Zprávy / Festivalové

Festival FLAAM oznámil svůj line-up

Festival FLAAM oznámil svůj line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.04.2019

Hravosť a drzosť v intímnej atmosfére len s ďalšou tisíckou ľudí. Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 16. a 17. augusta prídu do Nitry hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward či slovenskí Katarzia, FVLRCVM a Bad Karma Boy.

FLAAM je preto skvelou správou pre všetkých fanúšikov nezávislej hudby a umenia, ktorí neobľubujú davy na veľkých festivaloch - má totiž striktne obmedzenú kapacitu na 1000 návštevníkov. Ako bude teda vyzerať tohtoročný FLAAM?

Najväčšími hviezdami 6. ročníka festivalu bude trojica Iglooghost, Low Roar a Seward. Pod pseudonymom Iglooghost sa skrýva britský producent Seamus Malliagh, ktorého úspešný debut Neō Wax Bloom vyšiel vo vydavateľstve Brainfeeder svetoznámeho producenta Flying Lotusa. Iglooghost sa za posledné roky predstavil na viacerých veľkých svetových festivaloch, toto leto si zahrá napríklad na španielskej Primavere či na legendárnom americkom Bonaroo. „Igloo je presne takým umelcom, akého sme na Slovensko vždy chceli pritiahnuť. Jeho tvorba je drzá, nekonvenčná a ešte stále je len na začiatku svojej kariéry. Nečudoval by som sa, keby bol o rok či dva nominovaný na Grammy, podobne ako tento rok SOPHIE. Preto sme nadšení, že po prvýkrát príde na Slovensko práve na FLAAM,“ hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák.

Info

FLAAM festival 2019
16. - 17. 8. 2019
Nitra, Slovensko
fb festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.

Hip Hop Kemp 2019 a Příběh z Brooklynu po Detroit

redakce 19.05.2019

Tech N9ne, Masta Ace & Marco Polo, Smif N Wessun, The Alchemist, Kontrafakt a vy, bez kterých by Kemp neměl takovou atmosféru, takové koule.

Na festivalu Cool v plotě vystoupí umělci z celého světa

redakce 19.05.2019

Program osciluje mezi mnohými žánry, jako jsou jazz, elektronická hudba, new folk, experimentální hudba, alternativní rock, world music atd.

Festival m3 / Umění v prostoru zkrášlí vodní tok Rokytky

redakce 18.05.2019

Ve veřejném prostoru vyroste třináct uměleckých děl od českých a zahraničních autorů, které bude pojit téma: Biotop.

Zabalte kraťasy na Ruinfest

redakce 16.05.2019

Snahou je představit tuzemskou nezávislou scénu i za branami hlavního města. K dispozici k tomu je unikátní prostor, nádvoří zříceniny hradu Rabí.

Festival United Islands přiveze do Prahy vycházející hvězdy

redakce 15.05.2019

Milovníci hudby a nočního života se budou moci vydat na tradiční Klubovou noc do několika pražských klubů.

Heart of Noise aneb Nepřestávej tančit

redakce 15.05.2019

Letošní ročník Heart of Noise se bude kroutit s nekonečnou elegancí, tančit valčíky jako z filmu Stanleyho Kubricka, skákat skrze stíny.

Folkové prázdniny zveřejňují kompletní hlavní program

redakce 15.05.2019

Záruku nepochybné hudební krásy dopředu poskytuje festivalový projekt Harfy nad Oslavou, v němž se setkají Catrin Finch, Seckou Keita a Edmar Castañeda.

Nová jména pro Mighty Sounds vol. 15

redakce 14.05.2019

Nejen milovníky ska potěší nejnověji jména na programu 15. ročníku festivalu Mighty Sounds. Kumbia Queers a mnozí další.