Akce

Na oslavu pražského Atria přijedou BITOI

BITOI (se/et/dk)
14. 04. 2024 20:00
Atrium Žižkov, Praha

Kapela usazená na pomezí Švédska a Dánska spojuje jeden z nejstarších nástrojů – lidský hlas s relativně novým zvukem basové kytary a elektronickou postprodukcí. BITOI je zkratka pro Bass Is The Original Instrument – a právě na čtyřstrunném nástroji a baskytaristovi Cassiusovi Lambertovi stojí hudební projekt zkoumající hranice lidského hlasu, tvorby a propojení mezi performujícím hráčem a třemi vokalistkami.

Texty BITOI jsou založeny na fonetických výslovnostech zvuků ptáků, se kterými se prolíná bubnování na hlasivky, vrstvení tónů a harmonií (které připomíná třeba vokály Holly Herndon generované s pomocí umělé inteligence). Skupina tak naživo vytváří hypnotickou hudbu prolínající tradiční postupy se současnými technologiemi.

Heartnoize uvádí českou premiéru BITOI v rámci oslav výročí 40 let od založení Atria Žižkov, koncert se tak uskuteční 14. dubna v prostorách žižkovského kulturního centra.

Info

BITOI
14. 4. 2024 19:30
Atrium Žižkov, Praha
fb event

foto © Tova Nyberg

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nový singl a album Role

redakce 11.04.2024

Zůstávají věrní kytarám, přesto posouvají svůj zvukový a muzikantský rejstřík o kus dál.

Wave-Gotik-Treffen 2024 mystický

redakce 11.04.2024

Vystoupení se budou konat například na historickém městském koupališti, v kupoli Volkspalastu nebo v historických sklepeních Moritzbastei.

Festival Bonjour Brno slaví

redakce 11.04.2024

Brno ožije francouzskou kulturou. Prožijte ji všemi smysly na některé z mnoha akcí, které se tematicky zaměří na surrealismus a nechají se inspirovat i letošními olympijskými hrami.

Lord Spikeheart v Underdogs'

redakce 10.04.2024

Na nahrávání nové desky si přizval pestré spektrum hudebníků a hudebnic, od Backxwash nebo Brodinského až po Safety Trance.

Fource uvádí: Aurora, Alfie Jukes a Oska

redakce 08.04.2024

„We Are the Earth“ – tak zněl nadpis textu, který změnil Aurořin pohled na svět.

Duben s Rachotem

redakce 08.04.2024

Aquaserge vznikli v jihofrancouzském Toulouse a sami sebe definují především jako kolektiv, který se v průběhu času stále obnovuje a proměňuje.

Jednota v noci: live set Azu Tiwaline i strhující destrukce Shapednoise

redakce 05.04.2024

Headlinuje zvukový extremista, který kombinuje industrial, hip hop, bass a techno a za doprovodu vizuálního umělce Seviho Ika Dømochevskyho představí aktuální album.

Smash Into Pieces na podzim v Roxy

redakce 05.04.2024

V téhle muzice slyšíte progressive rock i pop rock, je v ní alternativní metal i industrial a přitom prvky EDM.

Duben v Bike_Jesus

redakce 04.04.2024

Eklekticismus ve jménu „low bass“, alternativní elektronika, tajný vesmír Olivera Torra a autentická osa Praha - Kyjev - Varšava. Na Štvanici.

Ghost-Note se vrací s novým albem

redakce 03.04.2024

Žánrově navazují na funkové základy, které položili Fela Kuti, Talking Heads či James Brown.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace