Zprávy / Pozvánky

Avéčko: Seaslugs

Avéčko: Seaslugs

redakce | Zprávy / Pozvánky | 20.06.2024

Seaslugs je trojice umělkyň, které se potkaly při svých studiích na FAMU. Sdílí lásku ke zvukům všeho druhu a společně hledají skryté harmonie v bezprostředním okolí, nebo různých typech nástrojů a jiných objektech.

Prostory kina Aero se rozezní ve vibracích magických podvodních světů, které propojí vícekanálový zvuk, světelný design a scénografii. Posluchači jsou zváni do meditativního světa, který naladí jejich smysly v hřejivém objetí. Ve spolupráci se světelnou designérkou Eliškou Kociánovou (Lunchmeat) a scénografkou Lenkou Bondorovou tak Seaslugs nabídnou jedinečný audiovizuální zážitek.

Audiovizuální zážitek na pomezí performativního rituálu, abstraktního experimentu a koncertu. Sonický obřad složený z proplétajících se zvuků majestátního tamtamu, kouzelných pohárů, podvodního bublání, ševelení klarinetu, houslí a fléten, skřehotání hraček, lastur a vzdálených zpěvů sirén. Představení Ester Grohové, Kláry Ondráčkové a Terezy Chudáčkové zve k ponoření se do proudů pocitů plynoucích v temných hlubinách našeho podvědomí. V tůních mimo čas a prostor, v nitru tady a teď.

Info

Avéčko: Seaslugs
20. 6. 2024 20:30
Kino Aero, Praha
Fb událost

foto © Romana Kovacs

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota a Glory Affairs uvádějí Rắn Cạp Đuôi

redakce 17.07.2024

Rắn Cạp Đuôi je skupina z Ho Či Minova města, která vychází z internetové hyperreality a patří k mimořádně ceněným zástupcům experimentální elektroniky.

Glitterer s Bibione v Underdogs'

redakce 16.07.2024

Sám Glitterer mezi stěžejními vlivy zmiňuje například kapely Lilys, Unrest, Fugazi a Nation of Ulysses, ale i britské 70s a 80s kapely.

Sestry Garcíovy s Tomášem Liškou v Lodžii

Barka Fabiánová 16.07.2024

Ojedinělý koncert sesterského dua s česko-španělskými kořeny za doprovodu předního kontrabasisty proběhne ve Valdštejnské lodžii v Jičíně.

Sport na půdě

redakce 15.07.2024

Kapela Sport z francouzského Lyonu se vrací po pětileté odmlce. Jejich osobitý styl, kde kombinují prvky punku, indie a ema, si našel spoustu fanoušků.

Společný koncert Bardo a Ankramu

redakce 15.07.2024

Přestože jsou všechny skladby originální, mluvící vlastním jazykem, v Bardu lze nalézt i jistou fiktivní příchuť slovenského folklóru.

Šimanský & Niesner v Džungli BKAO

redakce 14.07.2024

Jan, řečený Člověk Krve, si nese slovo sen i v rodovém jméně. Z magických prostor jeho písní se noří živé postavy, důvěrně známá místa i povědomá slova.

Psychedelic Porn Crumpets ve Futuru

redakce 14.07.2024

Odkud by měl do světa proudit ten nejlepší psychedelický rock, když ne z Austrálie.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Za Fuchsem Arleta, Berlin Manson nebo Dušan Vlk

redakce 07.07.2024

Po třech slovenských edicích míří Underground Overtake poprvé do Prahy, kde obsadí open air prostor za Fuchsem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace