Zprávy / Festivalové

Festival FLAAM oznámil svůj line-up

Festival FLAAM oznámil svůj line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 14.04.2019

Hravosť a drzosť v intímnej atmosfére len s ďalšou tisíckou ľudí. Nitriansky FLAAM za päť rokov svojej existencie vyrástol na jeden z najzaujímavejších letných festivalov na Slovensku a aj tento rok sľubuje jedinečný zážitok. Jeho organizátori rozšírili program na dva dni a okrem toho najlepšieho z česko-slovenskej alternatívnej scény prinesú na Slovensko niekoľko zaujímavých zahraničných mien. 16. a 17. augusta prídu do Nitry hviezda ostrovnej elektronickej scény Iglooghost, americký pesničkár Low Roar, španielska ikona Seward či slovenskí Katarzia, FVLRCVM a Bad Karma Boy.

FLAAM je preto skvelou správou pre všetkých fanúšikov nezávislej hudby a umenia, ktorí neobľubujú davy na veľkých festivaloch - má totiž striktne obmedzenú kapacitu na 1000 návštevníkov. Ako bude teda vyzerať tohtoročný FLAAM?

Najväčšími hviezdami 6. ročníka festivalu bude trojica Iglooghost, Low Roar a Seward. Pod pseudonymom Iglooghost sa skrýva britský producent Seamus Malliagh, ktorého úspešný debut Neō Wax Bloom vyšiel vo vydavateľstve Brainfeeder svetoznámeho producenta Flying Lotusa. Iglooghost sa za posledné roky predstavil na viacerých veľkých svetových festivaloch, toto leto si zahrá napríklad na španielskej Primavere či na legendárnom americkom Bonaroo. „Igloo je presne takým umelcom, akého sme na Slovensko vždy chceli pritiahnuť. Jeho tvorba je drzá, nekonvenčná a ešte stále je len na začiatku svojej kariéry. Nečudoval by som sa, keby bol o rok či dva nominovaný na Grammy, podobne ako tento rok SOPHIE. Preto sme nadšení, že po prvýkrát príde na Slovensko práve na FLAAM,“ hovorí šéfdramaturg festivalu Marián Tesák.

Info

FLAAM festival 2019
16. - 17. 8. 2019
Nitra, Slovensko
fb festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People tasí Muse a Slipknot

redakce 03.10.2022

Rock for People letos slavil úspěch na všech frontách a 27. ročník festivalu na tento úspěch nejen naváže, ale chystaným lineupem ho doslova převálcuje.

Film a architektura uvede v Brně poctu géniům moderní architektury a designu

redakce 30.09.2022

Festival zakončí v Kině Art bizarní dokument The Bubble přibližující oblast Villages, největší komunitu důchodců v Americe.

Na Be2Can nebude chybět Stříbrný medvěd z Berlinale nebo Zlatý lev z Benátek

redakce 30.09.2022

Filmová přehlídka, která každoročně nabízí dramaturgicky vytříbený výběr toho nejvýraznějšího z Berlinale, Benátky a Cannes, letos představí dvacet premiér.

Začíná knižní festival LITR

redakce 28.09.2022

Tradiční olomoucká událost nabízí to nejzajímavější ze světa nezávislé knižní tvorby a zaměřuje se především na autorské a umělecké publikace.

První ročník brněnské klubové noci Batch

redakce 27.09.2022

Mezi headlinery akce patří argentinská rapperka Catnapp, legenda středoevropského a východoevropského punku polští Dezerter.

Sýpka Za Škodovkou dokořán

redakce 22.09.2022

V pětici prázdných pater objektu se postupně vystřídají tři kolektivy, které připraví svůj denní program v interakci s rozmanitými prostorami budovy.

Space X počtvrté

redakce 22.09.2022

Počet hudebníků i příznivců zabývající se ambientem, minimalismem či alternativní elektronikou v současném hudebním dění neustále roste.

Lunchmeat Festival 2022 co nevidět, co neslyšet

redakce 21.09.2022

Každoroční přehlídka věnovaná elektronické hudbě a vizuálnímu umění slibuje šestidenní dobrodružný program na čtyřech scénách v Praze.

Ostrava Kamera Oko: Pod dlažbou je pláž!

redakce 21.09.2022

Během pěti dnů nabídne víc než tři desítky krátkometrážních i celovečerních snímků.

Jazz Goes to Town v půlce října

redakce 20.09.2022

Do Hradce dorazí zahrát více než sedmdesát hudebníků v jedenácti domácích i zahraničních kapelách, z nichž šest zažije svou českou premiéru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace