Zprávy

Aiko upozorňuje, jak důležité je si správně přát

Aiko upozorňuje, jak důležité je si správně přát

redakce | Zprávy | 15.06.2023

Zpěvačka Aiko patří k výrazným tvářím současné popové scény. Optimistická píseň Lucky Streak vznikla ve spolupráci s producentem Verskotzim v Los Angeles.

Současná doba je často spjatá s duchovnem, ezoterikou, návratem k čarodejnictví a rituálům. Tato témata jsou s písní Lucky Streak spjatá, především tedy rituál správně vysloveného přání. „Myslím si, že mám ve věcech často štěstí. Samozřejmě se vše střídá – období, kdy se mi daří s obdobím, kdy mám pocit, že mi končí svět a vše intenzivně prožívám. Většinu času jsem ale optimistická a věřím, že vše dobře dopadne. Když se podívám kolem sebe, mám pocit, že se spoustě lidem plní jejich přání. Refrén a text jsem tedy postavila na myšlence ‚Buď opatrný, co si přeješ, protože se ti to může splnit!‘,“ komentuje Aiko.


Na novince zpěvačka a autorka spolupracovala s hudebníkem a producentem Josephem Davidem Verschaetsem alias Verskotzim, s nímž se potkala v Los Angeles kvůli songwriting campu. „Chtěla jsem, aby skladba probouzela pocit hravosti, byla taneční, ale zároveň nesla message. Vše si právě sedlo ve slunném Los Angeles, kde počasí vybízí k relaxu, ale stále panuje americké workoholické tempo. S Verskotzim jsme si okamžitě sedli a hned se mu podařilo uchopit náladu songu, kterou jsem chtěla předat. Lucky Streak jsme postavili na výrazném přímočarém kopáku a doplnili rockovou kytarou,“ říká Aiko.

Dějový videoklip z dílny Michaela Nováčka, který točil například pro kapelu Slza nebo zpěvačku Pam Rabbit, dokresluje téma magie a zve na čarovnou zahradní párty.

Info

Aiko
web interpretky

foto © Teki Shine

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Let It Roll míří na americký South by Southwest

redakce 05.03.2024

Jako vůbec první český festival v historii totiž získal možnost kurátorovat jednu z hudebních scén festivalu.

Beseda zve na zámořské Snõõper a Kollaps i legendární Ecstasy of Saint Theresa

redakce 04.03.2024

Nashvillský punkrockový kvintet Snõõper, industriální Kollaps z Melbourne, ale také dvě české legendy, Ecstasy of Saint Theresa a Moimir Papalescu & The Nihilists. A další!

Holandský Rewire oznámil třetí vlnu jmen pro letošní ročník

redakce 04.03.2024

Festival se bude konat zkraje dubna na dvaceti různých místech v holandském Haagu.

Nový koncertní projekt Sounds of Diversity

redakce 04.03.2024

Mezinárodní koncertní turné představí na třech koncertech celkem pět autorských kompozic, které zazní ve světových premiérách, i nový ansámbl.

Březnový Kabinet múz

redakce 03.03.2024

Blíží se jaro a s ním i nabitý program našeho oblíbeného brněnského klubu a výběr z nabídky tamních koncertů.

Avéčko uvádí AV show Deeny Abdelwahed

redakce 03.03.2024

Těžkopádné beaty, dusná atmosféra a očekávání, že přijde něco velkého. Deska Jbal Rrsas.

Na Pohode Peggy Gou

redakce 03.03.2024

Peggy sa stala rýchlo populárnou vďaka svojmu štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy tradičnej kórejskej hudby.

Další jména našlapaného Meltu

redakce 02.03.2024

Podle ředitele festivalu Floriana Czoka chce Melt potvrdit svou pozici na německé festivalové scéně v představování off-popové a elektronické hudby.

Letošní ročník FAMUFESTu je jubilejní

redakce 02.03.2024

Festival nabídne nejen filmy, ale i divadelní představení, koncerty a přednášky. Pozvání přijala polská režisérka Agnieszka Holland.

Rekreace na Koberci a v Kasárnách

redakce 01.03.2024

Videoklip vznikl během jednoho lednového víkendu, který byl posledním rozloučením s věcmi reprezentující společný život dvou lidí,

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace