Zprávy / Nové desky

Nová deska kapely Veneer

Nová deska kapely Veneer

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.06.2024

Teprve nedávno se Veneer přihlásili o pozornost novou skladbou, která překvapila agresivnějším zvukem. Singl s názvem Elections předznamenal zároveň nové studiové album, v pořadí druhé od začátku existence kapely. Kolekce devíti skladeb dostala název Splint a vyšla 13. června 2024 již tradičně na značce Deadred Records.

Splint je podle vlastních slov členů kapely zvukově nejpropracovanější nahrávka ze všech, na kterých se trio ve složení Pavol Hubinák, Dano Bihány a zpěvačka Habbiel dosud podílelo. Podobně jako na předchozím EP Near You (2021) i zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů. Ve výsledku je album pestré nejen z hlediska zvukového projevu, ale také žánrově. Za texty všech skladeb stojí opět zpěvačka Habbiel. V některých skladbách se snažila reflektovat vážná společenská témata, jiná jsou zase vyjádřením jejího vnitřního 'já'.


Album bylo kompletně nahráno v domácím studiu kapely a producentsky a mixáží se pod něj podepsal Pavol Hubinák. Objevili se na něm i dva hosté, Pavol Bartovic nahrál klavír ve skladbě Forgotten, zatímco Peter Graus syntetizátor ve skladbě Sleepless. Finální zvuk dodal skladbám masteringem český mistr zvuku Dan Václavek. Autorem uměleckých koláží na obalu je známá slovenská výtvarnice Lucia Tallová a jeho design si vzal na starost spřízněný hudebník a designér Vlado Ďurajka.

Info

Veneer –⁠ Splint (Deadred Records, 2024)
web vydavatelství

Živě:
03. 07. 2024 Popo_FM, Rádio_FM, Bratislava
06. 07. 2024 Festival Vrbovské větry, Vrbové
20. 07. 2024 Moment Club, Kanianka

foto © Adam Kubica

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Toad Planet debutují u Kabinet Records

redakce 11.06.2024

Hudební projekt organicky zformovaný kolem muzikantů z Ostravy a divadelníků z brněnské JAMU po třech singlech vydává debutové album.

Ploy vydávají druhé album

redakce 02.06.2024

Prostor hudby lze žánrově popsat těžko, stále slouží někdejší definice „pop se strychninovým úsměvem, nakyslý jazz s příměsí TNT“.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace