Zprávy / Pozvánky

Květen v Bike_Jesus

Květen v Bike_Jesus

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.05.2024

Studium forem současné elektroniky, opening venkovního prostoru Bike_Jesus a přitažlivá dávka rodinné atmosféry. Další noc klubové série Bite soustředěná tentokrát na Madrid. Nekompromisní a temný sound kapel z USA, Kanady, Itálii a Dánska. Květen v Bike_Jesus.

Garden opening (11. 5.) venkovního prostoru Bike_Jesus je symbolické zahájení letní sezóny v obklopení spřízněných duší. “Punk garden”, mexické jídlo od Las Adelitas Taquería a historicky poprvé kombinaci tří scén (main, outdoor + Revolution) v plném nasazení. Zahrají Alec Dienaar, Austin Powers, Dash b2b NCOL, DJ Global Flex, Disco Møreti, Ella, Inger Illel, Lotus Wash live, Polyester, Secret Gardnes, Silhouette.

Na společné turné s kanadským trio Big|Brave vyráží (14. 5.) na jejich výslovné přání Aicher, což je sólový projekt kodaňského hudebníka Liama Andrewse. Andrews mimo jiné spojil síly s Borisem Wilsdorfem (Einstürzende Neubauten) a Karlem O’Connorem (Regis/CUB) v projektu Eros. Co může být spolehlivým lékem na nekonečný severský chlad? Třeba právě neprostupná zvuková stěna Aicher. Temná americká post-punková kapela Fotocrime se vrací (15. 5.), podpoří lokální DIY post disco techno noise punk uskupení Dÿsko.

Italské trio Soviet Soviet dovezou (18. 5.) kousavé kytary, intenzivní bicí a frenetickou basu. Jako support vystoupí pražská post punk/darkwave čtyřka CosmoBrigade. Další noc klubové série Bite (19. 5.) představuje jednoho z tahounů madridské elektronické scény. Kwartz (vlastním jménem Mario Campos) začal hudební kariéru v roce 2011 pod pseudonymem Fenomen a za 12 let překonal několik horizontů: od roku 2013 je členem legendární PoleGroup (kurátor Oscar Mulero), přispěl do labelů jako 47, Mord Records, Horo a Warm Up a v roce 2016 založil label Order&Devotion. Zahrají také Sako & Zaron a Pink Concrete.


Losangeleská post-punková kapela Sextile loni vydala album Push, první od tragického odchodu původního člena Eddieho Wuebbena v roce 2019. Jako support vystoupí (30. 5.) newyorská hudebnice a vizuální umělkyně Madeline Seely. Pod pseudonymem Nuxx Vomica přiváží osobitou tvorbu inspirovanou EBM, technem 90. let a eurodance.

Info

Fuchs2
web klubu

foto © se svolením Fuchs2

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Andy the Doorbum v kopřivnické Galaxii

redakce 21.06.2024

Zapomenuté modlitby a magično nikdy nezrozeného kmene. Folkové litanie a originální kostýmní a světelná show.

Avéčko: Seaslugs

redakce 20.06.2024

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii.

Glory Affairs x Glück x Lunchmeat x Rare x Wrong present Till The Last

redakce 19.06.2024

Na třech stagích se představí jednadvacet hudebních projektů, které budou doprovázeny na míru šitým světelným designem.

Black Eyed Peas v Praze

redakce 19.06.2024

Skupina neustále překonává hranice žánrů a přináší svěží a inovativní hudbu svým fanouškům po celém světě.

Molchat Doma přivezou novou desku

redakce 18.06.2024

Prorazili v roce 2020, kdy nasbírali víc než milion zhlédnutí na YouTube a stali se fenoménem na Bandcampu.

Sonic Meditation v kostele U Salvátora

redakce 17.06.2024

Nový koncept hudebně-komunitních událostí varhanice Katty, bude hostit její přátele z hudebního prostředí.

Performance mapující vývoj heavy metalu v podání Johna Dorana

redakce 16.06.2024

Editor, hudební publicista, autor a moderátor John Doran (The Quietus, The Guardian, BBC) v MeetFactory před koncertem Chelsea Wolfe.

Multimediální výstava Singularita.

redakce 16.06.2024

Skupina Homo_Digitalis_3.2.1 odhalí v Hradci Králové svou multimediální instalaci #Singularity - Human Expiration: 2045 vytvořenou za pomocí AI nástrojů.

Sungazer v Kampusu Hybernská hned dvakrát

redakce 14.06.2024

V rámci akce Sustain: Hudba a udržitelnost kapela vystoupí hned dvakrát.

Letní kino MeetFactory se vrací na dvorek

redakce 11.06.2024

Filmový program sezóny nese podtitul Save the World a nabídne sérii dvanáct snímků tematizujících globální společenské fenomény.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace