub Noha, který operuje na scéně těžko uvěřitelných pětačtyřicet let a v době pandemie vydal silné dvojalbum Lovec chvil. V experimentální části uvede A Day of Sound českou premiéru dua berlínských osobností elektronické scény: Frank Bretschneider a Jan Jelinek se spojili v kryptickém duu Beispiel. Nabídnou publiku hudbu elektronické improvizace, která se k aktuálnímu světu vztahuje hledáním otevřeného tvaru. Beispiel je první spoluprací Bretschneidera a Jelineka, kteří mají za sebou v uplynulých dekádách řadu mezinárodně vřele přijatých projektů. Duo vytváří svou hudbu jako „návrhy toho, co by mohlo existovat”.

Experimentální hudební scénu reprezentuje i korejská umělkyně Jena Jang, která pro GASK připravuje audiovizuální vystoupení. Nebude chybět ani duo Boyse (Petr Vrba a Martin Nábělek) patřící k futuristickým, imaginativním a znepokojivým projektům. V jejich tvorbě se volným stylem potkává noise, free jazz a náklonnost k japonským dystopickým soundtrackům. Program události odstartuje v 16:00 autorským čtením Petra Borkovce, kterému se o hudební doprovod postará Jára Tarnovski, mj. z mezinárodně etablované elektronické kapely Gurun Gurun.

Kurátorem A Day of Sound je hudební publicista a autor oceňovaných knih o hudbě Pavel Klusák. Ten k chystané akci dodává: „A Day of Sound letos přináší publiku silné vypravěče písňových příběhů a zároveň vypravěče abstraktní, operující mimo slova a jejich významy.“

Info

A Day of Sound
10. 9. 2022 16:00
GASK - Galerie Středočeského kraje, Kutná Hora
Fb událost

foto © Anna Baštýřová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Program festivalu Boskovice je kompletní

redakce 19.04.2024

Nechybí na něm zaběhlá jména české a slovenské alternativní hudební scény, ani nadějní nováčci. Bohaté zastoupení mají v programu i divadla, filmy, výstavy, přednášky a workshopy.

Hudba je taky věda, říká hudební program festivalu AFO

redakce 18.04.2024

Zvuk současnosti i budoucnosti, noci na tanečním parketě a nové objevy. Jako každý rok i letos překračuje program Music is Science festivalu Academia Film Olomouc hranice žánrů.

A Day of Sound v kutnohorské GASK

redakce 18.04.2024

Na hudebním festivalu A Day of Sound vystoupí Monty Adkins, Alessandro Bosetti nebo Sisa Fehér.

The Dillinger Escape Plan na Brutal Assault

redakce 18.04.2024

TDEP, kteří posunuli hranice extrémního metalu, mají miliony příznivců a ovlivnili tisíce hudebníků se k této speciální příležitosti vrátí po sedmi letech na pódium.

Pop Messe sází silná jména

redakce 17.04.2024

Festival se také stěhuje do většího areálu brněnského Velodromu a jeho okolí na výstavišti BVV, který nabídne sedm nejen hudebních scén.

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace