Akce

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

Dudù Kouate / Emil Viklický / Pavel Hrubý (sn/cz)
03. 06. 2023 19:30
Atrium, Praha

Pianistka Kristina Barta vystoupí v Praze s tenor saxofonistou Jurem Puklem. S nejnovějším projektem Sultan se Alune Wade představí v Divadle U hasičů. Přijede také zpěvačka Noa nebo několikanásobný držitel Grammy Gonzalo Rubalcaba. Dudù Kouate s Emilem Viklickým a Pavlem Hrubým

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně. Její hudba je známá spojováním jazyků a stylů. Vystupovala v 52 zemích a byla první izraelskou umělkyní, která vystoupila ve Vatikánu. Na koncertě 1. března 2023 ji kromě Gila Dora na kytaru doprovodí na piano Ruslan Sirota, původem z Ukrajiny. Pianistka Kristina Barta v současné době vystupuje s kvartetem, se kterým bude natáčet nové album ve spolupráci s tenor saxofonistou světového formátu Jurem Puklem. Jure Pukl je jedním z nejplodnějších a nejkreativnějších saxofonistů mladé slovinské jazzové generace.

Virtuózní baskytarista, pocitový zpěvák a invenční skladatel Alune Wade přitáhl pozornost hudebních gurmánů jak vlastními alby, tak v roli sidemana či hosta slavných. Velkou službu mu prokázal baskytarový guru Marcus Miller, když Aluna přizval jako spoluautora skladeb na kritikou oslavované album Afrodeezia (2015). To už měl ovšem Wade za sebou spolupráci jak s pěveckými hvězdami africké world music jako Ismaël Lô, Youssou N’Dour, Salif Keita, Oumou Sangaré či Fatoumata Diawara, tak se světovými jazzovými esy Gregorym Porterem, Joem Zawinulem, Wolfgangem Muthspielem nebo Bobbym McFerrinem. S nejnovějším projektem Sultan se představí v sestavě Alune Wade, Camille Passeri, Harry Ahonlonsou, Cedric Duchemann, Dharil Esso.


Několikanásobný držitel Grammy©, klavírista a skladatel Gonzalo Rubalcaba byl již jako mladý fenoménem s rozjetou kariérou na rodné Kubě, když ho v roce 1985 objevil Dizzy Gillespie. Od té doby ho časopis Piano & Keyboard Magazine v roce 1999 vybral jako jednoho z největších pianistů 20. století vedle takových osobností, jako jsou Glenn Gould, Martha Argerichová a Bill Evans; získal dvě ceny Grammy a dvě latinskoamerické ceny Grammy a prosadil se jako tvůrčí síla ve světě jazzu.

Dudù Kouate se narodil v Senegalu v rodině griotů, kteří jsou známí jako konzervativci africké kulturní a hudební tradice. Hraje afro-jazz, moderní, tradiční i současnou hudbu. Neustálé hledání zvuku (zvuku živlů) ho stále posouvá k novým a velmi zajímavým zážitkům ve světě hudby. Je uznávaným ctitelem tradičních nástrojů a zejména bicích nástrojů, dokázal najít jejich zasazení do rozmanitých hudebních kontextů. Emil Viklický patří mezi nejvýznamnější osobnosti domácího jazzu, soudobé hudby a v minulosti i fusion. Pavel Hrubý je již více než patnáct let ve špičce českého moderního jazzu. Společně vystoupí 3. června 2023 v žižkovském Atriu.

Info

Noa (il)
1. 3. 2023 19:30
Novoměstská radnice, Praha
web akce

Kristina Barta Quartet feat. Jure Pukl (cz/si/sk)
16. 3. 2023 19:30
Chodovská tvrz, Praha
web akce

Alune Wade „Sultan“ (sn/fr/cm)
22. 3. 2023 19:30
Divadlo U Hasičů, Praha
web akce

Gonzalo Rubalcaba (cu/us)
15. 5. 2023 19:30
Rudolfinum, Praha
web akce

Dudù Kouate / Emil Viklický / Pavel Hrubý (sn/cz)
3. 6. 2023 19:30
Atrium, Praha
web akce

foto © Antonio Porcarcano

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace