Zprávy / Úplňkové

Full Moon #152 na Spotify

Full Moon #152 na Spotify

redakce | Zprávy / Úplňkové | 12.12.2023

„K tomu, aby člověk přežil v těžké době, potřebuje mít vybudovaný bohatý vnitřní svět. Nejsem v žádném případě idealista,“ říká v titulním rozhovoru s Michalem Pařízkem plzeňský umělec Siegfried Herz, jemuž je věnováno téma aktuálního čísla. A dodává: „… štěstí jsou pouhé blesky. Jsou lidé, kteří touží tyto blesky zastavit a bydlet v nich navždy. To je nešťastný idealismus. Určitá opravdovost, která mě v umění zajímá, musí počítat s celky, tedy i s bolestnou složkou bytí. Jde o odvahu vidět.“ Součástí tématu je Herzův autorský text, podobně jako výběr z jeho poezie a ilustrace, z nichž některé jsou k vidění vůbec poprvé.

Velká část čísla je věnována rozhovorům, například s kolektivem A.M. 180, se zástupci domácí scény – Aiko, Adelou Mede, Jakubem Königem nebo dvojící Laokoon, a taky zahraniční - s Kazu Makino (Blonde Redhead) nebo tureckou skupinou Lalalar. Nechybí i několik profilových článků, které se věnují osobnostem jako Róisín Murphy, Deena Abdelwadeh nebo Eartheater. Albem měsíce je novinka brněnské trojice sinks. Tradičně jsme pro vás sestavili playlist, který si můžete pustit ke čtení nebo i během jiných chvil.

Info

Tištěné číslo hledejte v trafikách nebo na e-shopu.

Full Moon #152 na Spotify
Full Moon Facebook
Full Moon Instagram

foto © Siegfried Herz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #154: Holky v punku

redakce 22.02.2024

Titulní téma je věnováno holkám v punku. V punku nikoli žánrovém, ostatně i jeho vnímání se v průběhu let notně měnilo, ale ve smyslu postoje, vzdoru, protestu.

Ment Moon 2024 na Spotify

redakce 19.02.2024

Festival hraje především na objevování nových tváří (nejen) postjugoslávského a balkánského undergroundu. Pojďte se s námi připravit na narozeninový Ment s naším playlistem!

Od chaosu a hluku k síle písně. Chief Bromden v březnu vydají novou desku

redakce 02.02.2024

Pětice hudebníků z eklektických hudebních kruhů se na novém albu stává něčím větším než jen součtem svých částí.

Moody Moon Noize vol. 5: Jezero, lázně a extáze. Podruhé v Chomutově.

redakce 31.01.2024

Loňská edice oživila hned několik pozoruhodných prostor v městském centru, pro aktuální ročník pořadatelé slibují další exkluzivní lokace – například Kamencové jezero nebo Městské lázně.

Full Moon #153 na Spotify

redakce 17.01.2024

Olivia Rodrigo, redakční žebříčky, TikTok. A taky playlist!

ESNS Moon 2024

redakce 16.01.2024

Program letošního ročníku festivalu Eurosonic Noorderslag vypadá vskutku mocně, koncentrace nových jmen, hvězd, starých známých a kamarádů je pozoruhodná.

Full Moon #153: Hvězda budoucích generací

redakce 04.01.2024

První číslo v novém roce se pravidelně ohlíží za minulým obdobím, tentokrát prostřednictvím tématu věnovaného Olivii Rodrigo.

Full Moon #152: Siegfried Herz a odvaha vidět

redakce 27.11.2023

Dílo Siegfrieda Herze oslovuje nejen svou hloubkou a odlišností a možná i romantikou, kterou v sobě má zakódovanou, ale i svou šíří.

Full Moon #151 na Spotify

redakce 13.11.2023

Objevujte skrze čtení a naslouchání...

Full Moon #151: Pátrání po ideálech s Katarzií

redakce 30.10.2023

Průvodkyně emancipací Katarzia objektivem Julie Hrnčířové na obálce listopadového Full Moonu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace