Zprávy / Festivalové

Alternativa vstupuje do 23. ročníku

Alternativa vstupuje do 23. ročníku

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.10.2015

Mezinárodní hudební festival Alternativa vstupuje do 23. ročníku. Od 7. do 14. listopadu Praha zažije hudební dobrodružství, nečekaná žánrová setkání a hledání neotřelých tvůrčích možností. Festivalovým aperitivem bude v úterý 3. 11. křest alba Produktu Metamuzika v kavárně Únik. V sobotu 7. 11. na scéně Unijazzu Kaštan festival zahájí přehlídka začínajících projektů Malá Alternativa. Nejzajímavější projekt zvolený odbornou porotou získá deset tisíc korun na podporu své umělecké činnosti.

Úterý 10. 11. poprvé v historii festivalu zpestří klubová noc. V Café V lese díky spolupráci s Wakushoppu zahraje francouzská kapela Leon KTT společně s projektem Interpretace, Čítárna Unijazzu pohostí improvizační večer Free Folk Session s houslistou Milanem "Mejlou" Jakešem, v kavárně Už jsme doma vystoupí s poeticko-hudebním projektem Vlákna básník Jaroslav Čížek a muzikant Oldřich E. Poděbradský. Další neotřelé hudební zážitky čekají hosty klubové noci v komunitním prostoru Punctum, kavárně Únik a v klubu Hus23.


Součástí letošního ročníku bude také speciální vystoupení v podmanivém prostředí Libeňské synagogy, pořádané společně s kolektivem SDBS a za podpory sdružení Serpens. Ve středu 11. 11. prostor rozezní snová hudba německého uskupení Kammerflimmer Kollektief. Finále festivalu (12. – 14. 11.) se již podruhé odehraje v klubu Malostranská beseda. Představí se v něm speciální projekt francouzského tria TOC s českou dechovou sekcí v sestavě Marcel Bárta, Jan Jirucha, Michal Wroblewski a Petr Vrba, kterou povede vynikající trumpetista Christian Pruvost, experimentální Švédi Fire!, free punkový šraml Naked Wolf v čele s nizozemským baskytaristou Lucem Exem, americký koktejl ambientu a noisu Insect Ark, psych-noisové duo z Francie Cantenac Dagar, mistři improvizace The Astronomical Unit nebo španělské kvarteto Seward, které letos zazářilo už na Besedě u Bigbítu.

Zahraniční hosty doplní i špička české alternativní scény. V jednom večeru se propojí Ex-Extempore hraje Velkoměsto se speciálními sety Luboše Fidlera a Pavla Richtera. V dalších dvou večerech v Malostranské besedě vystoupí i dravé projekty Sova smrti, Tajná Chuť a +x (plus ix). Nabitý hudební program doplní i doprovodné akce. V Čítárně Unijazzu hosté od pondělí 9. 11. najdou festivalovou výstavu Rizikové hobby mapující pražskou rockovou alternativní scénu 70. a 80. let a ve čtvrtek 12. 11. představí tamtéž svou videoartovou tvorbu Dana Schechter z Insect Ark.

Info

23. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Alternativa 2015
7. - 14. 11. 2015
Praha

www.facebook.com/events/528590163973909
www.facebook.com/events/841371582584837
www.facebook.com/festival.alternativa
www.alternativa-festival.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Koncert Symphony for Humanity upozorní na xenofobii

redakce 16.04.2024

Pražské ostrovy budou patřit žánrově pestré náloži neoposlouchaných hudebních tónů ze všech zemí evropské sedmadvacítky.

Kompletní lineup Meltu

redakce 15.04.2024

Z novější vlny domácích interpretů a interpretek zahrají např. Souly nebo Domiziana, která ve své tvorbě šikovně kombinuje hyperpop a eurodance.

Ji.hlava se letos prodlužuje na deset dní

redakce 13.04.2024

Návštěvníci a návštěvnice si nově budou moci vybrat, zda přijedou na první polovinu festivalu či na druhou. Je možné si koupit i akreditaci na celých deset dní.

Metronome Prague přiveze Raye

redakce 12.04.2024

V letošním roce se zapsala do historie Brit Awards, když sedm nominací proměnila v hned šest cen.

Nia Archives na Pohode 2024

redakce 10.04.2024

Jej tvorba nadväzuje na intepretov ako Roni Size, Shy FX alebo DJ Die, ale prináša absolútne čerstvý prístup.

Festival Spontana 3

redakce 09.04.2024

Myšlenka festivalu zůstává stále stejná - probudit neobyčejný místo životem a spoustou kvalitní hudby na dvou stagích.

Obrfest nabíjí line-up k oslavě desátého ročníku

redakce 09.04.2024

Tradiční oslava příchodu léta v brněnských Obřanech, tentokrát s Ryder the Eagle, Ghost of you, Arletou nebo Obligatne.

JazzFestBrno: Samara Joy, klubový vibe, i mezinárodní den jazzu s Emmetem Cohenem

redakce 07.04.2024

Oslavy mezinárodního dne jazzu obstarají americký pianista Emmet Cohen se svým triem a Kravchenko Clees Duo.

Slunovrat v Opavě

redakce 04.04.2024

Britští The Dhol Fundation, Markéta Irglová, Michal Prokop, Oldřich Janota, Malalata a mnoho dalších po tří dny v opavských lokalitách.

Sziget představuje program

redakce 02.04.2024

Sziget oznamuje čtyřicet nových účinkujících včetně headlinera Liama Gallaghera.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace